Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek meg kell venni a...

Újszülöttnek meg kell venni a következő dolgokat? Többi lent

Figyelt kérdés

-bébifésű és hajkefe

-biztonsági körömvágóolló vagy csipesz

-orrszívó porrszívó

-laposfejűség elleni párna

Ti használtátok ezeket vagy ráérünk később megvenni vagy később sem kell?


2014. szept. 16. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem kell, de ha megveszed, nem lesz rá gondod.

A hajkefe, meg az olló az első napokban nem igazán fog kelleni. Az orrszi-poszi viszont jó ha megvan. Olyan párnánk sosem volt.

2014. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hajkefét vettem de igen ritkán használtuk, mert eléggé felesleges volt. Talán ha a gyereked nagy sörénnyel születik, akkor lehet hasznos.

Biztonsági körömolló szerintem egy nagy sz.a.r., mi egy rendes körömollót használtunk, természetesen sajátja volt. Csipeszből is normál csipesz volt, de azt csak mostanában használjuk már, mert így gyorsabban végzünk (2,5 éves).

Orrszívó jó ha van otthon, bár valószínűtlen, hogy már újszülött korban betatnosodna, de ne akkor kelljen szaladni, mikor már beteg.

A párnáról még csak nem is hallottam.

2014. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

fésű - fertőtlenítettem egy sima fésűt, teljesen megfelel.

körömvágó ollók: használhatatlanok, annyira életlenek a baba érdekében - szintén a mi körömvágónkat használom, használat előtt alkoholba áztatom, nagyon jól lehet vele levágni (persze mikor alszik vagy szopizik:)) csipeszek főleg nem jók, túl kicsi hozzá a keze, a bébihez is.


orrporszi: még ugyan nem használom, mert nincs abban a korban, de ezt meg kell venni. a legjobb a porszívóra köthető, csak jó ha már bébi korban úgy porszivozol mikor a közelben van, hogy szokja a hangját - az enyém nagyon jót alszik a porszi hangjára :)


párna - erről nem is hallottam még.

2014. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ebbol csak az orrszivo porszivonak vettem nagy hasznat.

Fesulni kb 1,5 eves koraig nem fesultem. Hajuk se volt.

Parnat alapbol nem vetgem. Egyiknek se volt sose lapos feje.

Koromcsipesz+ollo: Utobbit hasznaltam csak, de abbol is a mienket. Elotte alkohollal fertotlenitettem. Kb.3honapig vagtam igy a kormuket. Utana maf csak 'nekik estem' :)

2014. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, még annyit hogy a körmét 2. héttől vágod, a fésű rögtön kell, nem a haj miatt, hanem mert gátolja a koszmósodást - már a kórházban is használtak kefét a fejére.

orrporszi ráért 4-5. hónaposan

2014. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Körömollót én sem vettem először, aztán mégis megvettem. Ráérsz menet közben eldönteni. Az orrszívót viszont aligha fogod megúszni. A másik kettő tök fölösleges.
2014. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az orrszívó hasnos , főleg, hogy az első hetekben még ürül a tüdejéből is a trutyi (maradék magzatvíz, vagy nem tudom mi, már rég magyarázta a védőnő, mi ez).

Ezen kívül csak babaollót vettem, de használhatatlan volt, soha nem vágtam vele a körmét, mert nem vitte, az enyémet használtam és használom a mai napig neki.

Babakefe tényleg nem kell az elején, bár ha koszmós lesz, akkor hasznos.

2014. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 H.Orsolya ***** válasza:

Én vettem bébifésűt, de nem használtuk.

Körömvágóollót is vettem, de azt se sokáig használtuk, mert a rendessel könnyebben boldogultunk :)

az orrszívó porszívó szerintem nagyon jó dolog, de szerintem ráértek, meg venni egy esetleges megfázásnál. Ma már elég sok helyen lehet kapni.

A laposfejűség elleni párna milyen? Én még nem is hallottam róla :(

2014. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Fésű nekünk felesleges. Olló hamar kellett, mert szétkarmolta magát - vannak jól használható babaollók, nekünk mülleres van. De tényleg jó a saját is fertőtlenítés után. Orrszívó porszívó kellett már többször is, ráadásul azt 6 éves korig ajánlott is használni.

Az a párna csak akkor jön jól, ha a babád csak háton alszik, és úgy látod,h laposodik tőle a feje. Bár ezek a deformitások is elmúlnak maguktól később. Mondjuk egyik ismerősöm megbánta,h nem vettek annak idején, mert "golyófeje" lett a gyereknek (ő mondta így), szerinte a hátonalvástól. De ezt abszolút felesleges előre beszerezni.

2014. szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hajkefe szerintem jó, ha van, nem egy nagy összeg, az enyémeknek jólesett a fésülgetés.

Sose volt babaollónk, mindig simával vágtam nekik, gyorsan megvolt.

Erről a párnáról még nem is hallottam...

Az orrszi-porszi viszont nagyon kell, az első gyerekemet már a kórházban megfázatták, így rögtön kellett, mikor hazamentünk (pedig úgy vettem meg, hogy oké, rajta van a listán, de én ezt az életben nem fogom használni. Azóta a legjobb barátom :D )

2014. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!