Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok....

21 hetes kismama vagyok. H1N1-re oltassuk magunkat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 07:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Van már ellene oltás? Most nem egy felkapott téma a H1N1...

31 hetes vagyok eddig nem oltottam, igyekszem sok vitamint enni kerülöm a beteg embereket (lehetőség szerint persze nem ülök itthon főleg hogy 2 éves múlt a lányom) de nem tervezek oltani. (mindjárt itt a január:-))

2010. nov. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha lennék 25-30 hetes,akkor talán beoltatnám magam.Most 12 hetes vagyok,túl kicsi,sérülékeny a baba.Én nem merem.Ki tudja mit okozhat a későbbiekben.Két hét alatt kifejlesztették azt a vakcinát.Ha legalább vemhes állatokon tesztelték volna (mint a többit) akkor esetleg.De így????
2010. nov. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Van oltás,a tavalyi,merthogy nem mutálódott a vírus.A kérdés csak az,honnan tudják,mikor még járvány sincs??????
2010. nov. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bizony, a tavalyi oltás van, ami már elvileg lejárt csak az ÁNTSZ engedélyezte az ismételt forgalomba hozatalát. Én már csak ezért sem.

MEg azért sem, mert egy átlag évben, H1N1 nélkül is kb ugyanannyian halnak meg influenzában, mint ami tavaly volt - ami eprsze sajnálatos, de feleslegesen mindenféle kemikáliát nem engedek magamba.

Főleg nem olyat, amit ahogy előttem is írták, rendkívül rövid idő alatt fejlesztettek ki.

29 hetes vagyok, már nem nagyon fogok karácsony után sehová sem járni, addig pedig kerülöm a tömeget. Délelőtt megyek vásárolni, nem utazom a föld alatt, nem sietek sehová, megvárom a szellősebb járatokat és sok-sok gyümölcsöt eszem!

2010. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30 hetes vagyok és ezen gondolkodom én is.Eszembe sem jutott volna magam beoltatni,csak a háziorvosom nagyon ajánlotta.Tavaly muszáj volt,mert inszemre jártunk és nem engedtek fel a klinikára csak ha megmutattuk az igazolásunkat.Akkor zsibbadt a kezem pár napig és a páromé is,pedig fenékbe kaptuk.Megfogom kérdezni a nőgyógyászom,hogy ő mit ajánl,de valószínű most kihagyom.Tavaly kivételével soha nem oltattuk be magunkat és mégsem lett bajunk.
2010. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs is még járvány, ki tudja, lesz-e most H1N1 járvány, lehet, csak sima influenza lesz.

De én nem fogom beoltatni magam.

2010. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy 28 hetes vagyok, én is, ahogy az egyik hozzászóló írta, próbálom majd kerülni a tömeget és karácsonykor nem nagyon mozdulok ki olyan helyekre, ahol sokan lesznek, max. veszek majd maszkot, nem érdekel, hogy ciki-e. Már most szinte mindent beszeretünk a babának, karácsonyi ajándékokat meg a jövőhéten szeretném megvenni, remélem sikerül mindenkinek találni.
2010. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
SOHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem MINDENKÉPPEN!
2010. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ! én tavaly sem oltattam be magam, persze akkor nagyon más volt a helyzet:) nem vártunk babát.

de most is a nem felé hajlok.. igyekszem én is minnél több gyümit enni és elkerülni a sok beteg embert..! köszi mindenkinek a választ!

2010. nov. 12. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!