Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason vagy háton feküdjön az...

Hason vagy háton feküdjön az 5 napos babám?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 napos. Jelenleg háton fekszik, de mondogatják, hogy legyen hason is.

Előnyök, hátrányok e 2 pozícióban?


2010. jan. 19. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
én az ötnapos kislányomat oldalra fektettem éjszakára, napközben a hátán aludt. Később, úgy egy hónapos lehetett, amikor elkezdtem a hasán altatni.
2010. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én 5 hós babám éjjel háton alszik,de nappal saját maga fordul,és marad egész nap hason.Csak addig van hanyatt,míg eszik.Ha neki úgy lenne kényelmes,szerintem hason aludna el.
2010. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja...5 NAPOS!!!

Bocsi,szerintem hanyatt.Meglátod,ha nagyon hasfájós lesz,akkor jobb neki hason.

De én azt is csak nappalra javasolnám.

2010. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi születése óta hason alszunk mivel háton iszonyat nyugtalanul aludt. Felébredt saját magára amikor össze-összerándult. De van légzésfigyelőnk.

JA oldalt azt mondja minden ortopédus hogy nem altassuk a gyerkőcöket mert nem tesz jót a csipőjének.

szia

2010. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokat bukott lányom, így háton visszanyelt volna.Próbáltam, hogy a kiságy fejrészét megemeltem, de nem volt jó.Hasról pedig olvastam, hogy túl mélyen bealudna.Külföldön kampányoltak a hason alvás ellen.Mindent összevetve oldalt altattam.Most, hogy 4 hónapos, úgyis oda fordul ahova szeretne.

Barátnőmnek is oldalt aludt a gyereke, és nincs a csipőjének semmi baja.

2010. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy hónapig az oldalán altattam, de csak éjszaka, nappal a hátán.Éjszaka féltem, hogy visszabukik és megfullad, a hason alvás pedig növeli a bölcsőhalál kockázatát.Egy hónapos kora után nem tudtam az oldalán altatni, mert a hátára fordult.Nappal rakd nétöbbször néhány percre a hasára, hogy fejlődjön a nyak és hátizma, meg a hasfájásnál is segít.

2010. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk a kórházba hasra rakták a babákat. Én ott még az oldalára tettem, aztán itthon már a hasára. Nem is alszik azóta sem máshogy. A hátán nem is tud, mert olyan erős a Móró reflexe, hogy felébred a keze mozgására.

13 hetes kislány anyukája

2010. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerekemet oldalt altattam, a kicsi 3 hónapos és semmigond nincs egyiknek sem a csípőjével. 2 hónapos kora óta meg hanyatt fekszik, addig mocorog, míg meg nem találja a kényelmes pozíciót. A légzésfigyelő nagyon jó, ha van.
2010. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én háton akartam altatni a babámat, de ő hason akart. Már 1 napos korától addig sírt, amíg hasra nem forgattuk őt.

Úgy altasd, ahogy neki jó.

Egyébként hason inkább, ha ébren van, mert akkor erősödik a háta, karja, ahogy majd próbálja feltolni magát, nézelődni, stb.

2010. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!