Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél csak egy fő keres...

Akiknél csak egy fő keres pénzt, hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés
elveszítettem a munkámat, nem volt meg a 365 napom, vagy mennyi kell a gyedhez. ha jól tudom így csak gyest és családit fogunk kapni. Párom dolgozik most egyedül, én 4 hós terhes vagyok. Nem tervezett baba volt, vagyis de, de nem most, de ha így alakult, hát jöjjön. :) Akiknél hasonló a helyzet, hogy jönnek ki anyagilag baba mellett?
2014. szept. 28. 13:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%
attol fugg mennyit keres a parod. kettotoknek havi 300 nem art. foleg ha hitel is van.
2014. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
havi netto 200 körül kap, attól függ mennyit éjszakázik, ha sokat akkor 220 is megvan. Hitel egy van, de az "csak" havi 10es.
2014. szept. 28. 13:56
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Mi a végzettséged, szakmád? Nem tudsz addig elhelyezkedni valahol? Mennyi hiányzik a 365 naphoz?
2014. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Havi 200, melle jönni fog a csaladipotlek es a GYES, abbol azert meg kehet elni 3 főnek, ha nem is luxus módon. Gondolom majd azert keresel munkát, igy csak tobb fog jutni.
2014. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Pincér vagyok, így most terhesen azt elég nehéz lenne kivitelezni.. :( Sok sajnos. Márciusban kezdtem el dolgozni, és július végén küldtek el, létszámleépítés szóval, de gondolom benne volt az is, hogy elmontam a főnöknek, hogy babás vagyok.
2014. szept. 28. 14:00
 6/32 A kérdező kommentje:
Persze, szeretnék dolgozni, de az első fél évben mindenképp a baba mellett szeretnék lenni. egyrészt nem vagyok a tápszer híve, szóval szoptatni szeretném, másrészt nem akarok úgy járni, mint édesanyám, aki 1 hónaposan lepasszolt, és dolgozott. Nem is lett olyan a kapcsolatunk.
2014. szept. 28. 14:01
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fönököd tudta, hogy terhes vagy, akkor nem mondhat fel neked, mert az törvényellenes.
2014. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
vannak emberek, akikre nem vonatkozik a törvény.... :(
2014. szept. 28. 14:10
 9/32 anonim ***** válasza:

Munkaügyi bírósággal is fenyegetheted a "volt" főnököd, mert az új munka törvénykönyv szerint amint pozitívat tesztelsz, védve vagy. Ha tud róla, ha nem. Tehát ha felmond neked, és te utána mutatod meg a papírt, hogy terhes vagy, akkor semmis a felmondása!

Közös megegyezést írtál alá?

2014. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nem, rendkívüli felmondás volt, pontosan az új munkatörvénykönyre hivatkozván, hogy nem köteles megindokolni a felmondás okát. Most ez igaz? sajnos nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal. De ha tényleg védve vagyok, akkor is hogyan tudom bizonyítani, hogy tudott róla? Van értelme ebbe belefolyni?
2014. szept. 28. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!