Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kapjon a baba cumit vagy ne?

Kapjon a baba cumit vagy ne?

Figyelt kérdés

7 hetes a kisbabám, eddig nem adtam neki cumit (játszócumit), ezzel kapcsolatban az volt az elhatározásom, hogy nem igazán szeretném őt rászoktatni.

Viszont sokan furcsállják hogy hogyhogy nincs cumija.. (pl. anyósom)... Van valamilyen előnye annak, ha kap cumit a baba?? Kellene adnom neki?


2014. szept. 25. 18:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Csak úgy nem adnék. Ha nem nyugtalan, stb. akkor miért kellene?
2014. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én úgy indultam neki, hogy nem szeretnék cumit adni a lányomnak. Féltem hohy esetleg megzavarja a szopiban. Aztán nagyon hasfájós lett, sokat sírt, nyugtalan volt. Adtam neki cumit és sokszor megnyugtatta segített hogy tudjon pihenni. Most már elmúlt 7 hónapos nincs hozzánőve e cumi, napközben ki is köpdösi, nem igényli. Igazából te tudod eldönteni kell e neki, tök mindegy hogy van-e mindenkinek vagy nincs.
2014. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Elonye: megnyugtatja (megnyugtathatja) a gyereket. Hatranya : nehez leszoktatni rola.

En nem adtam az enyemnek. Mondjuk elottem ott volt a rossz pelda, az unokatestverem, aki meg elso osztalyban is cumizott -iskolan kivul- es este cumisuvegbol itta a kakaot... Az en gyerekemnek se cumija, se cumisuvege nem volt emiatt. Aztan perse biztos van, aki gyorsan le tudja szoktatni a gyereket rola. EN nem akartam kiserletezni

2014. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekemnek sem adtam cumit, és cumisüvegből se tanultak meg inni.

Az az előnye, hogy könnyebben meg tudod nyugtatni vele a gyereket. De 5 éves lányom egyik nagycsoportos csoporttársa még cumizik, a kiscsoportban a 3 évesek közül pedig több ilyen van.

2014. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én adtam a babámnak cumit. Én is azért adtam oda, mert nagyon-nagyon hasfájós volt és egy kicsit megnyugtatta. Tulajdonképpen el van nélküle egész nap. Altatáskor oda szoktam neki adni, de nem létfontosságú neki.
2014. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mi is úgy voltunk vele,hogy a mi gyerekünknek biztos nem lesz.Hazajöttünk a kórházból, szopizta az újját így adtam neki játszó cumit.Ha nem adom oda alváshoz,szívja az újját. Inkább a cumi.
2014. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnek adtam mert különben egész nap cicin lógtak volna!Kisbabáknál nagyon gyakori,hogy csak komfort szoiznának,ezt kikerülve adtam nekik fogszabályozós cumit!Szerintem nem ördögtől való a cumi!Mindkét gyerekemnek pár hónapos korában már csak alváshoz kellett vagy ha foguk jött és nagyon szenvedtek,ekkor bizony nagyon jól jött hogy cumival megnyugodtak!

A nagyobbik 3 évesen önként letette,simán megtudtam vele beszélni,hogy ő már ehhez nagy!A kicsi most 20 hós,csak alváshoz kell neki,sztem ő is kb 2,5-3 éves korában lefogja tudni tenni magától!

Én cumi mellett teszem le a voksom!

2014. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nekem cumiztak a gyerekeim, és cumisüvegből kaptak tápszert, mert nem tudtam szoptatni. A szoptatás hiánya miatt talán jó volt a cumi, az első hónapokban sokat cumiztak. KÉsőbb csak ha a foguk jött és ha aludni mentek.

Könnyen leszoktak róla a cumisüvegről és a cumiról is, semmi gond sem volt ezzel.

Ha eddig nem cumizott a picid, nem biztos, hogy mások kedve miatt erőltetném. Ha nem sírós, vagy ha sírósabb kedve van és meg tudod máshogy nyugtatni- akkor ne erőltesd szerintem.

Ha meg mégis adsz neki, nem kell aggódni amiatt, hogy nem fog vagy nem tud majd leszokni. Ha érett rá el tudja dobni a cumit magától is.

Kiscsoportba sőt középsőbe nálunk is cumizott sok gyerek. De egyre kevesebben.

Pl a kiscsoportot az egyik kisfiam nekem is cumival kezdte, de csak alváshoz volt bekészítve, és nem is mindig kérte el. Mikor beszokott mondták az ovonénik, hogy most ne vegyük el tőle, lesz elég stressz az ovikezdés miatt. Mikor már kb beszokott meg kellett műteni- akkor amiatt nem tanácsolták, így tolódott. A kórházban egyébként jó, hogy cumival szép nyugodtan el tudott lenni. De utána a Mikulásnak magától odaadta és utána már soha többet nem cumizott.

2014. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
17%
Később áldani fogod az eszed, hogy nem adtad oda. a leszokásról, a leendő fogairól, a lehetséges beszédhibáiról ne is beszéljünk...
2014. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ne add neki, ha eddig nem adtad. Kisfiam 7 hónapos, soha nem kapott cumit (mármint ezt a játszócumit, mert amúgy tápszert cumis üvegből kapja).

Nem keresi, és nem kell az éjszaka közepén arra kelni, hogy ordít, mert kiesett a szájából.

Később nagyon nehéz lenne leszoktatni, volt óvodásom, aki még nagycsoportosan is cumival jött oviba..... nem tudták tőle elvenni....

tönkreteszi a fogakat, ferdülnek tőle.

arról nem beszélve, hogy szintén volt ovisom, aki még 4-5 évesen azért nem beszélt, mert reggeltől estig bent volt a cumi a szájában, és nagy nehézségek árán tanult meg beszélni a cumi nélkül....

az én anyósom is kérdezte, hogy nem akarunk-e, mert a sógornőm kislányának volt, én meg mondtam, hogy mi nem akarjuk.

Később bánni fogod, szerintem ne adj neki.

2014. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!