Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Frissen szült anyucik! Hogy...

Frissen szült anyucik! Hogy bírjátok szusszal az itthoni napokat? Én már teljesen ki vagyok fáradva, nem gondoltam, hogy ennyire kimerítenek az éjjeli szoptatások, a házimunka, stb. Meg lehet ezt szokni?

Figyelt kérdés
Teljesen ki vagyok fingva! :) Egy hetes babucim minden időmet elveszi. A szoptatások között pedig mindig annyi a teendő, hogy egész nap le sem tudok ülni. Hogy lehet ezt bírni? Vagy hozzá szokik majd a szervezetem? Pedig még így is egy olyan kisfiam van, aki szinte egész nap alszik, és nagyon jó baba, és mégis totál ki vagyok az éjszakai kétszer keléstől, házimunkától, stb-től...
2011. jún. 8. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:

gratulálok :)


ezek szerint meglett a kisbaba

láttam hogy régebben sok kérdést tettél fel a terhesség oldalon meg válaszoltál is !

a kérdésre nem tudom a választ bocsi.

2011. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első 6 hét valóban nagyon nehéz, de utána napról napra könnyebb! Kérj segítséget, ha tudsz valakitől aki segít a ht-ban.
2011. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én akkor voltam ki legjobban, mikor 2 hetes volt a lányom. Azt hittem soha nem jövök bele, pedig ő is jó baba volt akkoriban.

Megszoktam.

Aztán 21 hós volt mikor megszülettek az ikrek. Hát azt megint meg kellett szokni, sokkal nehezebb volt. 10 hósak, éjjel fejenként minimum 3x szopiznak, fogzanak, 2 napja 4 órát aludtam éjjel, azt is 8 részletbe, de még élek. :-) Más kérdés hogy hogy nézek ki. .-)

Szóval hozzászoksz, mint mindenki. Kitartás, és boldog babázást kívánok!

2011. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, az a 6 hét nagyon el van találva. :) Én már a 2. héttől főztem, néha takarítottam is, sosem tudtam lefeküdni, amikor a baba aludt. Volt is emiatt sok vitánk a férjemmel. :) Éjjel csak egyszer keltem, egyszer pedig a férjem, mégis olyan voltam, mint a mosott sz@r! :) De ez elmúlt nagyjából. Nem mondom, vannak most is még rossz napok- mint ma, amikor az én 3 és fél hónapos gyönyörűségem csak fél órákat szundított a szokásos 1,5-2 órák helyett. De össze sem lehet már hasonlítani az első hetek "gyötrelmeihez". Szóval ne aggódj, majd alkalmazkodik a szervezeted. :)
2011. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Felejtsd el a maximalizmust! Nem kell mindig mindennek tipp-toppnak lenni.

2. Csak és kizárólag a babával, magaddal és a pároddal törődj, a házimunka legyen most másodlagos.

3. Ha valaki segítséget ajánl, fogadd el!

4. Ha a baba alszik, pihenj le te is.

5. Lesz ez még így se.... :)

2011. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az én babám már 10 hónapos, de még mindig nem irigylem azokat, akiknek nemrég született gyereke. :) Én azóta alszom ki magam valamennyire, amióta egy ágyban alszunk. Még mindig felébred 2-3szor, de van, hogy csak egyszer, de így sokkal könnyebb. Házimunkában szerencsére eleinte volt segítségem. Hozzá lehet szokni ehhez az új ritmushoz, mit mikor és hogy érdemes csinálni... Kitartás!! :)
2011. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem véletlen mondják, hogy a gyermekágyi időszakban pihenni pihenni pihenni!!!! a testednek regenálodni kell, úgyhogy sz@@rd le a háztartást, hidd el, nem fog elszaladni a mosatlan, nagyi ha jön, mosogasson el míg eteted a picit, másik nagyi meg porszívózzon fel. sajnos megbosszulja magát ha nem pihened ki magad :(

a 6. hét után mint ha feje tetejére állna a világ, teljesen más lesz minden :) egyrészt a babád hatékonyabban tud majd szopizni ami nem is fog fájni, gyorsabban túl lesztek a büfin és az éjjel kelések is kitolódnak :)


nekem az első 6 hét fárasztó volt aztán jött egy lazább időszak. 6 hónapos korától mászik, azóta már szalad, ördög rossz, komolyan, visszasírom már az első napokat is amikor 3 óránként 1,5 órát szopizott :D


vedd komolyan és pihenj minél többet!!!

gratulálok a babádhoz

2011. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy pihennem kell! Igaz, hogy maximalista vagyok, meg rendmániás. DE megpróbálok lemondani arról, hogy mindig minden tipp-topp legyen. Talán akkor többet fogok tudni pihenni. :)
2011. jún. 8. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:

helyes a bőgés oroszlán! egy gyerek mellett legjobb most lemondani a rendmániáról, hidd el, NEM LEHET RENDET TARTANI egy örökmozgó gyerek mellett!

hacsak nem beleőrülsz ;) szóval csak lazán es éld túl az első pár hetet! :)

2011. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

:) Isten hozott köreinkben


1. Ne akarj múzeumban élni úgysem sikerül minél nagyobb lesz a gyerek annál nagyobb lesz a kupi is (szétszórt játékok pl)


2. Amikor alszik szigorúan pihenj te is (mázlista az én lányom nem volt nagy alvó)


3. Apuka igenis segítsen be a házimunkába, a gyereknevelés is meló!


4. Felejtsd el a sok alvást, ne is gondolj rá (nekem a napi 4 óra egyben már a megváltás volt)


5. Ha hasfájós lesz (nálunk 5 hetesen jött elő) akkor az első pár hónap maga lesz a pokol, tehát karokat erősítsd az állandó popsirázáshoz és tanulj meg gyorsan sokat aludni :)


6. Hamar gyorsan finomat laktatót kajákat kell legyártani, ha nem vagytok finnyásak akkor megcsinálhatod, hogy hétvégén telefőzöd a fagyasztót és hét közben csak kiszeded. Amikor már hozzátáplálsz akkor a kicsinek pillanatok alatt lehet kotyvasztani, olyan kis adagokat esznek eleinte. (mondom én, akit a lánya kiesz a vagyonából :) )


Ha már nagy lesz (tud járni, beszélni, enni úgy ahogy egyedül) na onnantól szuper az anyaság :D S megmondom őszintén bizony néha nagyon nagyon hiányzik amikor még olyan pici baba volt...


2 éves duracell csajszi anyukája

2011. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!