Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez, így szoptató anyák?

Normális ez, így szoptató anyák?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan anyukával találkozom, akik 2-3-4(!) éves gyereküket szoptatják. Ez engem nem is zavar, mindenki azt csinál felőlem, amit akar. De mindegyiknél onnan tudok erről, már állandóan panaszkodik, hogy az ekkora gyereke 4-5-6 van amelyik 10x is felkel cicizni éjjel. Jó ez a gyereknek egyáltalán? Ezek az anyukák tök lestrapáltak, már évek óta nem aludtak, egyszerűen nem értem miért csinálják. Nekem már 10 hónapos kora óta 10-12 órákat alszik, egy héten 1-2szer kel fel éjjel. Sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, pedig az enyém is szopik még, de ennyi ideig nem fogom szoptatni, az tuti.
2014. szept. 23. 14:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az én lányom 12 hónapos, napi 2szer cicizek, elalváskor és reggel.
2014. szept. 23. 14:44
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Van az a szint, amikor még a gyerek ÉRDEKE a szoptatás és van az a szint, amikor vagy:


1) Anyuka nem tudja elfogadni, hogy véget kéne vetnie ennek vagy

2) A gyermeknek magának egy megszokott folyamat a napi ritmusában.


Engem felettébb nem érdekel, hogy ki mivel és hogyan táplálja a gyermekét. Végképp nem érdekel, hogy melyik szülő/gyerek alszik éjszaka vagy sem.

Én alszom, a gyerekeim alszanak. Innentől kezdve baromira nem izgat, hogy a szomszéd Julcsi már 3-4-5-6-X éve kialvatlan.

Első pár hónapban/évben természetes, hogy vannak gyerekek, akik nem aludják át az éjszakát, mert még kérnek enni akár 1 évesen is.

Viszont egy 4-5-6-X éves gyereknél ez csak a nevelés kérdése, mint ahogy sok esetben minden más szintén..

2014. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem jó ez már a gyereknek, nem tudja magát így kipihenni. Hogy az anyukáknak miért jó, azt nem értem, de különösebben nem is érdekel.
2014. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

erre nehéz mit írni. normális vagy nem, nyilván azért nem egetrengető, hisz a szervezet termeli a tejet, ha nem lenne normális, nem termelődni ennyi idő után is.

sok anyuka meg az újszülöttnek is tápszert ad. az normális?

vagy aki fél évesen azért táplálja hozzá a babát mert el akarja választani?

1 éves korig ugye elsődleges táplálék lenne az anyatej, mégis sokan már 8-10 hónapos korban csak reggel és este szoptatnak, az normális?


:)

2014. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Az írásodban vannak logikai bukfencek...

A te gyereked sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, 10 hónapos létére, mint azok a gyerekek, akik éjjel többször kelnek szopizni és írod, hogy te tuti nem szoptatsz majd évekig. Gondolod, hogy azok a gyerekek, akikről írsz, 10 hónaposan ők is ilyen jó alvók voltak, aztán a hosszú idejű szoptatás "rontotta el" őket.

Nem. A gyerekek nem egyformák. Ahogy vannak magas és alacsony, szőke és barna, jó étvágyú és étvágytalan gyerekek, úgy vannak jó alvó és rossz alvó gyerekek is. Az anyuka csak a gyerek igényeihez alkalmazkodik sok esetben. Tudom, aki nem jár hasonló cipőben annak ez furcsa.

A nagyfiam is majdnem 2 éves koráig szopott, de az éjszakákat elég korán átaludta, egy kiegyensúlyozott , nyugis gyerek. Ezzel szemben a kislányom, aki két és fél éves, éjjel 5-6x ébred, sírdogál, nyöszörög, nehezen alszik vissza. Általában egyszer szopik is, de leggyakrabban nem kéri ilyenkor, pedig akkor könnyebben visszaalszik. Mióta megszületett nem aludt végig éjszakát. Ha csak kétszer ébred, akkor jó éjszakánk van. Én elfogadtam őt ilyennek. A szervezetem alkalmazkodott ehhez.

2014. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván azaz anyuka, aki egy újszülöttnek tápszert ad, az nem jókedvében teszi ezt (az esetek többségében Mo-on !!!), hanem azért, mert talán nincs teje vagy esetleg valamilyen genetikai betegségben szenved.
2014. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

A "normális" elég tág fogalom, szinte mindenkinek mást takar ez a kifejezés.

Sok más dologban is kérdezhetnénk, pl. ha 4-5-6 éves koráig cumizik a gyerek (akár csak elalváshoz) az "normális"?

Szerintem ezt nem lehet így meghatározni, mindenkinek a saját értékrendje a normális.

2014. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Én annyit tudok, hogy nem panaszkodtam és szívesen szoptattam sokáig. :)

Ha zavar, mondd meg nekik, hogy vagy ne panaszkodjanak vagy ne csinálják.

Ne fröcsögjünk már állandóan. Jól csinálod, ügyes vagy, mások meg h.lyék.

2014. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

mindenki úgy csinálja ahogy akarja, valóban nem jó,ha egy 3-4 éves nem tud legalább 8-10 órát egyben végig aludni,egyszerűen nem egészséges.

De amúgy én azért nem tudtam volna eddig szoptatni a gyerekeimet,mert kiráz a hideg attól,ha a fiaimnak esetleg marad emlékképük a szoptatásról...

2014. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

én úgy tudtam fél éves korig fontos csak az anyatej főevésként, mert ezután már a szervezete sokkal többet igényel.

amúgy sokan keverik, nem anyuka alkalmazkodik a gyerekhez, hanem fordítva, mert így lett szoktatva, tanítva, jóhogy felkel szegényke ahelyett, hogy aludna.


a szervezet meg azért termel, mert szoptat, nem azért mert ez a norma, ugyanis gyerektelen nőknek is lehet teje, ha elkezdi fejni.


szerintem úgy a nem normális, ha ez a gyerek kárára megy, pl nem alszik huzamban(ezzel még a felnőttkori alvásproblémái is meg lesznek alapozva)vagy ki tudja még mik lehetnek

2014. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!