Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9-10 hónapos babák anyukái!...

8-9-10 hónapos babák anyukái! Hogy telnek a napjaitok? Milyenek a napközbeni és éjszakai alvások? Mit játszotok a babátokkal? Mozgásilag, értelmileg hogyan fejlődik babátok?

Figyelt kérdés
Szívesen beszélgetnék, praktikákat cserélnék kislányomhoz hasonló korú(1 hét múlva 9 hónapos)babák anyukájával, köszönöm hogy írtok!

2014. aug. 7. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Igaz nekem kisfiam van, ma lett 9 hós. este 7-8kor már általában alszik, ébred éjszaka vagy 4x, reggel 6ig szokott aludni.napközben 2x-3x alszik 1-1 órákat. mondókázunk, van egy csomó játéka és azzal játszik, a labdát gurigatjuk, délután medencézik, imád pancsolni.

ül, mászik, térdén rugózik,próbál felállni. önállóan tapsol.

a gagyogásba most jött igazán bele, nene,nyenye,tete,nyányá és hasonlók :D h

a a nevén szólítom akkor reagál. ha rászólok, hogy nem szabad akkor általában abba hagyja és megtapsolja magát.

kb itt tartunk.

2014. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

9 honapos lesz 9.én a lányom :) napközben 2X1 órát alszik délelőtt es délután :) 3x eszik baby kajcsit.

08:30 tápszer

11:30 gyümi keksz joghurt

16:00 körül husi

19:00 joghurt gyümi

22:00 körül tápszer

Sajnos mar nincs tejcsim 6 es fel hónapig szopizott :) utána elfordult..

Mindenféle játékkal játszunk , rengeteget nevet :)

4 foga van

Másfél hete egyedül lépeget , jár :)

5 hónaposan felült, 6 hónaposan felállt . 5 hónaposan mászott is.

Nagyon anyàs. Most is épp ide bújt es nézi mit írok :)

Minden este a mellkasomon alszik el.

2014. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Azt elfelejtettem hogy 5 "szót " tud mondani

Aba ( apa) , aja (anya) wawa ( kutya) pàpá es integet is hozzá :) tàtá vagyis séta :)

Van egy labdája stressz labda az a kedvenc :)

2014. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 hónapos a kislányom. Délelőtt szopi és ébredés után játszunk, 10 felé gyümölcsöt kap, aztán még egy pici játék és utána alszik kb. egy órát. Addig megfőzöm az ebédjét és a miénkbe is belekezdek. Ébredés után egy fél órát babusgatom, játszom vele, majd ebéd következik. A délután változóan alakul. Ha nem főzök akkor elmegyünk sétálni, ha főzök, akkor játék ,kicsit velem, kicsit egyedül. 4 felé szopizik, utána ha addig nem sétáltunk, akkor sétálunk, vagy játszunk. 7- kor vacsi, fürdés és 9 felé szopi és alvás. Szépen kúszik, mászik, ül és 2 hete már áll is. Egyfolytában mozog, pakol, gagyog. Be nem áll a szája. :) szereti a zenét, formabedobót még csak pakolgatja, szereti a ruhákat pakolni, könyveket, és minden olyat amit nem szabad.:)))
2014. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos a lányom! Nagyon sokféle szótagot tud, mindent utánoz, nevetéseket, tapsolást, nyelvnyújtogatást, akármit csinálunk a szánkkal, kezünkkel leutánozza! :) Ahogy meghall vmi féle dallamot azonnal táncol rá! Nagyon cuki, szépen ritmusosan :) kb fél 9-9kor alszik el este, de ez változó, van h kitolódik 21:30-ra, viszont az éjszakát azt végigalussza 3 hós korától, reggel 8, 8:20kor ébreszt "dalolászással". Akkor 9kor reggelire kap tápszert, próbálkoztam már a pulykavirslivel is! 10 órakor kis gyümi keksszel..10től séta a városban, játszótéren hintázunk, lerakom a fűbe ott felfedezi a világot! :D Délre hazamegyünk, ebédel főzeléket husival, lerakom aludni, kb fél perc és elalszik 1-3 vagy fél 4-ig..ha front van akkor fél 5 ig! amikor felébred uzsizik, tejbepapit kicsit játszunk, kirámol ahonnan tud, énekelünk, táncolunk, mesekönyveket nézeget, labdát gurigatunk, meg vannak ilyen fejlesztő játékai. 17:00 körül séta a városban, meglátogatjuk a mamiékat, ha jó idő van medencézünk náluk, ha apa nem dolgozik kocsiba ülünk és elmegyünk valahova kirándulni! Viszek magammal kekszet, gyümit azt majszolja ilyenkor..fél 8-ra hazaérünk, fürdés, fél 9kor tápszeren elalvás! így néz ki egy napunk! 1x alszik nap közben.
2014. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm, hogy írtatok.

