Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tui mit szoktatok játszani a...

Tui mit szoktatok játszani a 4 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mi kb. 3 féle játékot tudunk játszani (kukucskálunk, játszunk a járókában, sétálgatunk és nézelődünk a lakásban, egyedül nagyon nincs el), és a végtelenségig ezeket ismételgetjük, és már a baba is, én is nagyon unom, már nem köti le. Más tevékenységekhez meg még pici, kezébe még nem tudok tárgyakat adni, még csak most kezdi felfedezni a kezeit. Ti hogy szoktátok változatossá tenni az ébrenléti időt, ha egyedül vagytok a babával egész nap?
2014. szept. 9. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell vele állandóan játszani. Ha egyedül hagyod, akkor is tud nézelődni.
2014. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jovo héten lesz 4 hónapos, mondjuk ő már használja a kezeit. Játszószőnyegre leteszem, ott elvan közel egy órát. Vagy nézegeti a kezeit.

Illetve a szájába tömi a játékait. :)

2014. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányom ennyi idősen nagyon szerette a pörgő forgót, képes volt fél órát is elnézegetni, a másik nagy kedvence a fehér mennyezet volt :-) annak is szeretett "beszélgetni". Bekapcsoltam neki a gyerekdalok és mondókákat, vagy bármilyen disney zenét és énekeltem neki, ő meg "válaszolt", mindezt a kiságyban, vagy a pelenkázón. Beszéltem neki, meg különböző hangokat adtam ki, ő meg próbálta utánozni, vagy kinyújtottam a nyelvemet, ilyesmiket. Sokat bohóckodtunk, nagyon mókás volt, és többé kevésbé sikerült neki az utánzás. Mondjuk most 6 hónapos és ezeket most is nagyon szereti.

Nyugodtan próbálgasd, hogy fölé tartasz játékot, hagy próbálja elkapni. Nagyon esetlennek tűnnek először, meg nem tudja természetesen még koordinálni a kezeit, de hidd el, hogy mindent megtesz, hogy legalább a játék irányába nyúljon. Napról napra ügyesebb lesz :-)

2014. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

háton:


én a felette levő körforgó kabalájához kötöttem a lábár egy (jobb híjján) egy centiméterszalaggal és élvezi, hogy ahogy megmozdítja a lábát, akkor mozdulnak meg a feje fölötti kabalák.


a kiságy rácsára tettem(neki oldalt, kezeügyébe) a babakocsiba való játékfüzésrt, élvezte, hogy ahogy véletlen belekap zörög vele a rácson, de mostmár meg is fogja(beleakad a keze és fogva tartja)


néha az arcán keresztülhúzom a textilpelenkát, valami kukucsos játékot imitálva (a kukucsozást nem érti még)és nevet


sokszor utánzom a gögyögési hangjait, mert akkor rájátszik még jobban, ha látja hogy tetszik, még jobban csinálja


néha tornázok vele, kitaláltam kis szövegeket amikor én mozgatom a lábait, kezeit és ütemre, tehát nem össze-vissza kalimpálva és hagyja magát és rettentően figyel a versiket meg tetszik


néha zizegek neki, berregek, brummogok, imitálok több hangot


hason:



akármi új lesz a lakásban egyből kiszúrja, de még azt is, ha valamit elpakoltam a korábbi helyéről, az vicces volt

így gyakran veszek neki pár száz forintos zenélős, csipogós kütyüket, amúgy is tanulnia kell a tapintást (anyagok, kemény, puha, alakzat, kocka, labda stb)minden elalvás előtt megnyomjuk a cica hasát mire az nyávog és zenél egy rövidet, nagyokat sikongat annak is

színes ágyneműknél ügyelnem kell, hogy ne alatta legyen (azokat nem is használom már)hanem csak dísz előtte, mellette, felette (változtatom a helyét) a rácson, mert jü sokáig nézi, és ha alatta van bebandzsít sokáig

de most van egy új csipogós, világítós műbolyhos macija (a bolyhok nem jönnek le, már huzigáltam erővel)néha bábozok neki a kabalával,( most lejövök a hangfalról...:D)


hallgattatom, néha nézetem vele a teletobbies-t (ari volt amikor megijedt, mert elesett az egyikük a nagy táncolásban)leköti kb 3 percre


együtt:


NAGYON javaslom a tükörben nézzétek magatokat játékot, nagyon nagyokat vigyorog! először azt hitte én és ő csak egy fej (fürdőszobai tükör)és felpipiskedve meglátta magát, a testét is a nagy nevetésből akkora nyitott szájú csodálkozás lett, hogy megint elnevettem magam erre ő is:)

de szoktam neki játszani, hogy csápja van(amit néha poénból fényképezésnél is csinálunk másokkal, ujjunkat a feje mögé tesszük)na azon is nagy csodálkozás volt


volt hogy a lábszáramra rátettem, én háton fekve, térdek behajlítva, és így játszok neki egy automata robotot, hogy nem a karjaimban van, hanem a lábamon és zúgok hozzá ahogy a lábammal utaztatom olyan csodálkozó feje van olyankor, hogy nem bírom ki, hogy ne nevessem el magam, erre ő is nevet, de nagyokat



van hogy fejem fölött, vagy lent tartva de úgy hogy tekintete a padló felé legyen és így viszegetem körben a lakásba, mintha repülne


meg sorolhatnám, de asszem így is hosszúra sikerült

2014. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* a teletubbies-t azért ajánlom mert nagyalakú, színes figurák vannak benne, tehát jól látja, és akár fejlesztheti a látását is és mindent elmondanak vagy ötször ismételve, ami meg a nyelvérzékére, szókincsére(?) lehet jó hatással.
2014. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csak nem bírom ki, hogy ne írjak még...de szóval keringőzhetsz is vele zenére, ütemre
2014. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Kedvesek vagytok!
2014. szept. 10. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!