Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreket szoptató anyukák, mi...

Ikreket szoptató anyukák, mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 24. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre szoptattam őket. 4,5 hónapig csak szoptak. Utána is kaptak még a lefejt anyatejből. Mire vagy kíváncsi? Már 16 évesek.
2014. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első és 2. gyereket 8-9 hónapig szoptattam, 6 hónapig csak anyatejet kaptak. 3. terhességre jöttek az ikrek. 2 hétig voltak koraszülöttön, ott ugye cumisüvegből ettek. Hazahoztuk őket, mondták, hogy ha akarom, szoptassam, de mérjem meg őket előtte, utána, amivel kevesebb, cumisüveggel pótoljam. Kisfiam akkor volt 1,5 éves. Nekem erre nem volt időm, hogy szép nyugodtan szoptassak, méregessek, pótolgassak. Úgyhogy maradt a cumisüveg, ott egyből láttam, hogy mennyit ettek, meg anyu is tudott etetni egyet, így gyorsabbak

is voltunk. Ki is fejlesztettem, hogy 1 gyereket kézben tartva, cumisüveggel a szájában fussak a 1,5 éves után.

2014. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A két babám nagyon eltérően eszik. Az egyik csak a cicit fogadja el, a cumisüveg látványára, vagy ha csak cumipózban veszem a kezembe, azonnal sír. A másik babám csak addig szopizik rendesen, amíg jól jön a tej, lusta dolgozni érte, ezért neki alkalmanként pótolni kell. Ha tudok fejni, akkor azt adom vissza. mivel nem szívta ki rendesen a mellemet, csúnyán begyulladt, pedig cserélgetem a babákat. Ha egyedül vagyok velük, olyan sokáig tart elrendezni őket, hogy mire odáig jutok, hogy fejjek, már nem jön semmi. Ezért is gyulladt be a mellem, most gyógyulgatok.

Érdekel az ikres anyukák tapasztalata, mert nem ikresektől hiába kérdezem. Két babával minden más.

2014. aug. 28. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel koraszülöttek voltak az első két hónapban lefejt tejet kaptak. Akkor kezdtem el szopizni tanítani őket, amikor a kiírás szerint meg kellett volna születniük, addigra szépen megerősödtek. De hiába ikrek nagyon különbözőek voltak, egyikük az első pillanattól gyönyörűen szopizott, másikukkal rengeteget szenvedtünk mire teljesen áttért a cumisüvegről a mellre. Utóbbi gyerkőc szopisztrájkot is tartott 4 hónapos korában, katasztrofális időszak volt, 5 percet szopizott-5 percet sírt, újra szopi-újra sírás, büfiztetés minden szopi után. Rettenetes volt!

Végül az "ügyesebb" 13 hónaposan választotta el magát, a "sztrájkoló" 14 hónaposan hagyta el a szopizást (addigra szinte cicifüggő lett) azért, mert a tesóval kórházban voltam.

Amíg picik voltak próbáltam őket együtt szoptatni szopipárnával, de vagy én voltam béna, vagy nem tudom, de nálunk ez nem vált be, nem tudtam megoldani, hogy az egyik még szopizott a másikat pedig büfiztetni kellett. Így kivárták a sorukat.

2014. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!