Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok játszani 9-10...

Mit tudtok játszani 9-10 hónapos babátokkal? Miket tud már? Nem csak a mozgásfejlődés érdekel, ill. miket eszik már?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

10 hónapos a kisfiam. Nagyon mozgékony baba, így nem igazán érdeklik a helyhez kötött játékok. De néhány kivétel azért van. Nagyon szereti, ha a szivacskockáiból tornyot építek neki, amit ledönthet. Sütifalóval is játszunk, félig beleteszem a "sütiket" a helyére, ő pedig belöki. A buborékfújó nagy kedvenc, sokáig el tudja nézegetni. Kapott most egy dömpert, no az telitalálat volt. Ő maga is tologatja, körbejárja, kerekeit forgatja, de ha beleültetem (persze úgy, ha fogom) és megyünk föl-alá, nagyon jól érzi magát. Forgószékkel is szoktunk így "utazgatni". Ideig-óráig a könyveit is elnézegeti.

Enni mindent eszik, ami a korának megfelel, de a tápszert elutasította teljesen cirka 2 hónapja.

Szavakat még nem mond, csak a saját kis babanyelvén magyaráz.

A tapsikolást és a pá-pá integetését most mutogatjuk neki, érdekli, de egyelőre még nem csinálja.

Ha jó kedvében találom a labdát visszagurítja :-)

Most tanul lépegetni, ez érdekli a legjobban, illetve a szekrénynyitogatás-rámolás.

2014. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem igazán van helyhez kötve a gyerek jobban érdekli a világ.de ha épp rámér akkor tapsikolunk,a kiságyba ugrál(ezt nagyon meg lehetett tanítani neki :) ) piszézünk.már kapaszkodva lépeget és kompozik is. 9 hónapos
2014. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát már 22 hónapos, de leírom. :)


10 hónaposan tudott: ülni, állni, mászni bútor mellett menni, valamit maga előtt tolva menni (14 hónaposan indult el). Megmutatta (mutatóujjal), mikor mit szeretne, két szót használt következetesen (anya, fű). Tapsolt, integetett, könyveket lapozgatott, nem tudom, átlagos 10 hónapos volt, ahogyan én láttam. :)


Enni sokfélét evett, tejre allergiás, így olyasmit nem, de azon túl már gyakorlatilag mindent (mézet nem talán egyedül). 8 foga volt, csak darabosat volt hajlandó fogyasztani.


Játékok: legjobban könyvet szeretett nézegetni (ez azóta is megmaradt), szerette a fakockákat, de leginkább azt, ha kivittem magammal főzni a konyhába. :) Sokat hintáztunk vele akkoriban a játszótéren, az is nagy kedvenc volt. Néha beállt a kiságyba, és puha plüss labdát dobáltunk neki, ő meg visszadobta nekünk, ezt is imádta, visítva kacagott rajta. :) Szerette ha a szobába eldugtam neki színes játékokat (persze úgy, hogy látta), ő meg bebarangolta érte a nappalit. Szerette adogatni a tiszta ruhát, miközben teregettem, nézegettem vele sok-sok újságot, nagyon sokat beszélgettem vele. Eléggé nyugis kiscsaj volt mindig is, szerette az üldögélő programokat is: sütibödön, zenélő csiga nézegetése, xilifon ütögetés, könyv/újság lapozgatás, ja, meg apa fonendoszkópját imádta még nagyon. :)

2014. febr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!