Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babát már mindenhova...

3 hónapos babát már mindenhova magatokkal viszitek?

Figyelt kérdés
3 hónapos a pici fiam és én félek még magammal vinni mindenhova. A héten is voltunk bababoltban, bevásárló központban és nem vittem, inkább itthon hagytam a mamával meg a papával. Nem szeretném burokba nevelni, de nagyon féltem. Nagyjából sétálni kimegyek vele és ennyi. A héten is jönnek látogatóba, de utálom. Félek, hogy behoznak valami fertőzést, főleg hogy nekik is van gyerekük, bár Őt nem hozzák. Segítsetek, hogy hogyan küzdjem le ezt a félelmet.
2014. okt. 9. 14:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
én már 1 hetesen vittem mindenhova. betettem az autoba, mentünk bevásárolni, ismerösökhöz, ide-oda, söt hétvégente vittük magunkkal kirándulni is. 2 honaposan meg repült (mentünk haza a nagyszülökhöz). én nem tudom kire hagyni, igy kénytelen vagyok (voltam) vinni. söt, olyan is volt, hogy bejött egy munka, amit elvállaltam, oda is vittem magammal. most 6 honapos, soha nem kapott el senkitöl, semmit eddig.
2014. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vittük. Nem szabad burokban nevelni valóban, mert úgy lesz beteges.
2014. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Azt hozzáteszem, hogy 1 éves koráig még náthás sem volt, pedig nálunk már 3 hetes korában is voltak vendégek. Most 2,5 éves lesz, alapvetően most sem beteges, bár ő már csanába jár és a közösség azért megtette a hatását.
2014. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

igen mindenhova magammal vittem már akkor is... azzal ártasz neki, ha nem ismerteted meg a külvilág bacijaival és próbálod burokba zárni...

én mindig annak a híve voltam,(vagyok) hogy egy gyereknek egy év alatt 1kg koszt meg kell ennie, hogy jól megerősödjön az immunrendszere :) - na persze nem tömöm a szájába, de nem is féltem mindentől...:) ha így bezárod, akkor majd az oviban sok gondod lesz... 1 hét után 2 hét otthonlét... tehát ne arra gondolj, hogy jajj ki milyen bacit visz hozzátok, vagy a boltban mi van, hanem arra, hogy ezzel erősíted...

2014. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
3 és fél hónapos és mostanában kezdem több helyre magammal vinni. Eddig én sem vittem sehová. Azért ha van segítség, akkor én is sokszor inkább itthon hagyom. Én is féltem, és ha megyek vele, akkor úgy fordulok mindig, hogy nehogy túl közel legyenek hozzá. Kétes alakokat, orrfújósokat stb messzire kerülöm. Ennek ellenére nem lehet mindent kivédeni, de örökre bezárni sem. Amúgy ilyen alapon mi is hazavihetjük hozzá a bacikat, nem kell kivinni sem vagy idegeneknek jönni. :( Pl. a férjem megfázott és sajnos a kicsi is szortyog múlt hét óta és szívni kell az orrát :(
2014. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Gondolom első babátok, ugye? Megértelek, én is rettenetesen aggódtam, stresszeltem, hogy mindig minden a legjobb legyen neki. Ennek ellenére mi 4 hetesen magunkkal vittük bababoltba, 7 hetesen pedig a nagyszülőkhöz, akik 200 km-re laknak. Látogatók is jöttek, de 7 hónapos koráig soha nem kapott el semmit, még tőlem sem, pedig egyszer lázas beteg voltam. Szóval, ha egészséges az a baba, nyugodtan vidd magaddal bárhova. Egyrészt így lesz ellenállóbb, ha nem csak ahogy te mondod "burokban" tartod, másrészt idővel neki is szüksége van némi változatosságra, hogy nyitott baba legyen. Neki teszel szerintem jót ezzel.Nem azt mondom, hogy napi szinten, de néha nyugodtan elviheted magatokkal most már.
2014. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Amit most csinálsz azzal épp burokban neveled!


Mi 2 hetes kora óta visszük magunkkal mindenhova, én nem is tudnám otthon hagyni. Sztem nagyon túlzásba viszed! Te is megfertőzheted!

2014. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
nem viszem, de nem a fertozesek miatt, eszembe se jutna azok miatt itthon tartani. egyszeruen hisztis es nincs kedvem ugy vasarolni hogy kozben uvolt. most lesz az elso kiruccanasunk a mamaekhoz videkre 3 napra. de az nyilvan csak autout. 12 hetes.
2014. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Két hetes korától jött velem mindenhova, fodrász, kozmetikus, vásárlás, munka...nem aggódom, edződik a gyerek.
2014. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
3 hetes korától mindenhova vittem. Bolt, Apeh, posta, fodrász stb. Egyáltalán nem volt beteges, pedig én úton útfélen mindent elkaptam egy darabig. Van imserősöm hasonló félelemmel mint Te. Gyakorlatilag folyton beteg a gyerek amióta megy valahova. Sokáig burokban tartotta.
2014. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!