Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok ebben a helyzetb...

Mit gondoltok ebben a helyzetben, mikor érdemes kistestvért vállalni?

Figyelt kérdés

Csak véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi, úgyis nekünk kell eldöntenünk, de bizonytalan vagyok:

34 évesek vagyunk mindketten, kisfiunk 7 hónapos, lombik, mert nincs használható petevezetékem. Testvért mindenképpen szeretnénk, férjem azt szeretné, hogy amint lehet, belevágjunk, meg is kérdeztük, jövő év elején, tehát amikor a fiunk 1 éves lenne, elkezdhetnénk a következő lombikot.

Én azért szerettem volna egy kicsit több időt, mert ugye a fiam pici lesz, lombik után meg pihenés, nem lehet guggolni, emelni, erőlködni, stb. Viszont fiatalabb nem leszek, ha még várnánk 2-3 évet, már 38 lennék lassan, csökkennek az esélyek is.... Down-kockázat, stb.

Tanácstalan vagyok, szeretném is, meg nem is tudom.

Tapasztalatok, javaslatok?

Köszönöm előre is.


2014. szept. 26. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A férjeddel értek egyet, nem vagytok már valami fiatalok.
2014. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

Bár nem nagyon ismerem a lombikkal kapcsolatos protokollt, de én a férjeddel értek egyet. Semmi sem garantálja, hogy rögtön sikerül a baba.

Beültetések utánra meg kérsz segítséget a családtól.


Nekünk természetes úton vannak gyerkőceink, de az első 3 hónapot végig szenvedtem a két naggyal (a legnagyobbal kórházban is voltam), a harmadikat decemberre várjuk, vele az egész terhesség szörnyű. Nem tudhatod, milyen lesz a terhességed. Nekem azt mondta az orvosom emelgetni lehet a nagyobbat, ettől elviekben nem mehet el a baba. Nálatok gondolom a megtapadási időszak különösen rizikós, utána sima terhességként kezelik csak fokozottabban figyelnek.

Én is 34 leszek idén, de már érzem magamon, hogy most még belefér egy baba a kezdetektől, de pár év múlva már nem nagyon. A nagyok egyre jobban összenőnek, persze van vita, és amíg kisebbek voltak voltak rázós helyzetek, de egyre jobban érdeklődnek minden iránt együtt, szeretik egymást.

Én elkezdeném a helyedben a lombikot amint lehet, fiatalabb nem leszel.

2014. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, varj meg egy evet, annyi belefer. 7 honapos baba meg konnyu felemelni, nem is nagyon mozog a lakasban, meg most kezd majd allandoan maszni, butorokba kapaszkodni, vezetekekhez menni, elesni. Min. Masfel eves kor az, amikor ha veszhelyzet all elo, nyugidtan beadhatod csaladi napkozibe. Raadasul egy kis ido jar neki is, en meg ket evet is varnek. Belefer nektek boven.
2014. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!