Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lánykám 1 évesen még mindíg...

Lánykám 1 évesen még mindíg szopizik éjjel, hétfőn kivizsgálásra kéne vinni 9 órára éhgyomorra hogyan oljdam meg?

Figyelt kérdés

Pontosabban 28-án lesz 1 éves. 80 cm és 7,2 kg, az utóbbi időben alig akar enni. Voltunk ma az ortopédián (teljesen más okból), a problémánkkal nem is igazán foglalkozott az orvos, viszont nem tetszett neki a lányom alakja. Tény és való, hogy hihetetlenül gizda, de csecsemő kora óta nem nagy evő, és mindíg is ilyen soványka volt. Elküldtek minket a belgyógyászatra, ott közölték: ki lehet vizsgáltatni, de éhgyomorra jelenjünk meg.

Szerintem még egy nagyobb gyermek, aki megérti, hogy kivizsgálásra kell menni, az is rosszul viseli az éhséget. Hogy lehet ezt megoldani, megértetni egy 1 (nem beszél)évessel, aki egy igazi kis cicimániás?


2010. jan. 22. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is féltem, mikor lányom éhgyomorra kellett vinnem, és még ki sem nyílik a szeme, a tejcsi az első. De nem volt gond. Foglald le, azonnal kezd öltöztetni, mindent készíts el előre, hogy csak megfodt, és induljatok reggel, és ki kell bírnia. Ha sír, akkor is ki kell bírnia, mindkettőtök érdekében. Amint levették a vért, szopizhat, ehet. De előtte itasd vízzel, ki van írva nálunk is, hogy legalább 2 dl vizet igyon a kicsi vérvétel előtt. Hátha az meg is nyugtatja kicsit.
2010. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Nem adsz neki és kész. Megmondod neki és kész, ha érti érti, ha nem akkor nem. A kivizsgálásra akkor is így kell menni nem tudsz mit csinálni. Nem lesz tőle semmi baja ha egy kicsit szomorú mert most nem kap... Nem csupa buli mindig minden. Nem tudom mit kell ezt túlbonyolítani.
2010. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem ezt kérdezted, de leírom a mi esetünket.

A babám is cicifüggő volt, ugyanúgy nem hízott. Radikálisan, visítások közepette szoktattam le pár hét alatt. Mostmár csak éjjel cicizik, talán megnyugtatásként.

Azóta, hogy nem cicizik egész nap, rengeteget eszik, egészen megváltozott.

Én azt mondom neked, hogy jó-jó a szoptatás, de 1 év után igenis NEM ELÉG neki. Szerintem minél előbb szoktasd a minimálisra a szoptatásokat, és adj neki mindenféle kaját. Tejpépet, sinlacot, gyümölcsöt, zöldséget, kekszet, pudingot, túrórudit.

Szakadj el attól, hogy húúú de jó, hogy szinte csak szopik.

Remélem nem akasztottalak ki.

Az én babám is vékony, de ő 9 kg 1 évesen.

2010. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Félreértettél kedves harmadik válaszoló. Hat hónapos kóra óta harcolok a gyermekemmel, hogy elfogadja a kajákat. Bár szoptatás párti vagyok, de én is úgy terveztem, hogy ilyenkorra már szinte teljesen leszoktatom róla. Általában napközben csak reggel, elalváshoz (2 alkalommal), és este kap cicit. Éjszaka viszont nem tudom megnyugtatni cici nélkül. Vergődik és zokog nagyon.

Ezek szerint csak én csinálok túl nagy problémát belőle!?

2010. jan. 22. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A 3. vagyok. Nálunk is visított éjjel, míg rá nem jöttem, hogy éhes. Este, közvetlen lefekvés előtt amennyi tejpépet csak tudok -elfogad, jó éjt tápszerrel, rizzsel adok neki, és egy hete csak 1x kel éjszaka, azt is hajnal 4-kor.

Amíg csak cicit kapott, legalább 3x kelt éjjel cicizni, én már teljesen kimerültem fizikailag és lelkileg is. Most mindketten nyugodtabbak vagyunk és éjjel alszik a töki.

Szóval nekünk ez bevált, hajnalban kap nyugtató cicit és napközben is 1x. Minden orvos, védőnő azt mondta, hogy ez épp elég neki.

Remélem nem írtam neked rosszat.

2010. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem írtál rosszat! Hidd el én is folyamatosan próbálkozom. Ma már kínomban híg tejbegrízt főztem cumisüvegbe tettem, de csak úgy lökte el magától. De adtam én már neki rendes tejbegrízt,bundáskenyeret, szendvicset, rántottát, de 5 falat után elfordul.

Nem tudom megtömi, pedig megtenném!

A háziorvosunk aloe vera-s terméket ajánlott (valami barackos lötyi, mert tabletta), amit holnap kezdek el adni neki. Remélem meghozza a várva várt hatást! Mármint az étvágyat és a jó éjszakákat!

2010. jan. 22. 20:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha éhgyomorra kell vinni, akkor még éjjfél körül nyugodtan meg lehet ciciztetni, még az egy óra is belefér. Vizet pedig még reggel, indulás előtt is ihat. Sok vizet igyon, mert akkor hígabb lesz a vére, és könnyebben leveszik neki. Szörnyű, hogy ilyenekről nem világosítják fel az embert! Csak ügyesen!
2010. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtam ehet éjféltájt! Nem kell reggelig üvöltetni, ugysem fog anélkül visszaaludni. Ha később szokott enni éjjel, akkor max egy körül szoptatsd meg és altatsd vissza, mikor meg reggel keltek, víz, öltözés és mehettek is. Ennyi idő alatt simán feldolgozza a tejet.
2010. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Mi amikor kórházban voltunk minden nap éhgyomorral voltunk délelőtt. Legutoljára 4-5 körül adhattam cicit a babának, mert az anyatej hamar felszívódik. Szerintem 3 körül még simán adhatsz neki. A szoptatással kapcsolatban -és most biztos le fognak pontozni- ne hagyd abba ha a baba még kéri, 1 évesen még nem olyan túl nagy. Én még a 17 hós babámat szoptatom éjjel tavaszig. Addigra lehet hogy már magától is elereszt. A fiam is rossz evő, és Vitacolan szirupot eszik minden nap hogy legyen étvágya. Ettől elég tűrhetően eszik, sőt vacsizik is, mégis igényli az alváshoz a cicit. Ha neked nem kényelmetlen még a szoptatás, szerintem akkor még ne szoktasd le, pláne ne üvöltések árán, hiszen ez is valahol egy trauma a babának, ráadásul enni se akar akkor még azt a kis ennivalót is elvennéd tőle?
2010. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem venném el tőle, én sem akarom siratni.

Csak a belgyógyász jól lehurrogott, hogy miért szoptatok még mindig éjszaka, és nem fogadta el, hogy mert a gyermekem igényli.

A nőgyógyászom is utalt rá, hogy le kéne állni már az éjszakai szopizásokkal.

Én már nem tudom mit kéne csinálni és mit nem. Ráadásul egy hihetetlen akaratos lánykám van (volt kitől örökölnie), ha akar valamit, akkor nem adja fel egy könnyen.

Igazából már ettől a vizsgálattól is elment a kedvem, az egészhez úgy állt hozzá a doki, hogy ha akarom megcsinálHATJUK, de és hozta a kifogást a sok beteg gyerekről a kórházban. Könyörgöm akkor most baj, hogy ilyen gizda vagy sem. Unom már, hogy pénzt kell dugdosni az orvos zsebébe, hogy mosolyogjon és csinálja a dolgát.

2010. jan. 22. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!