Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korra illene...

Hány hónapos korra illene egyedül ennie a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos, kézzel simán eszik, kanállal csak úgy tud ha én adagolom, vagyis etetem. Ha babavillát adok a kezébe nem tud vele belebökni az ételbe, én szúrom fel az ételt rá és úgy megtudja enni, de hamar megunja és inkább kézzel folytatja. Nagy ritkán megpróbáljuk hogy mit csinál a kanállal de hiába éhes nagyon, akkor sem tud mit kezdeni a kanállal, így nem is nagyon erőltettem még. Simán hagyja is hogy etessem kanállal, nem akarja elvenni tőlem. Mikorra illene megtanulnia egyedül kanállal enni? Erőltessem vagy inkább hagyjam had alakuljon ki nála a vágy arra hogy önállóan egyen? Amúgy a kézügyességével nincs baj, 10 hós kora óta kap reggelire kenyér és egyéb falatokat amiket kézzel eszik, mindent amit lehet kézzel eszik (gyümölcs, keksz stb...), tehát hajlandó az önálló evésre csak nem evőeszközzel.
2014. júl. 28. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is-Ne aggódj!! :)

Másodszor pedig ne erőltesd! A kisfiam már két éves! Igaz szépen eszik már kanállal is villával is de amikor úgy tartja kedve kézzel eszik! Vagy a kezével teszi rá az ételt az evőeszközre! Én úgy szoktam csinálni hogy mindig eszek vele! És mivel látja hogy én hogyan csinálom utánoz!! :) Én nem görcsölök rá! Minnél jobban erőltetném annál jobban ellenkezne! :) szerintem még van ideje megtanulni azt hogy hogyan egyen szépen! :)

2014. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A villának ilyen idösen még semmi értelme, azt egyetlen ilyen korú gyerek sem tudja használni.


Viszont adj neki egy saját kanalat a kezébe (te másikkal etesd), akkor inkßabb fog próbálkozni. Eröltetni nem érdemes, de azt esetleg mepróbálhatod, hogy amikor a legéhesebb - az étkezés elején általában -, "eszedbe jut" valami, amiért pár pillanatra arrébb kell lépned és nem tudod adni neki az ételt. Így lehet, hogy próbálkozik egyedül is.

De az sem baj, ha kézzel eszik, legfeljebb megjegyezheted, hogy ha "nagy" lesz, akkor ö is úgy fog enni, mint a szülök.

2014. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanez, csak kézzel sem szeret enni. 16 hónapos, tudja, mit kell csinálni a kanállal, de nem érdekli a dolog. Én nem erőltetem, majd eszik egyedül, ha szeretne. Szerintem még nem maradt le semmiről.
2014. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 21 hónapos és hétvégén evett egyedül először kanállal. (nokedlit,tejfölös csirkepörkölttel )

Villát kb 14 hónapos kora óta gyönyörűen használja,saját maga szúrja fel pl a virslit,ami rajta is marad, és veszi a szájába. A kanalat egyáltalán nem is akarta használni. Én is paráztam emiatt,hogy a játszóbölcsibe más ilyen korú vagy még kisebb gyerek már egyedül kanalazik,az én fiam meg nem. Láss csodát,most hétvégén egyedül evett.Kb 5 szem nokedli ment félre.Nem gyakoroltuk sokat,csak ösztönből cselekedett.És örülök neki, mint majom a farkának.

Türelemmel legyél. Van aki 2 évesen sem eszik szépen kanállal,engem is ezzel nyugtattak.

2014. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam. Igyekeztem eddig is nem ráparázni csak a védőnőnk már kisfiam 11 hós kora óta ezzel piszkál minket, minden hónapban megkérdezi hogy és még mindig nem tud egyedül enni, pedig már tudnia kéne. Meg 2 ismerősöm 13 hós gyerkőcei is tudnak már kanállal enni... és ezért is gondolkodtam már el azon hogy vajon mennyire nagy baj a szituációnk. A napokban újra megpróbálom majd, adok a kezébe egy kanalat és figyelek mit csinál, lesz ami lesz, lehet hogy az egész tányér a földön fog kikötni. Ha így lesz, egy ideig megint hanyagolom a témát. Mindig azzal nyugtatom magam hogy 3 éves korára így vagy úgy de csak meg fogja tanulni. :)
2014. júl. 28. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy mikor illene tudni,azt nem tudom.az én lányom ennyi idősen tök egyedül evett,egyszerűen utálta ha etetik.kb.9-10hósan már kellett adnom neki is egy kanalat,h tudjon próbálkozni.de a vele egykorú kisfiút meg annyira nem érdekelte az önálló evés,h még 2évesen is etetni kellett.mondjuk ott az anyuka is kicsit rájátszott,nem is nagyon próbálta rávezetni.egyszer fèlrenyelt a gyerek egy kis kenyeret,szinte morzsánként adogatta még neki 2évesen is.ez már kicsit túlzás volt szerintem...a lényeg h most már egyedül eszik a gyerek,bölcsiben megtanulta.szóval nálatok is eljön majd az idő...
2014. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nemsokára nekem is 16 hós a lányom,imád egyedül enni. nagyon szereti használni a kanalat,de még nagyon malacmódra eszik. van,h. az is előfordul,h. emeli a szájához és hamarabb lefelé fordítja a kanalat,minthogy a szájához érne és persze így minden az ölében landol. ha épp nem leves van,akkor hagyom,hadd próbálkozzon,majd ha végzett,behívom a kutyát,h. összeszedje a nagyját :D

és bár eszik egyedül,kanállal is, nem csak kézzel,dehát a végeredmény olyan siralmas,h. nem nevezhető sikernek :)

2014. júl. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb 8-10hós koruktól ettek kézzel egyedül a gyerkeim, de étkészlettel jóval később.

Egyébként meg fog tanulni a picid, ne aggódj, ez sem verseny!! :)) Ez is úgy van, hogy vannak kicsik, akik nagyon korán megfogják a kanalat-villát és nem is engedik, hogy etessék őket- az egyik gyerekem nekem is ilyen- a másik viszont sokáig lusta volt felemelni a kanalat az evéshez. Ma már 4éves és gyönyörűen fogja az étkészletet-kést is használ (gyerekkést) az evéshez. Szóval nyugi- fog önállóan enni a te kicsid is.

:))

2014. júl. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!