Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az normális hogy...

Szerintetek az normális hogy a védönönk még soha nem volt itt nálunk és nem is hivott fel minket?

Figyelt kérdés
Elsö babám ,és teljesen meg vagyok döbbenve, mikor itt olvasom,hogy ezt mondta a védönö meg azt mondta a védönö.Kétszer én magam hivtam fel,mert nem tudtam,miért sir annyit a babám,erre azt mondta biztos fáj a hasa.espumisan.ennyi.
2014. szept. 20. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nekem egyáltalán nem is hiányzik. Mai világban szerintem úgy ahogy van felesleges is.
2014. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem normális, ki kell mennie.
2014. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az első fiamnál kb. 3-szor itt volt.

A másodiknál pont szabin volt, amikor született, a helyettese jött el, aztán berángatott az influenzajárvány közepén a rendelőbe, hogy kíváncsi, mennyit hízott a baba 1 hét alatt.

A saját védőnőnk még nem volt nálunk, pedig már 9 hónapos a gyerek. Telefonon elérhetetlen, a 3 hónapos státuszt megcsinálta 2 hónaposan, mert pont akkor mentem le a nagyobbikkal a 3 éves miatt. A 6 hónapos státusz nincs is kész, mert nem érem el.

Csak azt nem értem, hogy ő hogyan számol el ezekkel a hiányosságokkal. Ráadásul, mindezt úgy, hogy két közvetlen szomszédunknál májusban és augusztusban is született baba, de hozzájuk sem jön.

Kérdezgettem már a többi anyukát is, de ők is azt mondják, nem jön, nem keresi őket, elérhetetlen.

2014. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de ha ez igy müködik akkor ök mire kapnak fizetést?senki nem ellenörzi öket?
2014. szept. 20. 15:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2014. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Településenként változik, hogy mennyire lelkesek a védőnők. Általában a helyi vezető védőnőtől függ a dolog.
2014. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem normális. Ki KELL mennie amikor hazamentek a kórházból, majd 6 hetes korig hetente, utána 1 éves korig havonta, majd 2 éves korig kéthavonta, stb. Ez az alap. Ha gond van, akkor ennél többször is. Ez neki kötelessége, de EMELLETT ti is mehettek hozzá, pl. ha nincs mérleged, vagy kérdésed van. Ez nem változik településenként, az egész országban ez a szabály.
2014. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hetente hozzánk sem jött, de 2 hónapos koráig azt hiszem 4-szer kijött és szülés előtt is egyszer. illetve bármilyen gonddal bajjal én is mehetettem. nem tudom milyen sűrűn, de kellene mennie, mondanám hogy beszélj erről a gyerekorvossal, de nyilván ezek egy húron pendülnek. legalább is nálunk..
2014. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk nem járt egyszer sem a szülés előtt, és mifelénk szó sincs ilyesmiről, hogy hetente meg havonta itt szaladgálna,pláne több hónapos-éves gyerekhez. Mikor hazajöttünk a kórházból akkor kb 1 héttel később eljött a papirokat átnézni. A gyerekorvos pedig egyetlen egyszer sem jött ki, egyik gyereknél sem.

Én magam sem jártam különösebben hozzájuk, és más anyukák sem. A kórházból való hazajövetel után 3 hónapos volt a gyerek, amikor először elmentünk a gyerekorvoshoz , mert a 2 hós oltás csúszott kb 1 hónapot, de egészen addig én semelyik gyerekkel nem mentem se orvoshoz se védőnőhöz, mert semmi gondunk nem volt.

Egyébként nekem ez a természetes hogy ők sem járnak ide, és nekem ez igy teljesen meg is felelt.

2014. szept. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk kint volt szülés előtt, aztán mikor hazajöttünk, utána egy hónapos koráig hetente, utána havonta nekünk kellett menni a tanácsadóba egyéves koráig. Most már csak háromhavonta kell. Szokott látogatni, de nálunk már jó rég nem volt. Viszont az utóbbi hónapokban két védőnő maradt itt négy körzetre, nagyon el vannak havazva. Telefonon munkaidőben mindig el lehet érni (hivatali mobilon).

Szóval szerintem nem normális, ami nálatok van.

2014. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!