Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási nehézség? 2...

Hozzátáplálási nehézség? 2 hete kóstoltatok gyümölcsöket a kislányommal, de ha ki is tátja a száját, általában kifelé forgatja a nyelvével, ami a szájában van. Ma a tejpéppel töb sikerrel jártam. Gyakorolnia kell még vagy semmi sem ízlett neki?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp gyakorolj, ne add fel! Sok-sok türelem kell hozzájuk :D és pépesítsd le jól neki!
2010. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minél többször probáljátok(egy nap egyszer)annál jobban fog neki menni.Én is azt hittem hogy nem izlik neki de pár hét mulva már csak ugy táogott mint a hal mikor meglátja a kezemben a kanalat:-)
2010. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Mennyi idős? Mert lehet, hogy túl korán kezdtétek és még nem képes a szája hátsó részébe tolni az ételt!

"Jelek, amelyek arra utalnak, hogy a csecsemő elérte azt a fejlődési szintet, amikor megkezdődhet a hozzátáplálás:

- a baba segítség nélkül jól ül

- elvesztette azt a reflexét, hogy a nyelvével automatikusan kilöki a szilárd ételt a szájából

- a baba tud és akar rágni

- mutató- és hüvelykujjával képes felcsippenteni ételt, vagy más tárgyakat. Ha a baba használja ujjait, és a tenyeréhez dörzsöli az ételt (tenyérfogás), az nem helyettesíti a felcsippentés fejlődési fokát.

- a csecsemő szeretne részt venni az étkezéseken, megpróbálja felszedni az ételt, és a szájába tenni azt"

2010. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. 2 hétre rá elkezdett gyönyörűen enni. A gyümölcsök közül a banán, az alma és az őszibarack általában a babák kedvence.
2010. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!