Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjemmel nem vagyunk egy...

Férjemmel nem vagyunk egy állásponton. Tapasztalatok alapján melyikünknek lehet igaza?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányunk, idén emiatt ki is maradt a nyaralás.

Ő jövőre szeretné a tengerhez vinni, viszont én még 3-5 éves koráig (tkp. addig, amíg nem tudja felfogni, nem szobatiszta, nem tud hosszú ideig ülni) nem szeretném külföldre vinni, 10 órás autóútra.

Az én álláspontom az volt, hogy vele max belföldre, de inkább nagyszülőkhöz. Tengerhez mi mehetünk, őt addig letesszük a nagyszülőknél vidéken.

Már most is rengeteget találkozik velük, volt is náluk, nem hinném, hogy jövőre gond lenne ezzel. Egy-másfél évesen meg ők bőven tudnak neki korának megfelelő, izgalmas programot csinálni. A tengerhez utazásnál neki akkor még inkább a macera része domborodna ki. Borul az alvása, sokat kell kocsiban ülni - a tenger meg nem lesz nagyobb dolog neki, mint az otthoni felfújható medence.


Értem a férjem álláspontját is, hogy szeretne vele időt tölteni és a saját örömét megosztani vele, de külföldhöz jövőre még kicsinek tartom. Talán rákövetkező nyár vége, de még az is so-so.


2014. szept. 7. 09:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Semmi baja nem lesz a gyereknek ha kulfoldre viszitek. A 10 órás autóutat lehet éjjel te időzíteni, hpvagy helyette repülni.
2014. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Én inkább a férjeddel értek egyet. A nyaraláskor legyetek együtt. Sztem kevésbé viseli meg a babát az utazás, mint az,h a szülei nélkül legyen, míg ti nyaraltok. Sztem ő még pont ehhez lesz kicsi, bármilyen jó is kapcsolat a nagyszülőkkel. Addigra már lesz olyan nagy,h az utazás ne viselje meg.

Kompromisszumos megoldás:

- közeli tengerpart (pl. Horvátország, Olaszország - Bibione)

- aludjatok meg útközben

- menjetek repülővel

2014. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%

A lényeg a gyerek szempontjából az,hogy veletek legyen!!!

Teljesen mindegy,hogy belföldön vagy külföldön.

Ha nem akarod külföldre vinni,akkor maradj te is itthon.

Már Ő az első akire gondolnod kell!

2014. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Én is értem a férjed álláspontját, de veled értek egyet. Engem sokat vittek ide-oda piciként, negyedére sem emlékszem. Tengernél lenni meg olyan csodálatos, hogy arra emlékezni "kell". Szerintem az is oké, hogy kicsit egyedül is akartok lenni és menni, de tuti az lenne, hogy nem éreznétek jól magatokat, agyalnátok, hogy mizu a picivel. Szóval az én voksom a belföld, de együtt.
2014. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Én nem vinnék 10 éven aluli gyereket tengerhez, de nem azért, mert borul az alvása - ez a része pont nem érdekel, alkalmanként semmi baja nem lesz tőle -, hanem mert nem tudja értékelni, nyűg neki a hosszú út, a sós víz belemegy a szemébe, gyorsan mélyül a víz, ezért rendesen játszani sem tud benne stb. Mi mentünk belföldre járunk, amikor babák voltak, akkor is mentünk, nagyon jó volt, ha kicsit borult is a napirend, akkor sem történt tragédia. De ez persze csak az én véleményem, nyilván semmi baja nem lesz a gyereknek a tengerparti nyaralástól, csak szerintem felesleged.

Egy 1-1,5 éves gyereket viszont biztos, hogy nem hagynék egész hétre a nagyszülőkre, és nem is ismerek senkit, aki csinált volna ilyet.

