Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődés. Lehet tenni...

Mozgásfejlődés. Lehet tenni ennél többet? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Kisfiam 28-án lesz 11 hónapos. Nem mászik még, de a többi mozgásával is gond van. Nem szabályosan kúszik, hanem páros karral. Későn kezdett forogni, majdnem 8 hósan, amit egy hónapig csinált csak, azóta abbahagyta. Kutyázik pár másodpercig már hónapok óta. Ül, mert kénytelen voltunk néha ültetni. Sosem szeret mozogni, sokat nyöszörög, ha sokat kell kúsznia.


A létező összes szakembernél jártunk, járunk. Látta fejlődésneurológus, dévényes, tsmt terapeuta, uhák. Szervi problémája nincs. Nagyon nehéz mozgásra bírni, mert amikor szakember hozzányúl, már szinte sír is, nagyon nem szereti. Így nagyon nehezen tudjuk gyakorolni azt, ami kell és úgy érzem, nem is hat, mert kényszer neki :( nem is nagyon erőltetem, ha nem bírja ilyenkor.


Lassan 1 éves, 1 hónap híján. Másnak már mindent csinál a gyereke. Látom a fiamon, hogy nem jó ez neki, sokszor el akar érni valamit, de nem megy még neki. Azt mondták, hogy nem elég érett hozzá az idegrendszere.


Mit tudnék még tenni? Meddig várjon az ember? Volt valaki így? :(


2014. szept. 18. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom. :( Nagyon nehéz lehet. Attól tartok, hogy a további várakozástól nem fog már javulni. Minél többet kellene gyakorolni, hosszú időbe telik, amíg látványos lesz a változás, de ezt csak kitartással tudod elérni. Elhiszem, hogy nem könnyű szenvedni látni a fiad, de az idegrendszerét stimulálni kell. Próbáljatok többször kevesebbet gyakorolni, és dicsérd őt, ez nagyon fontos!
2014. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha elvitted orvoshoz, gyógytornászhoz, stb. és csinálod, amiket ők ajánlottak, akkor te minden tőled telhetőt megtettél. Ne hibáztasd magad. Én annyit tudok javasolni, hogy bármennyire is nehéz, légy egy kicsit türelmes. A lányunk 5 hónaposan forgott, mégis majdnem 11 hónaposan kezdett mászni, elmúlt 11 hónapos, amikor először kapaszkodva felállt és csak 15 hónaposan kezdett járni. Nyilván, ha nálatok a forgás kicsit később történt, akkor a többi mozgás is később lesz. Egyébként a lányunk is csak így kúszott, ahogy te írod, azt sem sokszor, viszont sokáig és nagyon szépen mászott. Már elmúlt 2 éves, teljesen egészséges.
2014. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a gyerekkel a fejlődésneurológus szerint nincs baj, akkor egy Dévényes csak felesleges fájdalmat okoz neki és ettől bestresszel teljesen.


Az én véleményem/tapasztalatom az, hogy ha a baba képes valamire, de nem akarja csinálni, akkor az nem gond. Ha a fejlődésneurológián azt mondták, nincs vele gond, bízz bennük.


Minket is küldtek, az én babám sem akart támaszkodni sem a karjain, Dévényre küldtek először, de előbb a fejlődésneurológiára mentünk el. Azt mondták minden rendben van és elhittem és egy hónap alatt teljesen behozta.


Vannak olyan babák, akik 1,5 évesen indulnak be, akkor másznak, aztán felállnak. Barátnőm fia egyáltalán nem kúszott, ült aztán állt és járt. (biztos baj, de 3 éves és semmi baja)

Főnököm unokája is ilyen, minden rendben van vele, csak később kezdte el.


Szóval játsz vele sokat, ösztönözd, ahogyan elmondták, ne okozz neki kényszert, fájdalmat és be fog indulni.

2014. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el :-)

Ő még lustibb, majd fog egyszerre mindent csinálni!!

Az orvos is mondta, hogy semmi baj, semmit em találtak!

Egy lényeg, hogy ne izgúlj. Tornáztasd, tudom hogy kegyetlen , de ha sír próbáld 1-2 percet eröltetni.

Le van maradva, na és? Ugyan úgy fog rohangálni 2 éves korában, mintba többi :-)

Neki ez a fejlődési üteme, ő lassúbb.

2014. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Nem akarok okoskodni, mert fogalmam sincs milyen lehet ez ..de szerintem az a legfontosabb, hogy ne eröltesd.. probáld játékosan rábirni dolgokra.. és bìzz benne..!!! :) Hidd el, érzi a pici, hogy ha te feszült vagy, és lehet pont emiatt sir ö is! Remélem rendbe jön minden.. kitartást!!!
2014. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne legyél elkeseredve, ne hibáztasd magad. Amint írod, sok helyen voltatok már. Én sem erőltetném, ha nem szereti. Csak addig próbálkoznék, ameddig nem sír. Ha egy perc, akkor egy percig...

Miért voltatok "kénytelenek" ültetni? Az orvos mondta? Lehet, hogy a gerince még nem bírja el a súlyát, ha 90 fokban ülteted.

Mikor érzi magát jól a babád? Olyat próbáltál vele játszani, hogy háton fektetve pl. mondókázol neki és ritmusra emelgeted felváltva a kezeit, aztán a lábait? Vagy "tigrispózban" hintáztatod a levegőben, énekelsz és a föld felé engeded közben, ahol egy játék várja. Azért talán odanyúlna.

Vagy bábozz neki, mesével, énekkel. Tegyél be zenét és ritmusra "táncolj" vele.

Nagyon nehéz ilyenkor tanácsot adni, főleg ha ennyi dokinál voltatok. De ne legyél türelmetlen és elkeseredett. Vannak babák, akik egyik napról a másikra változnak és 1-2 hónap alatt behozzák a lemaradást.

2014. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A TSMT tornát sem szereti? Az végül is "csak" mondókázás, ringatás. Nálunk ez volt a leghatékonyabb, és a baba is élvezte. Kitartás, ha azt mondták egészséges, akkor csak motiválni kell. Ja és a hintázás is csodákra képes.
2014. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Én is úgy érzem, hogy nem szabad addig erőltetni míg megutálja és nem szereti. Sajnos, így elég keveset tudunk tornázni. Nagyon nehéz kifogni a jó pillanatokat, de igyekszünk sok más mindent csinálni, amit szeret.

Egyébként a többi területen szépen fejlődik, okos, értelmes.

2014. szept. 18. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!