Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek hasfájós...

Van itt olyan akinek hasfájós a babája?

Figyelt kérdés
Beszélgethetnénk. Mennyi idős a pici? Mennyit fáj a hasa? Mit használtok? Éjszakáztok még e miatt?

2014. szept. 12. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Jelen:)

4 hónapos, nagyon hafájós.

Próbáltuk:

Infacol, Espumisan, Colief cseppek, baby calm, köménymag tea, (Mecsek baby), Gripe water, masszázs, szélcső. Biogaia-t is kap.

Nem segít semmi. Hajunk az égnek, karikák a szem alatt, nem alszik se nappal, se éjszaka :(

2014. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

9 hónapos a lányom. Jó 5 hónapos koráig úgy volt hasfájós, hogy hajnaltól késő estig kézben (így is sírt), éjszaka két óránként ébredés.

Én is mindent használtam, rengeteg pénzt és energiát fektettem bele, hogy jobb legyen. Amit az előző válaszoló írt, mindent kipróbáltunk.

Az Infacol és BioGaia Baby talán minimálisan könnyített....

A barátaim és ismerős fiatal anyukák tartották bennem a lelket, hogy jobb lesz, ha elkezd forgolódni és könnyebben kijön a büfi meg egyéb :)

Még most is néha fáj a hasa.

Ehhez majd hozzájön a fogzás, nagyon-nagyon nehéz idegileg. Főleg az idegesített, hogy nem tudok segíteni...fáradt is voltam.

Egyetlen dolog volt, ami segített. Ha végképp nem bírtam, sétálni vittem. Álmos voltam, alig bírtam tolni a babakocsit, mint egy zombi :) De legalább pihent a baba.

Amikor férjem hazaért, akkor tudtam takarítani, enni-inni. Kicsit rá tudtam bízni minden nap, akkor kimentem a kertbe a csöndet hallgatni :)

Próbáld meg, hogy beteszel egy tízperces zenét (gyerekzene, népzene) és ritmusra táncolsz vele. Esténként én így "pihentem"....

2014. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Elfelejtettem írni, hogy az enyém (anyatejes) 1 hós kora óta volt hasfájós. 3 hónaposan szépen meg is fordult, nem volt változás. 5. hó elején hátról hasra fordult, pár héttel később mászott hátrafelé. Na akkor vettem észre, hogy már nem is fáj a hasa....

Mennyi idős a babád?

2014. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem 5 hetes a lányom szóval még igencsak benne vagyunk..:/ Az első héten kezdődött. A nagyobb gyerkőcömmel már átéltem ezt. Sajnos ő is hasfájós volt kegyetlenül viszont most a pici még nála is "gázabb". A nagynál csak ezeket próbáltunk. Infacol, espumisan majd a papaverines görcsoldót adtuk, de mivel elkezdett éjszaka aludni így nem váltottunk másra. Örültem, hogy alszik igaz, hogy reggeltől estig ordítás volt, de nem akartam újra éjszakázni. Most a picinél kezdtük a doktornőnk szerint "csodaszerrel" a biogaiaval. 2 hétig adtam mire elfogyott és már nem vettem, mert méregdrága és semmit nem hatott. Majd espumisanból az erősebbik fajtát vettük. Semmit nem használ (még kapja). Most is szenvedünk a papaverinnel, de a kicsinél ez sem hat. Éjszaka sokat fent van és feszeng, sír. Ha eszik utána szinte lehetetlen visszaaltatni.Pakolom a cumit a szájába nehogy felköltse a nővérét. Borzasztó. :( Most babycalm cseppet hozatok a párommal és megpróbálom hátha..de már nem bízom semmi jóban. Az a baj, hogy a nagyobb gyermekem 3és fél hónapos koráig hasfájós volt addig meg még fúúú, de sok van. :(
2014. szept. 12. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a kicsi tényleg rosszabbul viseli, készüljetek lelkileg, hogy tovább tart majd. De ne tartson...

Igen, borzasztó a gondolat, hogy csak sír és nem tudsz segíteni rajta. A babám miatt én iszonyatosan ki voltam készülve, szét tudtam volna verni a házat a tehetetlenségtől...Ehhez még jött az anyám meg nagyanyám is (azóta elköltöztünk messzire. Hogy én vagyok a hibás, miattam van, nem csinálok semmit, az orvos és a védőnő ugyanolyan hülye, mint a gyerek anyja...Volt, hogy kiszaladtam a konyhába és földhöz vágtam pár műanyag tányért. Erre a célra voltak odakészítve... :)

Sok anyukától hallottam, hogy csapkodtak, megrángatták a babakocsit, üvöltöztek. Ezt szerettem volna elkerülni, úgyhogy inkább kivonultam. Rögtön észhez tértem, beugrott, mennyire szenved a gyerek és szüksége van rám. Könnyebb volt így visszamenni.

Kitartást...ennek az időszaknak is vége lesz!

2014. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen nagyon nagyon nehéz. Most jönnek fel az emlékek, hogy mennyire nehéz volt a nagyobb lányommal is. Mikor terhes voltam erre nem készültem fel, hogy lehet a picinél is ez lesz és most koppantam egyet.

Tegnap hozattam apával babycalm cseppet. Nem szólok rá, de egész jó volt az éjszakánk. Most is alszik már 2és fél órája pedig ilyenkor nem szokott. Na majd kiderül használ-e valamit.

2014. szept. 13. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!