Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom teljesen kikészít...

Anyósom teljesen kikészít pedig már szóltam neki 1000szer (? )! Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
12 hetes a lányunk, ahányszor anyós jön ami minden nap megtörténik 2-3 óra hosszába. Állandóan a kezébe van a gyerek járkál vele folyamatosan le nem tenné. Nálam soha sincs kézbe max ha nagyon sír vagy büfiztetem altatni is a térdemen ringatva szoktam. Egyébként nem is igényli leteszem a játszószőnyegére bészélek hozzá játszunk és órákat elvan. Minden nap elmondom,hogy tegye őt le,mert így fejlődik most tanul oldalra fordulni stb. Muszáj,hogy jöjjön,mert akkor tudom csinálni a dolgomat. Arról nem is beszélve,hogy rajta is alszik a gyerek még akkor se teszi le. Hétvégén meg egész nap itt van és utánna nekem egy napomba kerül,hogy visszaszokjon arra,hogy nincs kézbe. Elfogja kényeztetni a gyereket és a végén még pisilni se tudok majd elmenni. Mit kezdjek vele? Már nincs ötletem!
2014. szept. 25. 10:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
Az én párom is külföldön van, két gyerekkel vagyok itthon, nekem anyukám jön segíteni. Szóval tudd, hogy nem te vagy az egyetlen. Egyrészt nem hiszem, hogy minden nap boltba kell menned, meg hajat kell mosnod. Ha boltba kell menni, meg lehet oldani kenguruval, kendővel is. Amúgy meg össze lehet szervezni, hogy ne kelljen minden egyes nap odamennie. Másrészt én sem értek mindenben egyet anyukámmal, de eszembe nem jutna szapulni őt, mivel tudom, hogy nélküle megőrülnék a két gyerek és az egyéb teendők mellett. Lehetnél egy kicsit hálásabb is a nagymamának!
2014. szept. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem férsz be babakocsival, vegyél hordozót. Később mi lesz? Mindig anyós sem jöhet, meg kell tudni oldanod egyedül. Nekem is jobb volt, mikortól nem jött anyukám, kicsit el voltam kényelmesedve, utána jöttem bele, és nem volt könnyű, hozzászoktam a túlzott segítséghez.


Egyébként ha meg tényleg így elvan egyedül a babád, miért kell ennyi segítség? Ha a biztonságát félted, tedd bele járókába, vagy jó vastag plédeken akár melletted is lehet a konyhába. Mindent lehet, csak akarni kell.:)

2014. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek együtt bevásárolni. Azt írtad ez nehéz egyedül, de az összes többit meg kell tudnod oldani(nekem pont nem hiányozna anyós mikor fürdök vagy zuhanyzok).

A bolt a kicsinek felér a sétával, de lehet a ti kapcsolatotokknak is jót tenne anyóssal. Otthon pedig úgy intézed a dolgaid, ahogy szeretnéd.

