Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell a kisfiuk...

Mikortól kell a kisfiuk kukiját húzgálni? Meddig baj ha nem jön fel a bőr?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a gyerekorvos hogy majd 1 éves kora után kell csak addig nem.
2014. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 1 hónapos korától kellett.
2014. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemetorszagban elek, itt 4 eves korig semmit nem kell csak mosni rendesen! Majd 4 evesen nezik es ha nem rendesen megy fel akkor van beavatjozas! Addig nem kell piszkalni!
2014. okt. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi még nem húzgáljuk, pedig már elmúlt egy éves, az orvos azt mondta, még rendben van így.

De ez már szinte vallás, minden orvos mást mond, csoda tudja, kinek kell hinni.

2014. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nah ez jó kérdés. Édesanyám jól lecseszett a minap, hogy a 8 hónapos fiamnak még nem húzgálom a fitymáját. Mondtam neki, hogy a védőnő szerint 1 éves korig nem kell. Erre felelte az Édesanyám, hogy majd jól le fog tapadni neki, aztán vihetem műtétre. Hát eléggé beparáztatott...
2014. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő mondta hogy nagyon minimálisan, épphogy látni lehessen a nyílást már születésétől kezdve lehet, de nem kell hátra húzni csak hogy tuti nem legyen baj. hogy jobban hátra húzni mikortól azt nem tudom. de mi így csináljuk naponta egyszer, fürdésnél, esetleg ha alá ment egy kis piszok, krém, szösz azt kiszedjük de nem bántjuk jobban
2014. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1 éves korig szigorúan tilos, mert olyan mikrosérüléseket okozol, amik a későbbiekben gondot okoznak.


[link]

2014. okt. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk meg az a "divat", hogy újszülött kortól kell huzogatni, óvatosan, nem tépni, csak addig húzni amíg engedi a bőr. Nem muszáj minden nap, mi volt hogy naponta, volt hogy 2-3-4 naponta húzogattuk kisfiamnak. Fél évesen majdnem teljesen letudtam húzni neki a bőrt.

A védőnő szerint azért is jó ha húzogatva van mert így megszokja a gyerek és később is engedni fogja hogy hozzáért.

Kisfiamnak soha nem feszegettük, nem vérzett. Most másfél éves és csak hetente egyszer húzom neki hátra a bőrt, simán megy, nem fáj neki.

2014. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!