Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul tettük hogy beadattuk...

Rosszul tettük hogy beadattuk babánkanak az agyhártyagyulladás elleni védőoltát?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősünk szószerint lehülyézett minket amiért beadattuk neki az oltást.Azt mondta pont azért lesz majd beteg és hogy ő egyik gyerekének se adatta be és az unokáinak se engedi meg.Szerintetek is olyan rosszul tettük?A védőnő nagyon ajánlotta és azt mondta szinte mindenki beadatja a gyerekének.

2014. okt. 2. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a ti döntésetek.
2014. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim csak a kötelezőket szereti beadni,nem híve annak,hogy orrba-szájba oltassuk a gyereket,de az agyhártyagyulladás ellenit nagyon ajánlotta.Szerintem nem tettétek rosszul,veszélyes betegség ez.Ahol járvány üt ki,ott pl azonnal beoltatnak minden gyereket,és nincs választási lehetőség.
2014. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Ezek a védőoltások azért vannak, hogy bizonyos betegségek elkerüljék az embert. Ezért kapunk már születéskor és még utána jó sok oltást. Az ismerősöd gondolom szintén be van oltva és a többi családtagja is a kötelezőkkel legalább. Az meg hogy anem kötelezőt nem adatja be az egy dolog.

Nagyon összefüggés elmélet alakult ki a h1n1 járvány idején, talán emiatt is támadják az oltásokat. De szeritenm ez olyan, hogy mindennek lehet mellékhatása, de az oltás a védelmünkre van. Sokkal több káros anyaggal találkozunk nap mint nap mint egy oltás, szeritnem.....

2014. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetted rosszul. Én is beadatom, mert két ismerősömnek is szenvedett a gyereke agyhártyagyulladásban. Az egyik baba megsüketült az egyik fülére, a másik pedig belehalt. Jól döntöttél. Szeretem az okoskodó embereket, akiknek mindenhez közük van. A prevenar júli vagy júni 1-től már kötelező. Nekünk még csak kérhető, de én mindenképp kérem.
2014. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A mi orvosunk egy nagyon fiatal, két gyerekes anyuka, kisgyerekekkel. Dolgozott a klinikán korábban és én nagyon bízok benne. Ő nekem azt mondta, hogy több oltást is választhatunk, de ezt igazából ajánlja, mert ennek nincs annyira sok fajtája, viszont nagyon ronda dolgokra képes, ha a gyerek elkapja. Szerinte ezt érdemes megelőzni, mert kevesebb az esélye egy ilyen fertőzésre. Mi is beadattuk.
2014. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd ezt milyen kutatási eredményre alapozza? El tud egyáltalán olvasni és értelmezni egy angol nyelvű empirikus tudományos cikket?

Ha ezekre a válasz NEM, akkor ne hallgass rá. Az orvos ugyanis el tudja olvasni a legújabb kutatási eredményeket és az alapján ajánl.

2014. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A mi dokink és a gyerekintenzíven dolgozó sogornom sem híve a sok oltásnak, de ezt még ők is ajánlották. Sőt mikor a fiam megkapta, pont akkor volt egy mini "járvány" a városunkban, sogornom mondta, hogy több baba is bekerült. Nagyon aggódott, nehogy a fiunk is elkapja.
2014. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok miért? Azért mert tele van a net az oltásellenes csoportokkal, akiknek nem mellesleg egy olyan ember a "vezetője", akinek a gyermeke a nem megfelelő gondozás miatt meghalt...Szíved joga volt így dönteni!
2014. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted! A kisfiam januárban, 19hósan volt benne. Azt kívánom, sose kelljen ezt látnod se neked, se más szülőnek...

Hálistennek ő maradéktalanul meggyógyult, legalábbis eddig úgy néz ki. Még évekig járnunk kell majd neurológiai ellenőrzésre.

Két hetet töltött intenzíven, ebből 6 napot lélegeztetőgépen. 4 nap után mondták ki, hogy egyáltalán túléli-e...

2014. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Megnézném magamnak az ismerősödet... Én gyerekkoromban alig éltem túl az agyhártyagyulladást. Jól tetted, hogy beoltattad a gyereked!
2014. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!