Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hatalmas bűntudat a gyerekek...

Hatalmas bűntudat a gyerekek miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
kicsivel több mint két év a korkül a gyerekeim miatt es közben fősulizok is. megbántam, hogy elkezdtem a sulit az első babával terhesen, azt hittem könnyű lesz, pedig minden ünnepünket, egész hónapokat elvesz,a második amit bánok, hogy kicsi lett a korkü a gyerekek között, de az elsőszülöttemmel gyakorlatilag másfél éves kora óta a terhességi nyavalyáim miatt nem tudtam úgy foglalkozni mint szerettem volna. amikor megszületett a pici, meg a nagyobb féltékenységét kellett kezelnem, a picivel alig tudok foglalkozni, már 10 hónapos es alig emlékszem bármire vele kapcsolatban. voltak idők amikor annyira leterhelt és depressziós voltam, hogy még úgy se emlékszem semmi jóra,vagyis nem tudtam kiélvezni a babazást velük, elvesztem a napi feladatokban. a kisebbet szoptatni se birtam annyira depressziós voltam, hogy önként lemondtam róla, majd miután elapadt, még mélyebb depibe estem, mert feladtam a szoptatast. a nagy lassan oviba megy,igy el kell válnom tőle, de vele se foglalkoztam eleget, a kicsinek meg szinte majd az első éve elment és soha nem jön vissza.nagyon magam alatt vagyok, megbántam a kis korkülönbséget és a sulit is (amivel meg majd dolgoznom kéne, hogy legyen munkám) nagyon...nem tudom hogy hozhatnám egyenesbe az életünk...
2014. szept. 30. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
A multon merenges biztosan nem segit. Mostantol tegy ugy, agogy jonak erzed.
2014. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel, és nem vagy rossz anya. Ezt kell tudnod.

Az első válaszoló nagyon jól írta. Mostantól csináld máshogy, és minden megváltozik.


tudom mi a depi, tudom mi a kis korkülönbség, és tudom milyen az amikor az embernek bűntudata van a gyerekekkel kapcsolatban. Én is szembesültem ezzel annak idején. Amúgy a mai napig, pedig ennek több mint tíz éve, bűntudatot érzek de igyekszem mindenért kárpótolni őket. Teljesen jó a kapcsolatom velük, semmit nem éreznek az első egy-két évből. Én is túlvállaltam magam annak idején.

Aminek segítségével tovább tudtam lépni az az a gondolat, hogy nem szándékosan tettem úgy ahogy.

Mindig a legjobb tudásom szerint csináltam a dolgokat, mindig felhasználva az összes erőmet.

Akkor és ott abban a helyzetben erre volt erőm és lehetőségem. Nem tudom megváltoztatni, de máshogy csinálni igen.


Kitartás. Sokan járnak, és sokan jártak hasonló cipőben.

2014. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

igazán majdcsak most lesznek emlékképeik, most lesz igazán szükségük rád, mert tőled tanulnak, te vagy a minta, egész életükre ki fog hatni, most kezdődik igazán az, hogy talán egész emberi élet megalapozásáért tiéd a felelősség, megalapozod vele még azt is esetleg, hogy hogyan tudnak majd gondokat feldolgozni, kezd azzal, hogy ezt a gondod felnőtten, újult erővel leteszed.

most fogsz változni értük.

erős leszel és nem fogod megengedni magadnak többé a kétségbeesés érzetét, mert 4 szempár fogja tőled eltanulni!

2014. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*két szempár :)
2014. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem segítesz azzal, ha az elmúlt dolgokon merengsz. Nézz előre! Valóban nem hozhatod vissza a picid első évét, de megélhetitek közösen tartalmasan a következő 17 évet. Ugyanezt tudom írni a nagyobbal kapcsolatban is. Lehet, hogy nem volt zökkenőmentes az eddig eltelt idő, de mostantól változtathatsz, és gondoskodhatsz arról, hogy boldog kisgyermekévei legyenek. Szval fel a fejjel! Tervezd meg, gondold át, hogy miben fogsz változtatni, és tartsd magad ahhoz!
2014. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Ez van, ha nem gondolja át az ember a családtervezést. Már mindegy, megpróbálhatod helyrehozni az életeteket, de az elrepült éveket már nem fogja semmi visszahozni.


A diplomád legalább megvan?

2014. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
valószínűleg túl vagy terhelve. lehet, hogy egy kicsit pihenned kéne, elmenni valamerre kettesben a pároddal, utána szebb színben látnád a világot. ami elmúlt, elmúlt.. de a gyerekeknek egy elégedett anyára van szüksége, vegyél vissza a tempóból, szakíts időt a pihenésre.
2014. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bliztrix válasza:

Tisztelt 6. válaszoló!


A válaszod alapján neked nincs gyermeked. Nekem kettő is van, 1,5 év korkülönbséggel. Mindekettőt terveztük. A családunk is segítőkész. A párom gyakorlatilag mindig is az anyaszerepre készült. Szakirodalmakat olvastunk. Ergo mindent megtettünk, hogy felkészültek legyünk. Mégis voltak, lesznek olyan helyzetek, időszakok, amire nem lehet felkészülni.

A kérdezőnek én is azt javasolnám, hogy ne merengjen a múlton. Egyébként szerintem a későbbiekben előny lesz a kis korkülönbség. A gyerekek sokkal jobban megértik majd egymást. Nem tudom, milyen a viszonyotok a pároddal, de ő sok gondot le tudna venni a válladról.


Remélem megoldódnak a problémáid! :)


Üdv!


26/F

2014. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!