Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 38 C fölött adtok csak lázhúzó...

38 C fölött adtok csak lázhúzót a babátoknak? Addig mit csináltok? Várjátok hogy fölmenjen? Milyen módokat használtok?

Figyelt kérdés
Engem annyira elfog az aggódás amikor a kisfiam lázas.. alig tudom eldönteni mit tegyek... mindig azt mondják az orvosok csak 38 fölött csillapítsuk gyógyszerrel. És addig tétlenül várjak? Annyira féltem olyankor..19 hós..
2010. jan. 21. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért 38 fok felett, mert az alatti hőmérséklet nem láz, maximum hőemelkedés. A hőemelkedés miatt meg feleslegesen ne tömd gyógyszerrel a picikédet. Nem biztos, hogy feljebb megy, ezenkívül jótékony is lehet egy kis hőemelkedés, mert a szervezet így reagál a kórokozókra, és egy részüket így el is pusztítja.
2010. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen,én is csak 38 fölött csillapítok,nekünk a gyerekorvos is ezt mondta.Addig "dolgozik" a láz,irtja a kórokozókat a szervezetben.

Persze akinek hajlamos lázgörcsre a babája,az hamarabb csillapít.

2010. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38 fok alatt hagyni kell az immunrendszerét dolgozni, fölötte azért kell csillapítani a lázat, mert az már nagyon megterheli a kicsik szervezetét.
2010. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Bethesda kórház honlapjáról másoltam ide neked. A hőemelkedés jó, azt jelenti, kűzd a baba szervezete a kórokozó ellen.


"A testhőmérséklet emelkedése a szervezet legfontosabb védekező válaszreakciója a kórokozókkal - baktériumokkal, vírusokkal, stb.- szemben, ilyenkor ugyanis fokozódik a szervezet védelmét biztosító immunanyagok termelődése. Bár a lázat gyógyító hatású folyamatnak is tekinthetjük, nem szabad elfelejteni, hogy a tartósan magas láz megterheli a szervezetet, ezért a magas, vagy elhúzódó lázat csillapítani kell."


Tehát a kérdésre válaszolva. Igen, csak a popsiban mért 38,5 C felett adok lázcsillapítót. Ez alatt figyelem, minden pelusozásnál visszamérem a hőjét. Ha pedig popsiban 39,5 C-ot mérek, mehet a hűtőfürdő, vagy priznic is.

9,5 hós anyukája

2010. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, megvárjuk, míg felmegy. Ez elég hülyén hangzik, de így igaz.

Hozzáteszem, előbb adok neki hűtőfürdőt, mint gyógyszert. Azt csak akkor, ha végképp nem használ semmi.

Ha túl drasztikusnak találod, akkor langyos vizes pelussal meg lehet törölgetni homlokot, nyaki verőeret, ugyanez csuklónál és bokánál. Itt is megvárom a lázat, addig semmit nem teszek.

A borogatásokat nem hagyom rajta, nehogy megfázzon!! többször ismételni, amint ismét felmegy.

Ez azonban azt igényli, hogy éjszaka nagyon kell figyelni

2010. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak is 38 felett. Addig pedig dolgozik, küzd a kis szervezete, amire szükség van a gyógyuláshoz! Hagyd, lehet, hogy magától lemegy a hőemelkedése.
2010. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!