Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forgás, ülés kérdés!?

Forgás, ülés kérdés!?

Figyelt kérdés

Kislányom most lett 6 hónapos. Kicsit későn kezdte, de már nagyon szépen fordul hasra. 10 perc után megunja, mert régebben egyáltalán nem szeretett hason feküdni. Vissza még nem megy. Hogyan tudnám neki jól megtanítani a hasról hátra való fordulást?

Illetve mikor kellene legkésőbb felülnie magától?


Már van időpontunk Dévényishez, de gondoltam egy kicsit addig is okosodnék!

Köszönöm!


2014. szept. 10. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Törülközőre rárakod és elkezded gurgatni. Plusz erőltesd neki a hason fekvést. Értem én, hogy utálja, de ennek a gyereknek kúsznia és másznia is kell, ami hason fekvésből kezdődik. Főleg az előbbi!

Megoszlanak a vélemények, de még mindig bizonyított tény, hogy a mászás az egyik legfontosabb mozgásforma a csecsemők életében.

Az én lányom 7 hós, már ül. Ma állt fel elsőnek.


Minden gyermek más ütemben fejlődik, ha nincs konkrét problémátok, akkor feleslegesnek tartom a Dévényt. A védőnő és a gy.orvos véleménye számít első sorban.

2014. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én lányaim 5-6 hónaposan fordultak hátról hasra. A takarós forgatást ajánlanám én is, hogy megtanuljon vissza fordulni.

Felülni 10 hónapos kora körül ült fel mindhárom.

Van valami egyéb ok, ami miatt Dévényishez vinnéd, mert szerintem teljesen normálisan fejlődik.

2014. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én soha nem tanítgattam. Ezek olyan dolgok, amik ösztönből jönnek nekik.

Ülni csak akkor ült fel magától, amikor állni is megtanult (kb 10 hónaposan), előtte is próbálkozott, csak "rövid volt a keze...

Szóval én hagytam a maga tempójában fejlődni.


Barátnőm fia 7,5 hónapos, most kezd kúszni, de csak kb 10 cm-t szokott, forogni sem nagyon szeret...


Amíg gyerekorvos nem mondja, hogy baj van, vagy le van maradva, addig nem kell aggódni.

2014. szept. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát most megnyugtattatok! csak mindenhol a csodaanyukák csodababáit olvasom itt gyakorin is, hogy már 7 hónapos felállt...stb. kezdtem aggódni. már elég jól elvan hason, ahhoz képest, hogy egy hónapja még fél percet sem volt hajlandó úgy maradni :) más konkrét "bajunk" szerencsére nincs :) köszönöm Nektek!
2014. szept. 10. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi gond nàlatok. Miért gondolod hogy ez késő? Én is beparàztattam magam mikor mindenhol olyanokat olvastam hogy màr 6 hónaposan miket csinàltak az enyém meg akkor tudott még kb. fordulni. A védőnő megnyugtatott hogy tök normàlis, sőt erős kisbaba. Rà egy hónapra kúszott és rà egy hónapra màszott és felàllt.Ülni màr tudott előtte, de magàtól felülni akkor tudott mikor felàllt.
2014. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Enyém jövő héten lesz 6 hónapos és én rászoktattam újszülöttként a hason fekvésre, mindig úgy alszik, kéri, hogy fordítsam meg, amikor álmos.


Ebből az lett, hogy rájött, ha felébred vissza tud fordulni. Nem ment egyszerűen, de már nagyon ügyes.


Alvás előtt is azonnal visszavágja magát még vagy háromszor hanyadtra és kéri, hogy úgy nem tud aludni mégsem, fordítsam meg.


Éjjel, ha felébred, azonnal hanyadt vágja magát szintén és megy a nyöszörgés, mert nem tud úgy aludni és kelni kell és fordítani hasra. Nem kér enni, nem kell neki semmi más, csak fordítsam meg, mert visszafelé nem megy.


Alig várom, hogy mikor lesz hajlandó hasra fordulni magától is, nekem pont ezt kellene megtanítanom.


Halkabban megjegyzem, minket küldtek más miatt Dévényre, de nem volt időpont és a neurológiára befértünk előtte. Az orvos azt mondta, hogy a gyerek mindenre képes, amit akar és semmi szükség semmi tornára, mert képes rá, meg tudná csinálna, ha akarná. De ha sok pénzünk van, menjünk Dévényre. A probléma(?) amivel odamentünk a biztonság kedvéért magától megoldódott tényleg 2 hét múlva.

2014. szept. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elso vagyok:


Nekem meg konkretan az a problemam, hogy 7 hos a lanyom es fel allt. Nem nagyon orulok neki ... De nem tudok ezzel mit csinalni. Viszont nincs csoda babam ;)

2014. szept. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem beszélnélek le a Dévény terapeutáról mint mások, szerintem csak segíthetsz vele a kislányodnak. Az én kisfiam gyenge hypotóniával született, mi 3 hós korától jártunk Dévényre. Sokat segített a mozgásfejlődés beindulásában. A kezelés mellett is csak 6 hónaposan forgott (igaz egyszerre jött Nála a hátról-hasra, hasról-hátra) 8 hónaposan kezdett kúszni, most 9 hónaposan próbálkozik a 4 kéz-láb-ra állással, viszont még mindig nem ül sajnos.Rengeteg esettel és sok-sok pozitív tapasztalattal találkoztam mióta járunk Dévényre, ha megnézeted úgyis megmondjaa gyógytornász merre tovább..

Megjegyzem több anyuka pár kezelésre elhordta a babáját annak ellenére is, hogy nem volt izomtónus problémája, mozgásfejlődési gond, mert így pár kezelés után totál sínre kerültek a dolgok,jót tett az idegrendszernek.

2014. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kommenteket! :) Remélem nem bántottalak meg a csodababával, de igen is annak tartom persze nem negatív értelemben! :)
2014. szept. 11. 19:37
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma elkezdett kúszni... akkor nagy baj nem lehet gondolom.?
2014. szept. 12. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!