Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntejet szabad szoptatós...

Tehéntejet szabad szoptatós mamáknak inni?

Figyelt kérdés

Ha már kimarad az éjszakai szoptatás, akkor lehet este egy bögre kakaót inni?

nekem őszintén szólva nagyon hiányzik, hisz volt hogy állapotosan napi 1 liter tejet is megittam.


2010. jan. 20. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
valaki nagy butaságot mondott neked. annyi megkötés van hogy amíg kisebb a baba addig max 0,5 l legyen egy nap amit tejtermékből fogyasztasz. én ettől volt hogy többet ittam mert én is nagyon kívánom a mai napig a tejet. ha házi tejet iszol akkor az mindenképp legyen felforralva ha bolti akkor nyugodtan ihatsz belőle. először max. napi 0,5 l.
2010. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
nyugodtan ihatsz.:)
2010. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ihatsz nyugodtan, hacsak nem fáj tőle a babád hasa. A tehéntejben lévő fehérje eltérő, mint az anyatejben lévő. Ez persze ugyanúgy kiválasztódik az anyatejbe, és a bébik pocija ezt nehezebben tudja lebontani. Ha nem érzékeny rá a babád, akkor igyál csak nyugodtan. Én az első hetekben semmilyen tejterméket nem fogyasztottam, mert fájt tőle a kislányom pocija.
2010. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egészségedre, de azért ne 1 litert.
2010. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem jelentkezik semmi kiutes a boren akkor ihatsz nyugodtan amennyi jolesik.
2010. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fél liter tejet javasolnak naponta a szoptatás alatt, két részletben elosztva, kivéve, ha fáj a babád pocakja tőle.


Ha már semmilyen puffasztó K betűs ételt nem eszel, se hagymát se fűszerest és nem múlik semmitől a hasfájás, akkor meg lehet próbálni, hogy nem iszol tejet, nem eszel tejterméket mert lehet h a tejfehérjére érzékeny. Ez a hasfájós babák 30 százalékánál segít, kb 10 nap alatt kiderül, addigra kiürül a szervezetedből az összes tejfehérje. Ha ugyanolyan hasfájós mint előtte, akkor nyugodtan ihatsz tejet megint, nem ez volt az oka.


Az én babám érzékeny volt rá, ezért a harmadik hónapig nem ittam tejet,utána fokozatosan kezdtem el bevezetni, most már nyugodtan megihatok fél litert naponta, nem fáj a pocija. 5 hós

2010. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő napi max. 2 dl tejet javasolt, de mivel a babám ekcémás lett tőle, azt is elhagytam.

Ha bírja a babád, nyugodtan megihatsz egy bögrével.

Érdekes, hogy régen a tehéntejet tejszaporítónak tartották és pl. anyósom liter számra itta szülés után.

2010. jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 2x3 dl tejet iszok meg minden nap, most lesz 8 hónapos a kisfiam, neki soha semmi baja nem volt tőle.
2010. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!