Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki saját maga készíti 6...

Aki saját maga készíti 6 hónapos babájának a főzeléket, gyümölcsöt, az hogyan csinálja?

Figyelt kérdés
Pl. ha alma-banán-t szeretnék neki adni, mint az üveges, akkor csak turmixoljam össze az összetevőket + egy kis tápszer, vagy pároljam is a gyümölcsöket? Adtok olyat a babának, ami nem bio?
2010. jan. 18. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos választ nem tudok adni, de engem is nagyon érdekel ez a téma, mert mi is most kezdjük a hozzátáplálást
2010. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha az almát megfőzöd egy kicsit, akkor nem fogja meg a baba székletét, de nem feltétlenül kell. Összeturmixolod őket és már adhatod is. Nem kell hozzá tápszer, az inkább a főzelékhez.
2010. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Várom a további bevált tapasztalatokat!:-)
2010. jan. 18. 11:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia,ezt ki kell tapasztalnod.Az én babám nyersen nem hajlandó megenni a gyümiket,így én kicsit mepárolom az almát,meggyet,körtét és ehhez szoktam banánt is keverni.Érdekes a zöldségeket jobban szereti.Szoktam neki cukkinit,krumplit,répát és pici csirkehusi főzni,ezt turmixolom,imádja.Persze ha most kezditek,akkor szuper lehet az alma-sütőtök.Egy fél almát főzzél meg 1 kocka sütőtökkel,turmixold össze,mi imádjuk.A tejpépet is nagyon szeretik,vacsira kiváló.A tejpépet összekeverem banánnal,na ez az abszolút kedvenc,időnként meggyet is keverek hozzá,mert a banán nagyon fog.
2010. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 12:11! Nem most kezdtük, kb. 4 hete, eddig üvegeset ettünk mindenből, csak sajna most nagyon meg vagyunk szorulva anyagilag és nem tudom megvenni az üvegeset:-( Naponta 1,5 üveggel evett meg eddig. Ezért gondoltam, hogy talán olcsóbb lenne ha én készítem, csak attól félek, hogy amit a supermarketben veszek zöldség-gyümölcs, tele vannak vegyszerrel, ezért találtam jobbnak eddig az üvegeset.(nincs lehetőségem igazi piacra menni)

Pont a banán a kedvence, sajna néha tényleg szorulása van...

2010. jan. 18. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Én semmiből sem vásárolok bio-t, számunkra ez nem megengedhető anyagilag. A banán ént eddig szilvával vagy meggyel adtam, mindkettő tökéletes arra, hogy "oldja" a banán által okozandó szorulást.

Egyébként én az almát vagy párolom, vagy sütöm, mert nyersen sajnos nem bírja a babám gyomra.

A kajakészítés lényege, hogy minél kevesebb ideig legyen a zöldség, gyümölcs vízben főzve, mivel kimennek belőle az értékes vitaminok. Én inkább mindent gőz fölött párolok.


Ikres anyuka

2010. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ikres anyukának is a választ! Megfogadom a tanácsod:-)
2010. jan. 18. 13:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,12:11 vagyok ismét,szóval van még néhány receptem:1.patiszon,krumpli,pici só,puha körte megfőzni,aztán turmix. 2.körte,krumpli,pici csirkemell,megfőz és turmix.3.tök,krumpli,csirkemell megfőz,turmix és a tetejére nyers reszelt alma,isteni.4.10 szem megy,pici krumpli,csirkemell,megfőz és turmix.5.megy,banán,krumpli.

Mind nagyon jó,próbáld ki bátran, ja és a cékla héjába megfőz plussz főtt krumpli csirkehússal is nagyon tuti.A bio cuccokra nekünk sincs pénzünk,meg hát honnan tudom,hogy tényleg bio az, amit annak adnak.Talán úgy tudod kivédeni,ha piacon vásárolsz.

2010. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a recepteket 12:11! Ki fogom őket próbálni. Fagyasztottból csinálod? Pl. a meggy?
2010. jan. 18. 16:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia,igen a meggyet fagyasztottból csinálom,meg a barackot is,de a többi most is beszerezhető.A sütőtököt is szoktam darabokba fagyasztani,mert egy tökből csak 1-2 kockát használok,a többit feldarabolva lefagyasztom,így csak kiveszek mindig egyet-egyet.A husit is lehet úgy,hogy kockára vágva megfőzöd és aztán jégkocka tartóba beleteszed,így mindig csak egy-két kockát veszek ki,majd hozzádobom az aktuális kajához és kész is van.
2010. jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!