Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjemmel nem vagyunk egy...

Férjemmel nem vagyunk egy állásponton. Tapasztalatok alapján melyikünknek lehet igaza?

Figyelt kérdés

4 hónapos a lányunk, idén emiatt ki is maradt a nyaralás.

Ő jövőre szeretné a tengerhez vinni, viszont én még 3-5 éves koráig (tkp. addig, amíg nem tudja felfogni, nem szobatiszta, nem tud hosszú ideig ülni) nem szeretném külföldre vinni, 10 órás autóútra.

Az én álláspontom az volt, hogy vele max belföldre, de inkább nagyszülőkhöz. Tengerhez mi mehetünk, őt addig letesszük a nagyszülőknél vidéken.

Már most is rengeteget találkozik velük, volt is náluk, nem hinném, hogy jövőre gond lenne ezzel. Egy-másfél évesen meg ők bőven tudnak neki korának megfelelő, izgalmas programot csinálni. A tengerhez utazásnál neki akkor még inkább a macera része domborodna ki. Borul az alvása, sokat kell kocsiban ülni - a tenger meg nem lesz nagyobb dolog neki, mint az otthoni felfújható medence.


Értem a férjem álláspontját is, hogy szeretne vele időt tölteni és a saját örömét megosztani vele, de külföldhöz jövőre még kicsinek tartom. Talán rákövetkező nyár vége, de még az is so-so.


2014. szept. 7. 09:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

Pont egy éves lett idény nyáron a kisfiam és Görögországban voltunk. 14 óra volt az út. Megkockáztatom, hogy ő bírta legjobban az utat az egész családból. Borzasztóan élvezte a kirándulást, egy hatalmas homokozó volt a tengerpart, nyalta a sós vizet, elaludt a ringatózó úszógumiban. Este mentünk sétálni (éjfélig), addig jókat aludt a babakocsiban. Nyilván borult a napirendje, de mikor hazajöttünk, semmi, de semmi gond nem volt vele. Szóval a férjednek maximálisan igaza van, nyugodtan elindulhattok vele. Más kérdés, hogy rengeteg holmit vittem miatta, de megérte.


Jól gondolom, hogy első gyerek? :) Nekem a második, megéri lazábbnak lenni.


Ui: érdemes viburcol kúpot vinni az útra. Odafele éjszaka mentünk, visszafelé nappal, valahogy az utóbbi volt a jobb.

2014. szept. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

1. Külföld vs. belföld:

Valóban kicsi még a nagy úthoz és inkább macera lenne, ezért én is a belföldet preferálom, de annyira azért nem hatalmas macera, hogy ha ti amúgy nagyon szeretnétek tengernél nyaralni, akkor ne bírná ki. Ott meg tök jól érezné magát, bátyámék a nagyobb gyerek miatt mente tengerre, de a nyolc hónapos is nagyon élvezte!


2. Kettesben vs. babával.

Egészen biztos nem mennék hosszú, távoli nyaralásra az 1-1,5 éves babám nélkül. Pár naposra wellness hétvégére, vagy ilyesmire oké, de, hogy elmenjek tengerpartra nélküle, azt biztos nem bírnám ki, pláne nem olyan indokkal, hogy nem neki való az utazás... a szülők nélkül lenni sokkal kevésbé neki való, mint az autózás.


3. Összefoglalva:

Én belföldre mennék vele, vagy közeli tengerpartra, és ha nagyon szeretnétek kettesben lenni, akkor egy hétvégére elmentek valahova a környéken. De persze Ti gyereketek ti ismeritek (majd) jobban, hogy mi a jobb neki.

2014. szept. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%

Lányom 7 honapos volt mikor mentünk Siófokra . Debrecenből 3 óra volt az ut. Oda és vissza is végig aludt! Nagyon élvezte a nyaralást . A balcsiba nem vittük meg a szálloda medencéjébe pancsolhat egész nap :D 5 napot voltunk. Közben még 1 foga is kibújt .

Karácsonyra spanyolba megyunk valószínűleg kocsival , de lehet repülő az még kiderül november 9.én lesz 1 éves.

Simán elmegyünk vele imàdom utazni nézelődni szoval nem ijedjünk meg a hosszú úttól !

