Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom antibiotikumot...

Kislányom antibiotikumot szed. Lehet tőle hasmenése?

Figyelt kérdés
Kórházban voltunk 5 napig felsőlégúti gyulladással.Még szednie kell itthon is egy hétig antibiotikumot,köptetőt,normafloret és calciumot.A hasmenés lehet ezek egyikétől?
2010. jan. 18. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, mert eléggé felborítja a bélflórájukat. Nem ajánlották, hogy adjál neki Normaflort, vagy valami hasonlót?
2010. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, lehet, mert az antibiotikum elpusztítja a bélben lévő jótékony baktériumokat is, így a bélflórája rendesen átrendeződik. Normaflore-t, vagy protexin restore-t kellene neki adni, mindenképp kérj a dokitoktól.
2010. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, látom szedi a normaflore-t, akkor csak várj türelmesen, elfog múlni. Ha már nem eszi az antibiotikumot, akkor viszaáll egy idő után a rend. Még egyszer bocs a figyelmetlenségért:)
2010. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj:)Köszönöm a válaszokat,akkor nem rohanok az orvoshoz.Csak az a furi,ha adom a normafloret,ami ugye helyreállítja a bélflórát,akkor miért van hasmenése?Vagy miért nem elég azután elkezdeni neki adni,amikor abbahagyja az antibiotikumot?Így felesleges,nem?
2010. jan. 18. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy a Normaflore-t és a hasonlókat miért is kell szedni antibiotikum szedése alatt. Az antibiotikum ugyanis minden baktériumot elpusztít, jókat és rosszakat egyaránt, tehát azokat is ami a Normaflore-ban vannak. Így olyan mintha feleslegesen adnánk, nem?

Bocsi, hogy kérdezek válasz helyett, de soha nem értettem ennek a lényegét.

2010. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Pont nem láttam még a kommentedet!! Akkor nem egyedül vagyok a kétségeimmel! Én is arra gondoltam, hogy a kezelés után adom a gyereknek a Normaflore-t.
2010. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De jó,hogy írtál.Miközben írtam az előző kommentet,azon filóztam,hány ember szemében leszek buta,hogy ilyet kérdeztem.:))Lehet,hogy abba kéne hagynom az adását és csak utána elkezdeni?
2010. jan. 18. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült a múltkor ez a kérdés, és rákerestem az interneten. Ezt találtam:

"Külföldön ma már az úgynevezett korszerű komplex antibiotikus kezelést alkalmazzák. Ez nemcsak a betegség legyőzését, hanem a szervezet gyors regenerálását is célozza, ezért antibiotikumot és probiotikus gyógyszert tartalmaz. Egyszerre két fronton is erősítik a szervezetben a baktériumok közötti egyensúlyt: az antibiotikumok elpusztítják a kórokozókat, a probiotikus gyógyszerek pedig a jótékony baktériumok működését segítik, ezáltal javítják az emésztést, erősítik az immunrendszert és segítenek pótolni a hiányzó vitaminokat. Így nemcsak gyorsabban meggyógyulunk, hanem gyorsabban regenerálódunk is egy-egy betegség után."

:))

2010. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!