Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most vagyok a 28 hétben. A...

Ágca kérdése:

Most vagyok a 28 hétben. A hasamat kicsinek tartom, s félek, hogy a baba is az lesz. Mitől lehetne hízni a terhesség alatt? Még csak 7 kg nál tartok.

Figyelt kérdés
Sajna sose tudtam hízni,bármennyit ettem.Világ életembe 50 voltam,pedig mindent kipróbáltam erre.Most attól tartok,hogy vékony vagyok s csak ennyi jött rám nem tudom a babát megszülni ugyanis sokan ezzel rémisztenek.
2014. szept. 15. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 78 voltam eredetileg és 12 kilót fogytam, most 23 hetes vagyok. A gyerekem normál méretű, és egészséges. A hízás nem befolyásolja a baba méretét, ez leginkább genetika.
2014. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Ezeknek a dolgoknak semmi köze nincs egymáshoz. A pocak mérete nem függ össze a baba méreteivel. A hízástól nem megy jobban a szülés (ezt nem is értem, kinek lesz szélesebb a medencéje néhány plusz kilótól?). Semmi gond nincs a hízásoddal. Én összesen 9 kg-t híztam a terhesség alatt, megszültem a babát, 3550 g volt. Örülj neki, hogy szülés után nem kell küzdeni a maradék súllyal.
2014. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A szülés a tágulástól (meg még sok minden mástól is) függ!!!

Attól, h 10 kilóval több vagy a kelleténél, még nem fogsz könnyebben szülni!

Ha az orvosod mindent rendben talált, ne riogasd magad ilyen "jó tanácsokkal"!

2014. szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az uh-kon úgyis mérik a babát, persze csak becslés, de szólnának, ha kicsi lenne!A 7 kg egyáltalán nam kevés, én is 7 kilót híztam 33 hetesen, a babámat 2,5 kilóra becsülték már.
2014. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mikor voltam uh minden ok volt azt mondták.A papiron a méretek rajt vannak de az,hogy akkor a baba mennyi volt nem.Hogyan lehet azt kiszámolni?
2014. szept. 15. 14:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az pont elég, ha méretei stimmelnek. a 28. hétben 7 kg, nagyon rendben van, ne akarj többet. Mondjuk attól még lesz. És valóban nem függ össze a has vagy a hízás mérete/mértéke a baba méretével. A szüléssel meg végképp nem. De nem is értem, 60 kg-osan, 4 kilós gyereket szeretnél szülni mindenképp.

Én is kishasú típus vagyok, ezeket hallgattam: "jujj, már a 9. hónap? Beteg a baba?" Harmadjára már a szemem sem rebbent.

3600, 3450, 3550 grammal szültem, 62 kilósan, bőőőőőven elég volt. :)

2014. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hát én a 38 hétre híztam 8 kg...és a babám szép nagy baba lett 3600 gr és 57 cm 9/10 apgar...nem értem miért kevés a 7 kg...annyi, hogy a babát én is nagyon nehezen szültem meg, de megszültem, természetes úton!
2014. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én 14 kg-ot híztam és 2790grammal jött világra kisfiam. 47kg-mal kezdtem terhességem.

Sógornőm egész terhessége alatt hízott 7kg-ot és 3900grammal jött világra kisfia.

én vékobny voltam mindig is és természetes úton szültem.

nem befolyásol semmit az alkat.

2014. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 15. 15:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem 5 kiló volt a 28.-30. hétig. A végén jött fel a többi, így összesen 9 és 10 kilót híztam a két terhességem alatt. Mindkét gyermekem egészségesen, szép súllyal született :)
2014. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!