Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt aki elvitte gasztroenteor...

Volt aki elvitte gasztroenteorológushoz a szörnyen hasfájós babáját?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok belenyugodni ebbe a kijelentésbe, hogy "minden baba hasfájós". A babámnak nem néha hanem mindig fáj a hasa. Konkrétan ha ébren van akkor feszeng szenved. Kakilni sem tud egyedül csak segítséggel. Szerintem ez nincs rendjén. A gyerekorvos csak legyint. :(
2014. szept. 23. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:

én adtam neki napi 3x Espumisant 25 cseppeket alkalmankét, csak addig vagyunk rendben míg szedi

és alapból a szelek viselik meg a babát, ettől fáj a hasuk, nem tejtől és nem tápszertől, tehát amúgy nem gasztroizé kellene.

a babák még nem tudnak pukizni!

tekergetik magukat, sírnak, és kegyetlen nekik, ha felveszed nem fáj, vagy tornáztass rá finoman emeld a lábait hogy kijöjjön, nem nézni kell ahogy szenved, múltkor úgy kiakadtam egy anyukán, hogy azt írta 10 cseppet adott a babának és begörcsölt tőle.

egy pontosan hogy a 10 cseppel pofont adott csak a sz*rnak és semmit nem hatott még, eleve amúgy is legalább 3 nap után hat(az én babámnál azonnali volt)én néha sajnálom a babákat dehát senkinem kezdi profi anyaként.

2014. szept. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2014. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondták mindig, hogy "de hát anyuka, csak hasfájós"...Én is megőrültem ettől.

Lányom 7 hónapos koráig sírt végig napi tizenórákat! Na ebbe nyugodjak bele. Hát persze. De a gyerekdoki nem volt hajlandó beutalót adni a vizsgálatokra.

Próbálkoztunk ilyen-olyan cseppekkel, hasfájás elleni szerekkel, de semmi...

Úgyhogy magán úton elvittem egy másik orvoshoz, aki megállapította, hogy refluxos. Kapott kezelést, és elmúlt a gond.

Úgyhogy szerintem, ha folyamatosan van valami baja, akkor igenis érdemes megnézetni a kicsit!

2014. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szal mennyi idős? Szopik vagy tápszeres? Mivel próbálkoztál eddig stb.
2014. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

7 hetes a kislányom. Második baba. Az első is hasfájós volt szóval nem vagyok kezdő a témában. Az első héttől szenvedünk. Tudom, hogy éretlen a gyomruk és tisztában vagyok azzal is, hogy nehezen pukiznak emiatt. Viszont az én lányom pukizik kakilni viszont nem tud egyedül. Tápszeres és ha nem segítek neki akkor még a 3. napon sincs kaki csak éjszakázás és durva szenvedés ordítás. Ha segítek (szélcsővel) akkor telenyomja a pelenkát az egyébként nem kemény kakival. Szóval az a kijelentésed hogy "nem csak nézni kell ahogy szenved" nem állja meg a helyét. A probléma nagyon összetett. Mivel ugye tápszeres lehet azzal van a gond, de ez már a sokadik tápszer és 2 hét után kijelenthetem azt hiszem, hogy nem vált be.

Espumisan: 2 hétig adtam neki az erősebbik fajtáját amiből napi 5-10 csepp az ajánlás mindössze. Mivel szimetikon tartalmú ami nem szívódik fel így túladagolni nem lehet a gyógyszerész tanácsára minden etetés előtt adtam 5 cseppet. Nem javult semmit.

Továbbá kapott Biogaiat szintén 2 hétig, ettől sem javult. Múlthéten próbáltuk a babycalm-ot, ettől látványosan jobban görcsölt alig tudtuk megnyugtatni. Most már papaverines görcsoldót kap, de nem akarom gyógyszerezni arról nem beszélve, hogy ha hozzászokik (mert gyógyszer) nem fog használni. Tanácstalan és kimerült vagyok. Nincsen segítségem, egyedül csinálok mindent, egyedül éjszakázok. 2 gyerekkel vagyok itthon reggel 6tól este hatig. Utána jön a párom, de ő ugye fáradt és alszik. Nagyon nehéz és ha valami segítene rajtunk az maga lenne a megváltás!