2014. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
53%
Én igazából megértlek, mert nálunk is hasonló volt. Mondjuk nekem itthon van a férjem, de nyilván egész nap dolgozott. nem mindenki bírja az egész napos bezártságot.Hozzám kb. heti kétszer jöttek szüleim egy délelőttre, 2-3 órára, de anyám meg mindenbe beleszólt, és szerinte semmit sem csináltam jól. Sokszor fáradtabb voltam, mikor elmentek, de legalább pár dolgot meg tudtam csinálni, meg kicsit egyedül levegőzni egy boltba menés erejéig. Igaz, az én fiam mindig nehéz eset volt, 15-20 perceket aludt nap közben, kb. 2-3-szor és sose volt el egyedül 10 percnél többet. Mai napig ilyen, izgága, egyszerűen ilyen a habitusa. Én is sokat gondolkoztam ezen a dolgon, végül arra jutottam, hogy vagy befogom a kis csipogómat és örülök, hogy van némi segítségem, még ha olyan, amilyen is, vagy fizetett segítséget keresek. Nem nagyon van más megoldás.
2014. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Most itt nem kell egyből bekapni az embert nyílván a főzést,takarítast és minden mást megoldok. Attól még,hogy jó baba az nem azt jelenti,hogy egész nap alszik! Foglalkozni kell vele ugyan úgy mellé ülni,beszélni hozzá stb. Pl a wc-zést azért nem tudom megoldani,mert az nekem a szülés óta kb 40perc aranyér és kemény széklet. És bocsassa meg a világ,hogy nem hagyom egyedül a gyerekem úgy hogy nem tudom egyből megnézni,hogy miért sír ráadásul úgy,hogy néha a szájába kell fújni,mert nem vesz levegőt és bukós is.(ő is szokott sírni) az anyósom nem csak akkor jön,ha én szeretnék valamit csinálni egyszerűen csak jön megnézni az unokájat. Nem mondhatom beki,hogy megcsináltam amit akartam mostmár menj haza. És nyílván azt se fogom csinálni,hogy nem adom neki oda a gyereket ha egyszer hozzá jön. Jó a kapcsolatunk és 90%ba nem kérem a segítségét jön magától. Nem szoktam neki durván se szólni csak megkérem őt,hogy tegye le és úgy babázzon. A problémám csak annyi,hogy akkor érzi jól magát,ha a kezébe lehet. Nem érzem magam ettől tehetségtelennek és hálás is vagyok neki. Csak egyszerűen nem jó se a gyereknek se nekem. Ezt az egyetlen rossz szokását nem bírom elviselni. Nagyon szereti az unokáját és így mutatja ki csak ezt lehet mellé ülve játszva is. És szeretem őt!!!!
2014. szept. 25. 11:36
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Jól van na, nm kell minket bekapni, főleg ha nem adsz annyi infót.

Ami a nagyvécézést illeti, változtatni kellene a táplálkozásodon. Több folyadék, rostok (útifűmaghéj pl.).

2014. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%
Én még mindig megértelek (14-es vagyok), mert ha nem is ilyen, de hasonlószitu az enyém is. Nem leszek népszerű, de szerintem nem tudsz mit tenni, vagy elfogadod, hogy ez van,vagy bébiszitter. Általában a nagyik kényeztetik a gyereket, ha kell, ha nem. Amúgy hidd el, a babák nagyon okosak, meg fogja hamar tanulni, hogy nagyinál lehet, nálad nem állandóan kézben lenni. Fejlődni ugyanúgy fog, hiszen nincs 24 órában kézben. AZ én tapasztalatom 2 gyerek után az, hogy úgyis a gyerek habitusán múlik minden. Ha állandó figyelmet igénylő gyerek, akkor az is marad, még ridegtartás mellett is, ha nem olyan (a leírtak alapján a tied nem olyan), akkor meg szépen el lesz egyedül is, attól függetlenül, mennyire kényezteti a nagyi. A lányommal kb.ugynaúgy csináltam mindent, mint a fiammal, mégis szépen játszik egyedül 20 hónaposan, nem igényel minden percben, lerakom, elalszik a kiságyában. A fiam meg pont mindenben az ellenkezője, pedig lassan 4 éves.
2014. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%
Annyira bírom, amikor egy 12 hetes baba esetében az anyuka azért aggódik, hogy elkényezteti a gyereket, ha kézben van. Hogyan lehet egy ilyen pindurt elkényeztetni?! Ez tényleg ridegtartás, amit csinálsz. Vedd Te is többet kézbe, különben a nagymamához jobban fog ragaszkodni! Picit off voltam, de kikívánkozott.
2014. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ha most a kezébe van akkor 2 meg 4 meg 6 hónap múlva is ott lesz. Nem hülye a gyerek és igen is hozzá tud szokni. Nyílván én is a kezembe szoktam venni csak nem egy-másfél órát folyamatosan. Szerintem ettől nem vagyok rossz anya. És ha nagyon sír csak nálam nyugszik ugyanis én vagyok az anyja és nem fog máshoz jobban ez miatt ragaszkodni. Bocsi csak kikívánkozott belőlem.
2014. szept. 25. 17:47
 20/24 anonim ***** válasza:
túlparázod...egyre kíváncsibb lesz és marhára nem akar majd ölben lenni, hanem indulni felfedezni. Van egy olyan maláj törzs (azt hiszem) ahol az a szokás, hogy születésétől kb egy éves koráig állandóan valamelyik családtag kezében van a gyerek, hogy így óvják a rossz szellemektől. Mégsem lesz elkényeztetett vagy később fejlődő
2014. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!