Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes kúszás technika?...

Mi a helyes kúszás technika? Lehet később tanulási problémája?

Figyelt kérdés

Fiam 6 hónaposan kezdett kúszni, de nem a "kommandós" kúszás technikával, hanem húzta magát előre a kezeivel, és nyújtott lábbal a belső lábélével tolta magát, de inkább a bal lábát használta. Gyógypedagógus ismerősöm azt mondta, hogy ez nem jó, mert később lehetnek a tanulásban problémák. Volt valakinél ez?

Teljesen be vagyok parázva, hogy tényleg lehet a későbbiekben probléma.


2010. jan. 21. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Bocsáss meg, de sztem hülye a gyógypedes ismerősöd. Ezerféle kúszási mód van, az egyik ismerősöm kislánya olyan hülyén kúszott, hogy leírni sem tudom, de elképesztő volt. Teljesen szépen, kiegyensúlyozott a mozgása (már jár). Az fontos, hogy másszon is, de nem katasztrófa, ha elmarad, ha nagyobb lesz, akkor játékból lehet mászni és ez segíti a koordinációs képességeit. Ne aggódj!!!
2010. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fiam most 9 hónapos, 8 hónaposan egyik napról a másikra megtanult mászni. Ezt már olyan gyorsan csinálja, hogy nem bírok utána szaladni. Csak hát az ismerősöm is bogarat ültetett a fülembe, és azóta is ezen gondolkodom.
2010. jan. 21. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

A hugom 2évesen is kúszott mászott, és mindenféle tanulási és beszéd problémái voltak....

Kúszni, mászni annyi módon lehet. nyugi

2010. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyik fiam sem kúszott,igaz még egyik sem jár iskolába,de szerintem nem lesz baj velük.

Ez olyan,mint amikor egy dúla szt mondta nekem,hogy azéért adtam az első fiam bölcsibe,mert megmosdatták születése után.........

2010. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont egy gyógypedagógus ezt tanulja, biztos nem a levegőbe beszél. Nekünk a Dévényes gyógytornászunk szerint ha kimarad a kúszás vagy mászás, akkor lehet tanulási problémája, de ez egyáltalán nem biztos. Viszont arról, hogy mi a helyzet ha nem szabályosan kúszik nem mondott semmit. Ha aggódsz mutasd meg egy gyógytornásznak. Az nem árthat.
2010. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az a szabályos, ha ellentétesen mozgatja a kezét, lábát, mint a kommandósok. Úgy hogy a hasa lennt van. Azt mondják,azoknál gyakoribb a diszlexia akiknél kimarad a mászás,de nem törvényszerű.
2010. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Mindenképpen megmutatom szakembernek, ártani úgyse nem ártok vele, de talán én is megnyugszom.
2010. jan. 23. 20:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, "úgyse ártok"
2010. jan. 23. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!