2014. szept. 23. 12:55
 6/10 anonim ***** válasza:
az a baj tápszerben nem vagyok otthon. Talán, ha ritkábban, hígabban stb. nem tudom, mit lehet vele variálni. Gondolom, hypoallergén tápszer, tehát ezt kizárhatjuk. Mondd el pontosan a tüneteket. Úgy értem, van aki húzgálja a lábát, van, aki bukik, tehát többféle módon fájhat. esetleg homeos szert tudok ajánlani. Meg a hordozókendőt, hason alvást, masszázst. De összességében ezen a szinten talán, mégis jobb, ha gasztroshoz viszed. A szélcsőhöz meg pláne hozzá lehet szokni. :(
2014. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A tápszer nem hypoallergén, mert ez már a sokadik fajta. Olyannal kezdtük, de mivel fájt a hasa továbbra is így váltottunk speciális emésztési zavarokra való tápszerre.Ilyen fajtából esszük már a 3.-at. Onnan tudom, hogy a hasa fáj, hogy feszül szinte az egész teste (alig lehet fogni) és fel húzgálja a lábát, a has felé sírás közben. Zuborog a hasa evés közben és ahogy nyel az borzasztó. Anticolic cumisüvege van, alig jön belőle a tápszer, erősen kell szívni. A szélcsövezés nagyon idegesít engem, de másképp nem kakil.Már nem tudom mit is kéne tennem. Mit kellene adnom neki, mert most gyógyszert kap ami semmin sem változtat sajnos.

3-as válaszoló. Milyen tünetei voltak a refluxnak? Fájt a hasa csak vagy sokat bukott? Nekem is van olyan, hogy etetés után 2-3 órával jön ki egy kis tápszer, de ez ugye már azért félig meg van emésztve..:/

2014. szept. 23. 16:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek, és nagyon sajnálom.

Én aztán tényleg tudom, hogy milyen. Kislányom 4 és fél hónapos, és még mindig szenvedünk...

Én elvittem gasztro dokihoz, hát sok értelme nem volt. Mindenki azt mondta, kinövi 3 hónapos korára. Hát nekik tudnék mit üzenni:)

Mi próbáltuk: Biogaia, ezt továbbra is kapja, hiszen támogatja a bélflórát, hasfájástól függetlenül. Colief nem jött be, pedig csodaszerként emlegették. Babycalm, Gripe water, Infacol, espumisan, köménytea, mecsek baby, semmi nem használ. Ő anyatejes egyébként. Étkezésre ügyelek.

Szécső sokszor segít.

Így négy hónap után már a nappalok jobbak sokkal, (pont 4 hónaposan lett jobb, addig végig sírás), de az éjszakák továbbra is rosszak, akkor nem tud kijönni a puki, kb. 8* kel éjjel:(

A gyerekorvos persze nálunk is csak legyint...

HOgy mit tehetsz? Fogalmam sincs. Próbálj ki mindent, hátha nektek valamelyik segít.

Ringatás, vigasztalás meg addig marad:(

2014. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


6-os vagyok. Nekünk a colocynthis kellett, sokat segített. Nem múlt el, de összehasonlíthatatlanul jobb lett.

2014. szept. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd a papaverint, nem fog hozzászokni, nekünk is ez volt az egyetlen mentsvár. Sajnos nálunk nem múlt el, a hozzátáplálás után rosszabb lett, ezért én elvittem gasztróra, itt kiderült, hogy gyümölcscukor emésztési problémája van (szerintem más is, de még nem mentünk tovább). Erre is papaverint írt az orvos, ugyhogy nem szabadulunk tőle, de nem szokott hozzá.
2014. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!