Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire figyeltek oda arra,...

Mennyire figyeltek oda arra, hogy egészséges ételeket/italokat kapjon a baba?

Figyelt kérdés
Én eléggé oda figyelek erre, de ezért már többször is le lettem szólva. Kíváncsi lennék ki mivel eteti a gyerekét és az én módszerem mennyire tér el ettől, valóban túlzásba estem e az egészséges ételekkel és hogy tényleg a környezetemnek van e igaza. (11 hós a gyerekem és 5 hónaposan korában kezdtük a hozzátáplálást, de nem azért mert így akartam hanem azért mert nem volt tovább tejem és az orvos ez látta jónak) Ha megérkeznek a válaszolok leírom én is, hogy miket kap enni a gyerekem. Köszönöm mindenkinek aki ír.
2010. jún. 19. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Enyém már nem baba, 2 éves ,de én nem vagyok/voltam erre soha rápörögve. Akkor is csak annyi volt a különbség hogy nem fűszereztem agyon, de nem jártam bio piacra, bár akkor még üvegeset kapott többségében. Most meg már csak azt amit főzök. szereti a magyaros kajákat, kolbász hagymát, sült húsokat:)Szóval én nem különösebben figyeltem.

2010. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez realtiv, én magam sok zöldséget, gyümölcsöt és fehér húst eszem, és nem eszem fehér lisztből készült ételeket, kenyeret. Fiam tehát azokat eszi, amiket mi, vagy főzeléket zöldségből, hússal. De neki pl adok kenyeret is, mivel neki még más az energia igénye, mint nekem. Tejtermék, stb, nézem, hogy ne legyen benne mesterséges izesitő, szinezék, cukor. Viszont nem vagyok bio mániás például.
2010. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
üveges kaját kap általában. édesség csak a túrórudi. sok kölesgolyót kap, szereti. de a teát cukorral vagy mézzel adom, és kapott már szörpöt is. hektikus. most a nagy meleg miatt mindenből csak pár falat jó. én sem vagyok bio izés, sajnos soha nem voltam most meg nem tudtam váltani
2010. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te mit adsz neki? és leginkább miért, és még egy kérdés, mennyi idő elkészíteni, odafigyelni, eszerint vásárolni?
2010. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én röviden a következőkre figyelek:

Bio: joghurt, alma, spenót (ezeket a biopiacról szerzem be). Ennyit a bioról. Kenyérből a tönkölykenyeret eszi, sajtokból olyat amelyben nincs tartósítószer, leginkább házit, húsféléket a közértből veszem, sok halat eszik, fűszereket keveset használok, napjában háromszor adok neki gyümölcsöt, de szerenémre nagyon szereti, és nassolnivalónak nem csokit, hanem aszalt gyümölcsöket kap. Én várnám a Te ötleteidet is.

2010. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyjából figyelek, de nem kizárólagosan egészséges ételeket adok 1 éves kisfiamnak.

Mivel egyelőre gondok vannak a rágással (mohó, mindent egyből nyelne), ezért péksütemények kizárva. Kenyeret is keveset kap, csipetnyi falatkákon gyakorlunk.

Illetve kukin is gyakorlunk, ami nem túl jó, de a zacskó teteje nem sós. A buláta nem kell neki. Amúgy meg bármit adnék neki, csak rágjon végre....

Halat legalább hetente egyszer igyekszem adni, ill. hetente egyszer nem adok neki húst. Májat kb. 2 hetente adok.

Nagyrészt bébiételt kap felturbózva: pl. a mi húsunkból (ált. sertéscomb vagy csirkemell) teszek hozzá vagy krumplival, rizzsel sűrítem.

Hétköznap mi kaját rendelünk, de hétvégén én főzök. Tegnap gulyáslevest evett, ma pedig kuszkuszt zöldséges- húsos raguval. Gyümölcsöt természetesen minden nap kap, kb. heti 5x frisset, 2x pedig bébiételben.

Tejtermékeket nem túl gyakran adok, mert azt valamiért visszabukja- egy kis részét legalábbis. De ált. natúr joghurt, vagy gyümölcsös activia, nagyritkán krémtúró.

Kétszer próbáltam kinder tejszeletet, egyszer meg a mami krémeséből evett. vagyis falt.. :) Amúgy mi ritkán eszünk ilyeneket, így nem is nagyon van porondon az édesség téma.

Ha néha kap sóskát, kb. havonta 1x, akkor lelkiismeretfurdalás nélkül cukrozom, mert egyébként nem nagyon kap cukrosat, annyi meg nem árt...

Szóval nem rémülök meg, ha becsúszik egy-egy "egészségtelenebb " étel.

Bio dolgokat nem tudok venni neki, (max. hipp bébiétel akciósan) mert nem állunk úgy anyagilag, kert pedig nincs. Ált. piacról vásárolok zöldséget - gyümölcsöt.

