Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetes kisfiamnak szájpenésze...

2hetes kisfiamnak szájpenésze van. A nyelve fehér pöttyös. A védőnő ecsetelőt javasolt.3napja csináljuk, de nem múlik. Ez lehet lepedék is? Tápszeres a babám.

Figyelt kérdés
2008. aug. 11. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a rózsamézet használod az nem baj ,akár 2 hétig is ecsetelheted.Lehet lepedék,de az nem pöttyös.Ne add fel csináld neki nyugodtan,ha nem múlik el 2 hét után se,akkor mutasd meg a dokinak.Ha esetleg itatod is a kisfiút most a kamilla tea az segítne,mivel fertőtlenítő,gyulladáscsökkentő.
2008. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a nyelve hegye ami pöttyös és az egész nyelve (hátrább) fehér, az inkább talán lepedék.

te hogyan ecsetelted?vagy ecsetelnéd?

mert a védőnő tanácsára gézlapra cseppentek és azt az újjamra teszem a gézlapot, majd azzal dörzsölöm a nyelvét.de ez nekem nem tűnik túl steril megoldásnak.megmosom a kezem , de mégis az újjammal "turkálok" a kicsi szájában.

2008. aug. 11. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell sterilnek lenni, nem nyílt sebben turkálsz. Az alapvető hygiénés szabályokat tartsd be.
2008. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kb. 1 hónapig tartott, mire lemúlt. Már 2-szer visszavittem a dokihoz, aki azt mondta biztos rosszul csinálom. Aztán - más miatt - kórházba kerültünk, ott is ecsetelték a nővérkék, akkor sem múlt el. Végül a kórházban azt mondták vegyek neki Normaflort, ha azt itatom vele, és ezzel párhuzamosan ecsetelem elmúlik. 1 hét alatt megszabadultunk tőle.

Az még fontos, hogy a cumit, cumisüveget naponta többször is sterilizáld. De gondolom, ezt amúgy is megteszed. Ha szoptatsz, mosakodj antibakteriális tusfürdővel. (Lifebouy)

2008. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 válaszoló.

Én a vastagabb fültisztító pálcikákra tettem(DM-ben van az a babás) akár 4-5 db is elment egy alkalommal,mindkét oldalát tudod használni.Nem sajnáltam rá,evés után szinte mindig kentem,nem baj ha vizet iszik v.kamillateát és utánna ecseteled.Volt,hogy cumit mártottam bele és azt adtam a szájába,bár az én lányom az ujját szopja,ezért amint leszopogatta kiköpte a cumit.

Kamillás gézzel is lehet törölgetni a száj belsejét,de én utánna uú.beecsetelném.

Engem még valami megtévesztett bár később volt,mint a szájpenész de arra is ecsetelni próbáltam,a dokinő mondta,hogy a gyereknek térképnyelve van.Foltos neki és minden nap más alakzatban van a folt.Persze ez ritka,de természetes.

2008. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!