Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik altattátok a...

Anyukák, akik altattátok a babátokat, mert nem tudott egyedül elaludni, mikortól aludt el magától, egyedül is a babátok?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdés. Nem tudtam máshogy leírni. Csak ölben, ringatva vagy babakocsiban, tologatva alszik el a babám. Úgy, hogy berakom a kiságyba és majd elalszik esélytelen. Most 10 hetes. Mikortól aludt önállóan a babátok, hogy leraktátok és nem kellett ringatni? Vagy le kellett róla szoktatni? Nehéz volt?

2014. szept. 9. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de az én kisfiam 1 éves koráig ölben, ringatva aludt el. Utána nagy nehezen rászokott arra, hogy az ágyban fekve aludt el, de mellette kellett feküdni. Mai napig úgy alszik el, hogy mellette vagyok, amíg elalszik. 2 és fél éves. Ha kijövök tőle sír és kiszalad utánam. A bölcsiben elalszik egyedül is.
2014. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha így altatod, akkor soha nem fog róla leszokni. Tedd be az ágyába, és hagyd egyedül. Akkor is, ha sír. Néhány nap után aludni fog ringatás nélkül is.
2014. szept. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd sírni a kiságyban. Sokkal rosszabb. Az én kislányom is így aludt, három hónapos koráig. A babakocsit mindig ringatni kellett, különben már ébren is volt, ha megálltam vele, és mindig a mellkasomon aludt el, ami kb. 20 perc volt minden este, csak utána tudtam betenni a kiságyba. Viszont mikor 3 hónapos lett, egyik napról a másikra, mint akit elvágtak. Jelzett, hogy szeretne bemenni a babakocsiba, beletettem, kb. 5-10 perc alatt elaludt, és addig kellett tologálni, utána 2-3 órás alvás ringatás nélkül. A kiságy ugyan ez, egy hétbe tellett mire rájöttem, hogy egyedül szeretne aludni este. Feszelgett a mellkasomon, volt olyan, hogy egy órát babusgattam, mire nagy nehezen elaludt. Véletlenül próbáltam ki, hogy vacsora után leteszem a kiságyba, kb. 5 perc alatt elaludt. Most 6 hónapos, és minden este egyedül alszik el, legkésőbb 8-kor. Én nem szoktattam, teljesen magától alakította így ki. Nekem szerencsém volt, nagyon jó baba a kislányom. :-) Remélem nálatok is eljön ez az időszak, de szerintem tényleg ne hagyd sírni.
2014. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

11 hónaposan egyik este úgy döntött, hogy nem akar a karomban bealudni, feladtam, beraktam a kiságyba és szó nélkül elaludt egyedül.

Másnap már így raktam le, cumisüveg a kezébe, rácsuktam a szoba ajtót és szó nélkül aludt.

Egész addig csak altatással, ringatással aludt el, hiába próbálkoztam az önálló elalvással.

10 hetes a babád... hát túl sokat ne várj tőle.

Sok mindent nem tudsz tenni, 10 hetes babát még nem igazán lehet önálló alvásra nevelni-tanítani.

10 hét után még nem is olyan macera, mit szólsz majd fél év után, vagy amikor 1 évesen 13 kiló lesz mint az enyém is és úgy kell altatgatni...

2014. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd sírni, ő még nagyon pici! Mondjuk szerintem később se hagyd...8 hónapos a babám, még bőven altatni kell, ez ezzel jár, vannak ilyen babák (jó sokan).
2014. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tök természetes, hogy altatni kell. Ne hallgass arra, aki azt tanácsolta, hogy tedd be az ágyába akkor is, ha sír. Altasd, sőt, altasd akár 3 éves korában is, mert Neki erre van szüksége! Ne ebben a kérdésben akarj keménykedni, az alvás egy nagyon érzékeny dolog, egy életre beleivódhatnak olyan félelmek, szorongások, ha trauma számára az elalvás, hogy azzal nagyobb károkat okozhatsz, mintha pár évig altatnod kellene.
2014. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4,5 éves, és még mindig fogni kell a kezét, úgy alszik el... Komolyan.
2014. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném leszoktatni róla. Félre értett itt valaki. Csak kérdeztem, hogy akinek ilyen volt a babája meddig igényelte a ringatást. Ha igényli, akkor altatom ameddig csak kel. Nem okoz gondot. És véletlenül sem hagynám egyedül a kiságyában izzadtra sírni magát, hogy majd megunja és alszik. Ezt biztosan nem vetem be. Inkább szakadjon le a két kezem, ha 13 kg is lesz.
2014. szept. 9. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:
1éves elmúlt és még ringattam,majd egy idő után kis ringatás után az ágyába akart menni,de mellette kellett állni,míg el nem aludt.17hónaposan kapott a kezébe még egy cumit és sírás nélkül egyedül elaludt,ki tudtam jönni a szobájából.Kb 1.5hónap telt el,néha visszahív,megsimogatom de már nem igényli a ringatást.Sosem gondoltam volna,hogy eljön ez az idő:-) de ő mostanra érett meg az egyedül elalvásra.
2014. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!