Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak kézben hajlandó elaludni!...

Csak kézben hajlandó elaludni! Hogyan szoktasam le?

Figyelt kérdés
11 hónapos a fiam születésétől kezdve csak kézben hajlandó elaludni, amugy ha leteszem az ágyra és mellé fekszek otthagy megy játszani! ha a kiságyba rakom órdít ,amugy a kis ágyban alszik nappal és éjszaka is .Csak reggel 6-7 körül kéretszkedik oda hozzánk lerakom közénk és egyből alszik magától! Csak már nem birom erővel és idegileg 11 kilós a fiam.Ő még 3-szór alszik és az estivel 4-szer kell kézben altatni!Tanácsot szeretnék kérni hogyan kezdjek neki!!!
2010. jan. 18. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A kontrollált sírás módszere: Beteszed a kiságyba, betakarod, megpuszilod jó éjt kívánsz, majd kimész. 2 percig hagyod sírni, visszamész lefekteted, de nem veszed ki, betakarod stb.. kimész megint 2 perc. ezt addig csinálod míg el nem alszik. Az a fontos,k hogy tudja a gyerek hogy ott vagy a közelben, csak te nem veszed ki. Másnap 5 perc, majd 10 majd 15, de 15 percnél tovább nem szabad sírni hagyni, de el sem fogsz jutni odáig, mert hamarabb megszokja.

Napközben játszatok a szobájában a kiságy körül, hogy nem legyen neki idegen a hely és jó emlékei legyenek a szobájáról.

2010. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot!:-) A kisággyal nincs gond nappal is be akar menni és ott játszik csak egy örök mozgó ha ébren van nem ül le 1 percet sem mióta megtanúlt egyedül menni.Lehet hogy én altotom túl sűrűn nem elég fáradt ? A 11 hónap alatt egyszert elaludt mellettem délután de akkor 6 órát volt ébren nem 2 órát ahogy szokta!
2010. jan. 18. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 hónapos lesz és még mindig altatom.Próbáld meg a nappali 2 alvást és lehet úgy hamarabb elalszik.Neked is könnyebb,ha nem kell hosszú-hosszú perceket ringatni.Én nem erőlködöm a leszoktatással,a fiamat ismerve nem sikerülne.Egyébként szokott a kezemből egyből az ágyába kérni magát.Kitartás.
2010. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sok a napi 3 alvás. Ha álmos lenne, nem kéne ringatni, hanem le az ágyba és alvás (persze ezt meg kell tanítani neki).

1 év körül kezdenek el a babák (átlagosan) napi 1 alkalommal aludni.

2010. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat! Most altattam el igaz egykicsit hagytam sírni bár ez még messze állt a sírástól ahogy szokott .Talán 1 percet nyöszörgött aztán bementem felvettem és 3 perc alat elaludt ,de most 4 órát volt ébren!Csak az a baj ,hogy 3 órát még el is van ébren de még plusz 1 órát ráhúzni egy kicsit szenvedős semmi nem jó neki akkor!
2010. jan. 18. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!