Nálunk a napok 6-7 között kezdődnek valamikor, 7 körül reggelizik tápszert, majd játszik, mostanában inkább a telefon, távirányító, kábelek érdeklik, a játékokat megrágja (fogzik), majd eldobja és megy tovább a következőhöz. 8-1/2 9 körül alszik kb. 1-1,5 órát. Most próbálkozunk az egyedül elalvással, sajna rászoktattuk, hogy kézben alszik el, a több mint 9 kilóját már nem olyan egyszerű hordozni. 10 körül tízóraizik, gyümit zabkásával, keksszel, joghurttal. Ezután ebédig ismét játék (mostanában ez abból áll, hogy mindenhol feláll, lépeget, leül, elmászik máshova és ugyanez kezdődik elölről), ilyenkor megyünk vásárolni, ha kell. 1-1/2 2-kor ebédel, majd alszik, 1,5-2 órát. Délután, ha felkelt uzsonnázik,ilyenkor kap főzeléket husival, majd lemegyünk sétálni, nagyizik, tornázunk. 1/2 7-7 körül fürdés, és belealszik az evésbe. Az éjszakáink 4 hónapos koráig nagyon jók voltak - átaludta 8 hetes korától, aztán elkezdett kelni inni, ez megmaradt a mai napig 1-2 alkalommal, 6 hónapos kora óta ehhez párosultak szakaszosan a fogzás és/vagy mozgásfejlődési ugrás okozta álmatlan éjszakák. :) Igazi skorpió kislány, már most nagyon akaratos, ül, feláll és lépeget bútor mellett, mászik, vonzzák a magas helyek, ruhakupacok, ülőpárna, lépcső... 2 hete kezdett el igazán belejönni a szótag ismételgetésbe, mamama, nenene, vava. Ismeri a nem jelentését, meg is torpan, hisztizik egy sort (kutyázik nagyon gyorsan és közben sikít), majd újra próbálkozik. Tud integetni, van hogy 2 kézzel, kedvenc játékait, gyakran látott rokonokat megkeresi a szemével a "hol van..." kérdésre. Szereti a babákat, gyerekeket. Tapsolni nem akar, hiába "sütök pogácsát" kitartóan :) Imádja az apró csavarokat pl. az etetőszékén babrálni, a távirányító gombjait nyomogatni, és az ásványvizes üvegekbe kapaszkodva táncolni. A játékos dobozát elkezdi kipakolni, majd a 2-3. játék után megunja, fogja és kiborítja az egészet. :-)

2014. aug. 7. 15:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 20-án lesz 9 hónapos. Még napi 4-szer szopizik, szerencsére van még bőven tejem. Emellett 3-szor eszik egyéb kajákat is. Délelőtt tejpép, gyümi, joghurt, túró esetleg rizs gyümivel. Délután ugyanez, vagy amit az ebédből meghagy. Szerencsére jó evő, mindent megeszik, amit főzök neki, már sokféle zöldséget és gyümölcsöt eszik annak ellenére, hogy mi csak akkor kezdtük a kóstolgatást, amint betöltötte a 6 hónapot.

Az alvások változóak. Általában délelőtt alszik kb. 30-45 percet, délután babakocsiban 1-1,5 órát. Ezek a fix alvások. Van, hogy dél körül is alszik egy fél órát. Ha látom, hogy álmos, kiviszem a babakocsiba az udvarra és már alszik is. Az éjszakákat 3 hónapos kora óta átalussza, ebben azóta sincs változás. 21.30 körül alszik el cicin, úgy teszem át a kiságyába. Általában 7-8 között ébred.

2 foga van eddig kint alul, épp most jön a 4 felső egyszerre, de lekopogom meg se érzi, én is csak véletlen vettem észre, hogy már fehérlenek. Az elsőnél viszont 4 nap nyűg volt, ebből két este hőemelkedés.

Egyébként ő kis kényelmeske. Viszonylag hamar megtanult hasról hátra és hátról hasra fordulni, de most még épp hogy csak kezd kúszni. Sajnos én rontottam el egy kicsit, mert nem tettem elégszer hasra, mert utálta. Aztán meg úgy 6,5 hónaposan folyamatosan ülni akart, nem maradt fekve. Hiába nem akartam neki engedni, csak így volt nyugta. Úgyhogy kis mujkóm még csak körbe-körbe sereg, vagy az orrával szántja a szőnyeget, most a napokban kezd csak rájönni a jó technikára. Viszont a játékos kosarába kapaszkodva meg feltérdel fél lábbal. Ha meg az udvaron van a fa járókában, könnyedén állásba húzza magát önállóan, de még csak pár mp-ig ácsorog, mert nem jött még rá, hogy feljebb kéne fogni a rácsot. :-)

7 hónapos kora pápázik, úgy 2 hete tapsikol, ha mondjuk neki, hogy tapsi-tapsi. Ha mondjuk neki, hogy nem-nem-nem, csóválja a fejét. Szerencsére mindenkire mosolyog, nem fél az idegenektől. Igazi kis vidám, mosolygós baba. Hintázni szeret nagyon, a tanuló kutyus hugit is imádja nyomkodni, rázza a fejét, mikor énekel a kutyus. Nagyon szeret labdázni is. Kedvenc elfoglaltsága, hogy a játékos kosarából ki-be pakol. Apa, apu szavakat már nagyon régen mondja, elcsípek néha azért egy anyát is. Ezen kívül a mama, tata, nem, baba, ajjajjajjajjjajj szavakat hallom a legtöbbet tőle. Imádja a reklámokat nézni a tv-ben, van 1-2 kedvence is.

Fú, bocsika, hogy ilyen hosszú lett. :-)

2014. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!