2014. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
Ejjel jottunk meg 10honaposommal Horvatorszagbol. Csak 6 ora volt az ut, mert kozelre mentunk, de ataludta. Nagyon tosdz idonk volt, tehat tengeri furdes nem jott dzoba, de nagyon jol ereztuk magunkat: furdes a hotel wellnesseben, kirandulasok, kavicsozas a parton, kisvonatozas, finom ebedek etteremben, baratkozas a tobbi nyaralo gyerekkel, hajok megcsodalasa, siralyok kergetese, es egy csomo olyan inger, ami itthon nincs, de a lenyeg, h egyutt voltunk. Persze mindez belfoldon is lehetne, de ha meg az idonk is jo lett volna, akkor tengerezhettunk volna. Attol fugg, a szulok a belfoldre vagy kulfoldre vagynsk inkabb. A gyereknek mindegy, ejjel szcutat is jol birja. En ol feltem az uttol es attol, h felborul a nspirend, de semmi gond nem volt.
2014. szept. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Külföldön lakunk, pontosabban Angliában. Kábé 6-8 hónapos volt, lányunk, mikor 4.5 órás útra kellett mennünk, ott kábé 1 napot töltöttünk, közben háti hordozóban vittük mindenhova. Aztán viszsa 4.5 órás út. Végig aludt. Aztán kábé 11 hónapos korában hazalátogattunk magyarba, repülővel, egyedül én-az anyja -vittem. 2.5 órás repülőút, 1 órás út a repülőre, 2-3 óra Pestről a családhoz autóval....jól viselte. Aztán haza is kábé ugyanez. Hónapokat töltöttünk magyarba. Kábé 5 hónpot. Aztán 2 éves kora előtt 2 héttel mentünk két hétre magyarba, odafele repülővel, visszafele autóval. Még mindig jól tűrte. 3 évesen oda-vissza autóval. Még mindig elég jól viselte. Most 4 évesen csak 4.5 órás út megint, na, már nem nagyon viselte túl jól. Idén nem mentünk haza. Majd 5 évesen megyünk, mikor már meglesz a 2. baba, akkor lesz a kicsi 7-8 hónapos. Vele nem lesz gond, de az első szülöttel lehet, hogy gond lesz. 3 évesen mentünk kirándulni 7 napra, de akkor csak 1-2 óra autóút volt, már mindenhova saját lábán jött, illetve cipeltük:D Nagyon kis akaratos. Csak olyan programokat szerveztem, amiben ő is részt tud venni. Élvezte, elvolt. Voltunk fedett strandon is, egyikünk mindig vigyázott rá.

Azt mondom, valószínűbb, hogy jobban tűri a hosszú utat 3-4 éves koráig, míg annyira nem nyílik meg a kis akarata erősebben. Addig belenyugszik, hogy ez van. Aztán akaratosabb. Félek, hogy jövőre lesz hiszti.

Más család 3 évesen hozta ki a gyerekét, náluk is ugyanez volt kábé. Kellett pár év, mire jobban tűrte a hosszú utat. 6-8 évesen már felfogja, hogy bele kell törődnie.

3 évesen mi bevetettünk egyébként egy dvd lejátszót, de 4 évesen csupán a dvd lejátszó már nem elég. Kell még kitalálni mást is, hogy lefoglalja magát. Legyen dvd lejátszó, új és bevált mesékkel idősebb gyermeknél. A tengerbe meg be lehet vinni kicsi babát is, együtt is lehet úszkálni, csak feltétlen be kell szerezni megfelelű úszógumit, esetleg felfújhatós csónakot.

Elsővel én is azt gondoltam, hogy még kicsi meg minden, de most a másodikkal megyünk, ha alkalmunk nyílik rá.

2014. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Mi most voltunk Korfun es pont azt neztuk,hogy nagyon sokan voltak 2-3eves gyerekkel,akik ugy tunt,hogy elveztek a dolgokat.

Volt aki velunk se ertett egyet,hogy miert mentem 19heteawn tengwrpartra,de oszinten,nagyon jo volt,kipihentem magam es az uszas nagyon jol esett.

Meg is beszeltuk,hogy jovore sem hagyjuk ki a nyaralast,annyi,hogy jonnek tesomek es anyuek is :)

Szszerintem is kossetek kompronisszunot,valasszatok valami bababarat tengerpartot ami kozel is van

2014. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Az utazás miatt vinném, mert nálunk az utazást a fiam bírja a legjobban, pedig mi a legtöbbször nem is autóval kirándulunk, hanem busszal, vonattal. Viszont jövőre mi is tervezünk tengerparti utazást, és hogy a kecske is jól lakjon, de a káposzta is megmaradjon, tehát családi nyaralás legyen, de mondjuk legalább egy este egy csillagfényes tengerparti sétát meg tudjunk ejteni a férjemmel, be tudjunk ülni egy romantikus vacsorára, ezért elvisszük a tesómat velünk, aki még nem járt a tengernél, de nagyon szeretne, és ő fog egy-kétszer pár órára vigyázni rá. Én nem szívesen hagynám egy hétre itthon 2 évesen (jövőre annyi lesz).
2014. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Mi idén voltunk először 3 gyerekkel tengerparton. Autóval, alvásidőre időzítettük az utazást, de így is kín-szenvedés volt nekik :( 10 óra az sok egy 6 évesnek is. Hiába álltunk meg sokszor, és játszóztunk, út közben meséztek, rajzoltak.

Viszont gyerek nélkül nem mennék nyaralni, főleg ha ilyen pici, még a 6 évesem nélkül sem. Tök lelkiismeret furdalásom lenne.

Belföld is tökéletes, ha együtt a család. Balatonon is vannak homokos partok, nyilván nincs pálmafa és nem hangzik olyan jól, mint ha azt mondanád, hogy itt meg ott voltunk külföldön, de majd annai is eljön az ideje....

2014. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!