Régebben gyakrabban kapott lötyiket (baba - őszilé, stb...) de sikerült átszoktatni a vízre. Anyósom viszont minden hétvégére vesz neki egy cukros babalötyit (bár mondtuk, h ne tegye, de szerinte ezzel ő jót tesz a gyereknek.. :S, annyit odaadunk neki vízzel hígitva, de néha sikerül "nem felbontani", azokat itthon raktározzuk :)

1 hónapos korától csak tápszert kap, addig is azt kapott, tejem összesen ha 2 liter volt, sokat mondok :(((

Hú, elég kimerítő lett a válaszom.. :)

Kíváncsi vagyok a tiédre, és másokéra is :)

2010. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy írtatok és hogy ilyen sokan. Remélem egymás válaszaiból jó ötleteket kapunk és tanulni is tudunk belőle. :)

Bébiételt egyáltalán nem adok a gyereknek (régebben kapott egy párszor amikor vészhelyzet volt) Nekünk van kert így előnyben vagyunk és úgy vagyok vele ha már van akkor használjuk is ki: A zöldségeket, gyümölcsöket nem permetezem, képes vagyok inkább szedni a csigát meg a krumpli bogarat, így legalább a csirkéknek is jut :) Mindent ami van lefagyasztok. Még terhes voltam leszedtük a sütőtököt és lefagyasztottam, hogy ha majd elkezdjük a hozzátáplálást tudjak neki mit adni. Alma anyósék kertjéből van vagy apukám testvérééktől (nálunk vagy nincs rajta vagy csak pár szem és az is pici) Joghurtot gyakran kap, megveszem a natúrt és itthon készítem el fagyasztott sárgabarackból, meggyből stb. Egy baba kanál cukrot szoktam tenni a meggyesbe ha nem elég édes a meggy, ha betölti az egy évet akkor lassan majd próbálkozom a mézzel is és ki fogom váltani vele a cukrot. A túrókrémet ugyanígy csinálom megveszem a túrót (legtöbbször a boltból mert ritkán jutok házihoz) teszek hozzá egy kevés natúr joghurtot és gyümölcsöt, néha vanília rúd belsejét vagy összeturmixolt mazsolát. Kenyeret szokott enni, szereti, főleg ha fogzik a kenyér héj nagyon menő nála:) Tejpépet/rizspépet majdnem minden nap eszik (Nestléset,Mildibét,) általában gyümivel vegyítve. A banán turmixot is nagyon szereti (rizstejjel vagy szójatejjel és vízzel szoktam csinálni, ha betölti az egy évet próbálkozom a tehén tejjel is) A húsok: főként csirke, pulyka, disznó, ritkábban hal. A zöldségek minden mennyiségben jöhetnek neki: brokkoli, karfiol, az összes saláta nyersen is párolva is, a saláta főzeléket nagyon bírja. Legtöbbször vegyes főzeléket kap (heti 4-5x) az a taktikám, hogy sokféle színű zöldség legyen benne, borsó, paprika, hagyma, répa, stb. Sűríteni vagy önmagával szoktam vagy krumplival. Zöld fűszerekkel főzök: bazsalikom, snidling, petrezselyem, stb. Desszertként legtöbbször itthon gyártottat kap: vagy az említett joghurt vagy túrókrém vagy ritkábban főzött puding (amit mi is eszünk) a dm-ben szoktam venni néha bio szója pudingot 4db egy csomagban ha a párom nem tömi magába akkor sokáig elég. Adogattam neki Danon meg Activia joghurtokat is de 1x elolvastam, hogy mik vannak benne és azóta nem adom. Banán turmixba, gyümölcspépekbe szoktam tenni teljes kiőrlésű pehely mixet, bulátát, vagy rizsgolyót. (többiek szerint fűrészporos kaja)

Eszi azt is amit mi eszünk, tegnap pl: székely gulyást. Inni szokott vizet(nem baba víz sima csapvíz vagy szénvasmentes ásványvíz) natúr Mecsek tea, natúr pick gyerek tea, 1x vettem már tea granulátumot elég édes úgyhogy hígra csináltam. A párom szokott neki hozni gyümileveket amiket szintén hígítva kap. Most készülök beruházni egy jó képességű gyümölcs facsaróra. Ezeken kívül édességet ritkán kap (1-2 havonta ha épp hoz valaki neki) kinder csokit, ilyeneket szoktak neki hozni, de nem nagyon bírja megenni, 2 kocka kifog rajta. Chipset nem kap, eddig 1x kapott egy kislány tömködte a szájába a játszin. A környéken sok kisgyerek van, sokszor összejárunk és elszomorít, hogy az anyák mindenféle szeméttel tömik a gyerekeiket. "Mindegy, hogy mit eszel, csak egyél" elv szerint. Gumicukor, chips, kóla, csoki, puki ropi, stb. 1-3 éves gyerekeknek. Aztán ugye kínálgatják az enyémet is én meg mindig vonakodok meg magyarázkodom, hogy köszi, de nem kérünk, mi nem eszünk ilyesmit, stb, stb mindezt persze úgy, hogy véletlenül se bántsam meg őket. És jönnek a kérdések: Mért nem ihat kólát, mért nem adsz neki csokit, szegény gyerek semmit nem ehet... Na jó a pukit néha meg szoktam engedni.

2010. jún. 20. 06:49
 8/8 A kérdező kommentje:
A 20:44-es ötletei nagyon tetszenek. Na kb én is ezen a szinten vagyok. Nem akarom, hogy műanyagon nőjön fel a gyerek. A gyerekek akikkel összejárunk ilyen kajákat esznek a legnormálisabb étel az étrendjükben a vajas párizsis kenyér, de komolyan. Szerintem ez nagyon gáz. A múltkor egy anyuka dicsekedett, hogy a kislánya megevett egy fél almát. Húú de nagy dolog. Az enyém minden 3-4x eszik gyümölcsöt. Egy másik anyuka meg azt mondta a gyereknek, hogy mindegy, hogy mit eszik csak egyen mert, hogy olyan ritkán eszik. Hát csodálkozik mikor állandóan a kólát itatja azzal a szerencsétlen gyerekkel?!? Én se lennék éhes annyi kólától.
2010. jún. 20. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!