Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek normál ütemben, vagy...

Akinek normál ütemben, vagy kicsit lassabban fejlődik a babája, azt nem frusztrálja, hogy a csapból is a "szupergyerekek" folynak?

Figyelt kérdés
Úgy érzem,lassan az lesz a normális,ha egy féléves már feláll önállóan.Az enyém ennyi idős,nem ül magától,ha felültetem is elborul,állni pláne nem tud.Szerintem teljesen rendben fejlődik,de néha azt hiszem,hogy ma már nem ez a normális.Nyugtassatok meg légyszi!
2010. jan. 19. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Szia,

egy darabig nagyon zavart, főleg, hogy a bartnőm lánya 2 hónappal idősebb a fiamnál, és mindent előbb csinált. Ma mr nem érdekel, elfogadtam, hogy ő lustibb típus, 2 éves korára nagyjából úgyis utolérik egymást a gyerekek. Egyébként 13 hónapos elmúlt, egyedül 3 lépést megy, az is bizonytalan, a barátnőm lánya 11 hónaposan már magabiztosan szaladt.:)

2010. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Az én fiam ma 7 hónapos, és még ő sem ül fel egyedül, bár próbálkozik ezerrel :-) Felállásról szó sincs.

De nekem a gyerekorvosunk azt mondta, hogy forognia kell 7 hónaposan, ülni meg majd valamikor 8 hónapos kora körül illene leghamarabb.

Én nem aggódom, ettől még lehet majd a vízilabda-válogatott tagja! :-)))

2010. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

nálunk is ugyanez a helyzet, mint az első válaszolónál :)

Az én babám is fél éves, nem ül, nem mászik, nem érdekli a lába, nem mondja, hogy babamamma stb... állni meg ugyanmár.... szerintem a magától megáll a lábán pár pillanatra annyit jelent, hogy a hóna alá nyúlnak és a pici megfeszíti magát, ez azért nem állás..

Engem is sokszor frusztrál ha ilyesmit hallok, de aztán mindig lenyugtatom magam, hogy biztos vannak még olyan babák, mint az enyém, sőt! Biztos a te gyereked is tud egy csomó mindent amit a többiek nem, csak neked az természetes, észre sem veszed, hogy ez "kunszt" :)

és 2 éves korára minden gyerek tud már mindent, igaza van az előttem szólónak, szóval ráérünk!!! :)

2010. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem frusztrál. Lányom lassabban fejlődik a nagy átlagnál, de nem éreztem sosem hogy le lenne maradva. Van aki ebben jobb és van aki abban. Majd ha eljön az ideje, csinálni fogja amit kell. Egyik ismerősöm mondja állandóan hogy az Ő babája két héttel fiatalabb mint a mi lányumk, és már ezt is meg azt is csinálja....a lányom meg még mindíg nem!? Erre azt szoktam neki mondani hogy a te babád gyorsabban mozog, az enyém meg gyorsabban gondolkodik! Szóval engem nem érdekel semilyen más szupergyerek, mert minden anyukának a sajátja a legszuperebb!!! :o)
2010. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Nme szuper a gyerek attól, hogy ügyes, és a csapból se folyik :) Az én lányom 6,5 hós kora óta gyönyörűen felül és úgy játszik, már fel is áll a kanapé mellett. Büszke vagyok rá, nem tudom ez miért frusztrálhat valakit is.
2010. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem a szuper gyerekek frusztrálnak,hanem a dicsekvö anyukák...Hogy az én gyerekem már blablabla tiéd még nem?Utálom ezt az összehasonlitást.Amikor nem mászik akkor mikor mászik már?amikor mászik akkor nem megy még?ha megy akkor nem beszél mág?áááá
2010. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem meg nem vásári majon hogy dicsekedni kéne vele,de kinek hogy...
2010. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Minden gyerek ügyes és okos.Ettől még nem ebből áll egy beszélgetés,hogy fúúú,képzeld,az enyém már kettőt is pislantot,a tied még nem?
2010. jan. 19. 14:00
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Normális ütemben fejlődnek a gyerekeink,ne aggodjatok,én is éreztem ezt,de nemkell ám mindent elhinni más anyáknak.
2010. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne is higgyetek el mindent, csak azt, hogy a ti babátok szuper és a csapból is ő folyik :)
2010. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!