Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek milyen teát...

Újszülöttnek milyen teát lehet adni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 2. 20:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Édeskömény :) hány napos ? Mert az en lányom 1 hetes korától ivott 4 hós koráig ovko bio édeskömény instant teát . Ez jo hasfájásra . Nekem nem is volt 1 percig sem hasfájós :)
2014. aug. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%

[link]

Szerintem újszülöttnek nem való tea, itt is csak max. kéthetes kortól írják. Ha nincs olyan ok (pl. hasfájás), amire adnád a teát, akkor meg felesleges. Ha ebben a nagy melegben vígasztalanul sír mert valószínűleg nem elég az anyatej/tápszer, akkor lehet nekik (anyatejes esetén pohárból vagy steril kiskanállal) pár csepp forralt, lehűtött vizet adni (cukor nélkül).

2014. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
6 hetes már de mivel koraszülött ezért ìrtam h újszülött. A házi orvos mondta h hajnali 3kor ne szoptassam hanem adjak neki limonádét... De nekem ez nem annyira szimpatikus ezért inkább teáztatnám.
2014. aug. 2. 21:07
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

ne haragudj, de az orvosod egy idióta..

ha éhes, szoptasd meg. a tea meg a limonádé (?????) nem lakatja jól.

az édesköménnyel meg óvatosan, sok babának hasfájást okoz.

2014. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Hűű limonádét egy ekkora babának? Biztos orvos mondta ezt? Hol szerezte a diplomáját???


Nyugodtan adj neki édesköménye teát. Ebben a melegben lehet szomjas és nem anyatejre van szüksége, hanem szomjoltásra csak. Cukrot ne tegyél bele, ez egyértelmű. Nem lesz semmi baja a teától, ha hasfájós még segíthet is. Ugyanez volt a saját lányomnál, nem ártott a tea, sőt...

2014. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ne szoptasd?? Limonádét???-elmebeteg

Köményteát adhatsz neki, vagy van kifejezetten babatea, pl a Mecsek tea

2014. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

van a mecsek bébi meg az édeskömény tea, cukor, citrom nélkül próbáld.

Limonádét nem adnék, a citrom is allergizál.

2014. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem adnék neki semmilyen teát, hajnali 3-kot megszoptatnám. Az anyatej szomjoltó, ha nagyon muszáj vizet adnék. Az én gyerekeim 4 hónapos korukig vizet kaptak szomjoltásra, 4 hós koruk után kóstolták meg a teát.

Édeskömény teát, csak ha fáj a hasa, de akkor sem ezzel próbálkoznék először, hanem Infacollal, de valakinek segít az édeskömény hasfájásra.

Szóval szopi és víz szerintem, limonádé kizárva, nem is tudom, egy orvos hogy mondhat ilyet? Biztos, hogy gyerekorvos? Mondjuk dokit váltanék!

Ha a gyerekeimnek szzékrekedésük volt pár hetesen, akkor kaptak gyenge kamillateát, de csak mert nagyon szenvedtek már szegények, rendszeresen tilos kamillateát adni és úgy tudom, hogy az édesköménnyel is kell bizonyos időközönként szünetet tartani!

2014. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Nehogy teáztasd, limonádéztasd a 6 hetes babádat. Az én kislányom is korababa volt, éjjel 2-3 alkalommal is ébredt, megszoptattam és aludt tovább.

Milyen idióta (bocsánat érte, de így gondolom) orvos az ilyen, aki azt mondja, ne szoptass egy picike babát??? Mit mondott, miért ne?

2014. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Max edeskomeny v kamilla tea de inkabb csak babaviz.de miert ne szoptasd?nekem 5honapos a fiam igaz mar nem cicizik sajnos de egyszer meg eszik ejjel.mikor szopizott volt h csak par korty kellett neki es mar aludt is tovabb.ha ehes nem lakik jol teaval.ja es nalunk az edeskomeny csak rontott a hasfajason.de ezt ki kell tapasztalni.en is probaptam h csakinni adtam ejjel mert en is ezt a tanacsot kaptam, de csak azt ertem el vele h fel/1ora mulva ujra ebredt:-(igy inkabb megetetem es alszunk tovabb.
2014. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!