Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba igeny szerint...

Ha a baba igeny szerint szopott (tehat mas szoval eleg ossze vissza) akkor ha elkezdjuk a hozzataplalast hogy fog beallni a rend?

Figyelt kérdés
Pl.reggel kilenckor szopott akkor az uzsonna hanykor lesz?Mikor adjam az almalet neki?Kilenckor?Hat honapos.
2010. jan. 21. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is igény szerint szopott, de ez nem gond. Mikor elkezded a hozzátáplálást először csak kóstoltatsz vele mondjuk a reggeli szopi után "tízóraira" egy kis almalét, aztán a nap többi részében pedig igény szerint szoptatod továbbra is. Később majd mikor ki akarsz váltani nála egy étkezést, pl. az ebédet, akkor pedig dél, 13 óra körül előbb adod neki a kaját és csak utána szoptatod meg. Egy idő után már nem fogja igényelni evés után a szopit. Nálunk most így van : 8 ó szopik, 10 ó körül kap gyümölcsöt, 11:30 ó körül szopik, 13 ó körül husis ételt kap, 15 ó körül szopik, 17 ó körül főzeléket eszik, 20 ó körül szopik, éjjel is ahányszor igényli, általában 2x kel még fel.
2010. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy a szopi 10-11 hónapig összevissza, a kajánál viszont próbáltam tartani valamiféle rendszert.

Én úgy vettem észre, hogy a kettőnek semmi köze nem volt egymáshoz. Vagyis simán evett szopi után, és fordítva is. Eleinte nem annyira érdekelte a kaja, aztán átfordult a dolog, és a szopi csak komfortfunkciót töltött be. Most egy éves, még napi 2x szopik, és 5x eszik szilárdat.

2010. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, igény szerint szoptattam.

Nálunk annyi volt, hogy a kóstoltatás előtt legalább 2 órának kellett eltelni a legutóbbi szopi után. Különben nem volt elég éhes, és nem akart enni.

Így reggel 7-kor szopizott, fél 10 fele hozzátáplálás, és a nap többi részében újra igény szerint.

Aztán így kiváltottuk a délutáni szopit is.

Valami ilyesmi volt: 7 szopi 9-10 gyümi 12 szopi 14 gyümi... stb..

Végülis igény szerint szopott, de akkor már próbáltam valamiféle rendszert felállítani, ami aztán 11 hónaposan lett végleges.

Az én babám csak akkor volt hajlandó mást is enni az anyatejen kívül, ha kellőképpen kipihent volt és éhes.

Üdv

2010. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mire kiváltod a kóstolgatós és szoktatós korszak után az első kaját, addigra kialakul hozzá a napirend. Én a délelőtti gyümölccsel kezdtem mindig, ha későn szopott reggel, akkor kicsit később adtam, ha korán, akkor kicsit korább, amikor meg már elég nagy mennyiség volt, amit kanállal evett, belőttem 10-re, és 8 után már nem hagytam szopni. 8 előtt mindenképp evett valamikor 5 és 8 között, szóval az éhenhalás nem fenyegette, ha nagyon éhes volt, már fél tíz körül is megkapta a gyümölcspürét, előbb viszont nem. Mire az ebéd kiváltásához értünk, beállt, hogy fixen 7 körül szopott reggel, 10-kor kérte a gyümit, és fél egy körül éhezett meg az ebédhez. Nekem mindegyik után szopott egy keveset, még egy éves korban is, kvázi ivás helyett. Csak a rendes darabos ételek kezdésekor, amikor már rendesen volt foga, akkor kezdett vizet kérni, és elhagyni a cicit kaja után.
2010. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!