Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos, hogy normalis ennyit...

Biztos, hogy normalis ennyit bukni?

Figyelt kérdés
Fel eves a kislanyom ,de meg mindig rengeteget bukik. A korhazban szuletesekor volt hasi uh-ja ,minden rendben volt ..eves utan csak ugy repul belole vissza a kaja,bufizteteskor is. Ha leteszem a szonyeget kb 5 x lebukja,ruhat kb 3x cserelunk egy kaja utan. Nem beszelve arrol amikor csak siman a foldre megy,szoval 10 es 20 koze tennem a bukasiok szamat egy kaja utan. Az orvos szerint reflux nem lehet mert nem fogy,

2014. szept. 18. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

enyém fél évesen max 1x bukott naponta, az is az én hülyeségem volt, mert mondjuk túl korán tettem a hasára evés után.

kisebb korában akkor bukott amikor sokat és hirtelen evett, de akkor sem volt napi 20.

ez rengeteg! valami oka csak van. én megnézetném szakorvossal, hogy biztos nem reflux-e, ha valóban nem akkor is valami oka csak van. túl sokat eszik, túl sokat iszik étkezés előtt, rosszul büfizteted, stb.

2014. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most megevett egy uveg paradicsomos krumplit,ra szopizott eget..lehet hogy kicsit sok is mert vagy 25 x mar bukott masfel ora alatt.ha csak szopik akkor is bukik a kovetkezo kajaig kb 7 x biztos...rengeterget is mozog..a gyermekorvos szerint genetikailag ilyen bukos es ha felul majd kinovi.egyebkent szepen gyarapodik ,nem nyugos...
2014. szept. 18. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Fiam ugyanígy volt, rengeteget bukott, néha nagy mennyiségeket, néha akár egy órával evés után is, sőt miután szilárdat kapott (főzeléket), abból is bukott. Vele is az volt, hogy szépen gyarapodott ennek ellenre és nem zavarta őt a bukás (nem sírt, nem marta a gyomorsav, jókedvű volt,, kiegyensúlyozott), az orvosunk szintén nem foglalkozott vele. Aztmondta, vannak gyerekek, akiknek éretlenebb a gyomorszájuk, majd ha feláll, megoldódik. Na nem oldódott meg, csak kb egyéves korára, addigra már hónapok óta kapaszkodva lépegetett. A kanapénk és a szőnyegünk egymerő folt, alig tudtam kitakarítani. DE ELMÚLT! És tényleg nem volt semmi baja.
2014. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hat igen,pont ma mostam ki a 120 x170- es jatszoszonyeget,minden pledet is,fe mar megint moshatok egy kettot. Ruhat is rengetegszer valtunk,ez nagyon frusztralo,mert utal oltozni. Remelem nincs baja tenyleg,mert ez rengeteg. Jo hallani,hogy nalad elmult! Remelem nalunk is el fog!
2014. szept. 18. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a csendes reflux. Ha nem fogy, attól még ez az. Milyen ütemben növekszik a súlya? Az én kisebbik fiam is refluxos és nem fogyott sosem, viszont lassabban gyarapszik a súlya, mint az átlag babáknak. Mi egy bizonyos tápszer sűrítő anyagot adunk a tápszeréhez, így az nem jön vissza neki egyáltalán, valamint minden evés után 30-40 percet tartjuk függőlegesen. Azóta lekopogom nem bukott, mióta ez a rendszer van. Most múlt 5 hónapos.
2014. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kislanyom nagyon gyorsan hizott egeszen mostanaig.mikor sokat is bulott,akkor is felszedett 1-1 kilot havonta....vol,hogy napi 10 dekat mertem...duci baba is volt..most megallt 7.90 nel,de ugyanannyi a bukas,csak gondolom a tej mar nem olyan taplalo neki.
2014. szept. 19. 20:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Babám 2300 gr-mal született, hat hónaposan 7800 gr volt, egy évesen 10,5 kg. (második)
2014. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huuu,akkonjol hizott a te babad is:-) :-) igy nem aggodok,hogy tudom,lehet tenyleg nincs gond es kesobb elmulik.
2014. szept. 23. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!