Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki beoltatta magát H1N1 ellen még mielőtt állapotos lett?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert férjemmel összevesztünk,azt mondta ha nem oltatom be magam akkor nem lesz kistestvér!Nagyon rosszul esett,mert én nem szeretném beoltatni magam,félek,hogy valami baj lesz az oltás után.Erős a szervezetem,soha nem volt komoly bajom.Miért kell ehhez "zsarolnia",ha nem oltatom be magam akkor hü_lye vagyok,nem lesz még egy Segítsetek!
2010. jan. 18. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
senkit nem akarok meggyőzni, csak a magam véleményét mondom: beoltattam magam még a baba érkezése előtt, mert nem akarok állapotosként magas lázzal küszködni és aztán izgulni, hogy lett-e baja a babának. nem akarok semmi antibiotikumot sem szedni terhesség alatt. nem akarok félve kimenni az utcára, hogy vajon elkapom -e a tömegben vagy sem. nem akarok a vérvételek során is ettől izgulni. szóval én ezért tettem. ha nem szeretnénk babát nem adattam volna be.
2010. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagyok kismama,de én sem oltattam és nem is fogom beoltatni magam.A férjedet sem értem.Ha nem vagy még terhes,akkor kit akar az oltással védeni?
2010. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 16 hónapos kisfiam, és dogozunk a kistestvérén is. December elején beoltattam magam. Inkább egy oltás, mint egy infulenza.
2010. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is dolgozunk a testvér-ügyön, beoltattam magam pár hónapja. A babám 13 hónapos.

Igazából én se vagyok soha beteg, de most úgy voltam ezzel, hogy inkább nemterhesen oltatom be magam, mint terhesen ezen parázzak. A babámat nem oltattam be, őt nem mertem.

2010. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ezért oltattam november végén.sajna a kis tesó még várat magára:(((((
2010. jan. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az este nagyon csúnyán összevesztünk emiatt:(((( Sokat sírtam miatta.Engem is megakar védeni a bajtól és majd a leendő Babát is.Mindez azért volt,mert az unokatestvére aki Amerikában él,4 hónapos terhes volt amikor beoltatta magát,és sajnos a legrosszabb történt: meghalt a Baba :((( Én megértem,hogy aggódik persze,én speciel biztos nem oltatnám be magam a terhesség alatt,akkor már tényleg nagyon kockázatos.De majdhogynem meg lettem zsarolva,ha nem oltatom be magam akkor nem lesz még egy gyerek!Hát borzasztóan beletiport a lelkembe:((( Szóval most már tényleg nem tudom mit tegyek,én úgy gondolom ezt az egészet,hogy annak érdemes,akinek gyenge az immunrendszere,szervezete.Hálát adok a Jó Istennek,hogy nekem soha semmilyen komoly problémám nem volt,erős a szervezetem,ismerem magam milyen vagyok.Terhességem alatt,csak az elején volt egy olyan,hogy valami bacit elkaptunk,és belázasodtam este ügyeleten kötöttünk ki,engem bent fogtak a kórházban,de másnapra már semmi bajom nem volt.Infúziót kaptam.Délután elmentünk fagyizni és valószínű nem volt jó,vagy nem tudom és utána kezdtem rosszul érezni magam...De szerencsére utána semmi baj nem volt.Tudom,hogy a kismama sokkal gyengébb a terhessége alatt,mint előtte mert a Baba sok energiát elvesz.De azt lehet pótolni mással,én azt tettem,és majd' 4kg lett születésekor,makk egészséges Baba!:)Tényleg nem tudom mit tegyek,közösségbe nem járunk sehova,de persze a terhesség alatt menni kell tudom,ott bármikor elkaphatok vmit,igaz?Na majd délután ezt nagyon kivesézzük,de még nem most szeretnénk másodikat,ezért is addigra sok minden változhat is...
2010. jan. 19. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!