Azt hogy a gyerekemre màs vigyázzon ameddig mi nyaralunk... Na azt nem. Ha megyunk ő is jön. Ennyi. Ha el kell mennünk párommal valahova mondjuk 4 órára mar ugy rohanok haza higy mi van vele össze vissza puszilgatom :D 10 honapos a lányom.. Nagyon jol elvan nélkülem napközben . De este ha nem len nék vele...fuhh belebetegednék én is ő is szerintem. :)

2014. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
33%
Én veled értek egyet,teljesen felesleges egy nagyon kicsi gyereket elcibálni külföldre,menjetek csak ketten,jár nektek is az együtt töltött idő, a kicsi meg ellesz a nagyszülőkkel kicsit nagyobb lesz akkor vihetitek magatokkal 3-4 évesen már.
2014. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%

külföldre nyugodtan viheted, bár mi sem vittük

Mi amiatt, hogy ha bármi van akkor ott milyen ellátást kap, meg egyáltalán hogy mondjuk el, hogy értik meg mi a baja, ha valami történik. Itthon Balatonon már első nyaralás nap kellett orvosi segítég, így megerősített minket, hogy amíg kicsit nem lesz nagyobb addig marad a belföld. Persze később is lehet baleset vagy bármi rosszullét, de legalább már mi értjük mi a baja és nem mi is csak találgatunk és rohanunk.

2014. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

14 hónapos a fiam, tavaly nyáron azt hittem, eddigre milyen nagy lesz már. Hát, nem lett nagy abban az értelemben, hogy hosszabb időre másra bízzam. Néhány órára ok, de egy egész hétre, ráadásul 10 órányira nem mennék el nélküle. Szeretem, ha 20 percen belül ott tudok lenni, ha beütne a ménkű.

Szóval a magunk helyzetéből kiindulva, biztosan vinném magammal. De előre úgysem tudjátok eldönteni, ahogy közeledik a nyár, látni fogjátok, mi fér bele.

2014. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%
persze le kell pontozni,csak mert nincs mindenki összenőve a gyerekével...
2014. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Tavaly voltunk, engem is elfárasztott az út. Szülők irányban laknak, de 3 órányi útra tőlünk. Egyszer már mentünk hozzájuk, az út végefelé nagyon sírt, hazafelé szintén, egyszerűen sok neki. Aludni nem igazán aludt a kocsiban, pedig alvásidő lett volna.


Gondolom ez változhat, de én azt a hatalmas mennyiségű gyerekcuccot cipelni, állandóan kétszáz faktorral kenni (úgy tűnik, hogy örökölte a fényérzékeny, hullafehér bőrömet), miközben pluszt neki nem ad - nem tudom, hogy van-e értelme. Egyelőre nem tűri túl jól a hosszabb utakat, kb 20-30 perces utat visel jól, utána lefelé mutató tendencia van a hangulatában.

2014. szept. 7. 14:13
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ hogy az étere neveled vagy vitrin gyerek lesz.Én vinném. Már 4 hónaposan is.

Nem emlékeket kell gyártani,és a FB on posztolgatni , hanem érezze jól magát.

Az itt fontos pont hogy Horvát országba elvinném de Tunéziába,Egyiptomba nem.

2014. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
42%

Azt írod, az utazás nem ad neki pluszt. Ez igaz. Viszont adhat jelentős mínuszt, ha nem lát titeket egy egész hétig.

De én továbbra is azt mondom, akkor fogjátok látni, mi fér bele, mikor közeledik az időpont. Gondolj bele, most négy hónapos, addig még majdnem egy év hátra van. Háromszor ennyit fog még élni, mint amennyit eddig élt. Hetek alatt is rengeteget változnak a babák, képtelenség most megjósolni, mi lesz akkor. Lehet, hogy addigra simán bírni fogja az utazást. (Akkor már nem a kagylóülésben fog utazni!) Az is lehet, hogy borzasztóan anyás/apás lesz. Meg az is, hogy simán ellesz napokig akárkivel. (Ehhez azért azt hozzátenném, hogy kell, hogy jól ismerje a felügyelő személyt, az, hogy kéthavonta látja egy-két napig, az én fiamnak messze nem elég ahhoz, hogy rábízhassam valakire. Pedig elég rugalmas gyerek.)


Szóval lényegében annyit akarok mondani, hogy én korainak érzem, hogy a jövő nyári nyaraláson gondolkozzak még úgy is, hogy addigra már kétéves lesz a fiam. A ti esetetekben még inkább kiszámíthatatlan minden.

2014. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!