Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet később problémája a...

Lehet később problémája a lázmérőzéstől? Más is küzd hasonlóval?

Figyelt kérdés

Kislányom most 17 hónapos, de kb. 6 hónapos kora óta küzd székrekedéssel. Már egy csomó dolgot kipróbáltunk(100%-os gyümilevek, babatea, mandarin) több-kevesebb sikerrel. Kapott szirupot(laevolac), pro+ kid port. Ezek néha segítettek, de általában a jó öreg lázmérő segített ki a bajból. Mára kicsit javult a helyzet, de kb. 1 hete szinte minden este megkellet lázmérőzöm. Amint ellenállást érez már nem nyom olyan intenzitással, mint előtte. Szeret bilibe kakilni, de már ott sem erőlködik sokáig, ha nem jön hagyja, de így sokszor esténként nem tud elaludni, csapkodja magát, dobbálja a lábait és ekkor szoktam lázmérőhöz nyúlni.

Orvoshoz csütörtökig nem tudunk menni, mert kedden másik dokihoz megyünk, szerdán meg nem rendel.

Nem akarok kárt tenni benne a lázmérővel. Ha egyáltalán lehet vele.

Praktikák? Esetleg valaki járt már így és mi volt után, hogy javult a helyzet?

JAH! Fogunk még nincs, csak most bújik. Próbálok kicsit pépesebbet adni, de imádja a kenyeret. És csak néha kap tápszer reggel. Esetleg lehet attól?


2010. máj. 23. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom lehet-e később baja a látmérőzéstől, de a fogzás inkább hígabb székletet okoz. Egyik ismerősom szappanozást mondott. Nem tudom az hogy működik, szerencsére nekünk ilyen problémánk még nem volt. Remélem javulni fog a helyzetetek minél hamarabb.
2010. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lázmérőzöd, akkor "normál" esetben hogy van széklete, milyen gyakorisággal?
2010. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, és nem tudom, iszik-e elég folyadékot (tea, víz, tej) a gyerkőc, mert az is okozhat székrekedést, hisz nincs ami "lágyítsa" a bent lévő salakot.
2010. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Imád inni, napi 1-1,5 liter. Bár nem tudom ez elég e.

Ha nem szükséges lázmérőzni akkor napi 1 kaki van biztosan. Ha kimarad már 2 nap, akkor már nagyon nyűgös, állandóan guggol és nyögdécsel

2010. máj. 23. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem. Igen, a napi 1-1,5 liter elég. Enyém is 17 hónapos, annyit megiszik. ő is. Nálunk is minden nap van kaki, van, hogy többször is egy nap. Védőnődet nem kérdezted még erről? Esetleg meg kéne nézni, hogy Tamarin lekvár (gyógyszertárbn kapható) adható-e a 17 hónaposnak? Napi egy-két kanál felnőtteknek nagyon jó.
2010. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De igen. Folyamatosan kapcsolatban vagyunk ez ügyben, de hol javul a helyzet, hol rosszabbodik.

Legutóbb azt beszéltük meg, hogy ha rosszabbodna neki a dolog, akkor elküld minket a kórházba kivizsgálásra. Hasi ultrahang ilyesmire.

De csütörtökig nem tudunk menni, és ha esetleg kellene lázmérőzni nem szeretném bántani.

Van, hogy este 10-11 óra van mire elalszik, ha nem segítek neki, de ha segítek és sikerül is a kaki akkor utána egyből elalszik. De nem szeretném erre szoktatni, mert már nem nagyon akar nyomni és az baj, nem?

De érdekes nappal semmi gondja ezzel, csak mindig este nem tud elaludni és zavarja a kaki.

2010. máj. 23. 23:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Joghurtot adsz neki egyébként? Én azt vettem észre, hogy (napi egy kettőt megeszik) utána mindig van eredmény kb. 10-40 percen belül.
2010. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia

én is a joghurtot próbálnám ki éhgyomorra. nekem kisfiam van, székrekedés volt ő is. mindig lázmérőztem, ha magától nem volt kaki (ahogy te esténként), gond nem lett belőle, de ahogy kapott joghurtot (aktiviát) rendbe szedte egy hét alatt. azóta hébe-hóba fordul elő hogy nincs kaki.

lázmérőzéstől nem lesz gond, ha ügyesen csinálod - amiben biztos vagyok.

2010. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!