Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babát már mindenhova...

3 hónapos babát már mindenhova magatokkal viszitek?

Figyelt kérdés
3 hónapos a pici fiam és én félek még magammal vinni mindenhova. A héten is voltunk bababoltban, bevásárló központban és nem vittem, inkább itthon hagytam a mamával meg a papával. Nem szeretném burokba nevelni, de nagyon féltem. Nagyjából sétálni kimegyek vele és ennyi. A héten is jönnek látogatóba, de utálom. Félek, hogy behoznak valami fertőzést, főleg hogy nekik is van gyerekük, bár Őt nem hozzák. Segítsetek, hogy hogyan küzdjem le ezt a félelmet.
2014. okt. 9. 14:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

én is viszem mindenhova egy hetes korától, amióta újra tudok járni :P


többször egy két hétre is elutazunk, meg magamra kötve a városban is sokat megyünk.


6,5hos, nem volt még beteg sem.

2014. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mi csak az első pár napot töltöttük csak úgy otthon hogy épp csak sétálni-levegőzni mentünk ki, de utánna én is vittem a gyereket mindenhová.Kapásból azzal kezdődött, hogy amikor az elsőt vittük haza,meg kellett hogy álljunk egy bevásárlóközpontnál,ugyanis kiderült, hogy kelleni fog mellszivó, sterilizáló, cumisüvegek, meg még jó pár dolog, amiről előtte azt állitották, hogy felesleges és majd utólag is könnyedén beszerezhető.... Úgyhogy be kellett mennünk megvenni, babahordozóban bevittük. Nekem vissza kellett mennem varratszedésre 10 napos korában(császármetszés-varrat) oda már simán vittük. A kisebbnél pedig az volt hogy a nagyobbat el kellett vinni oviba és érte is kellett menni, úgyhogy 1-2 hetes korától őt is vittem magammal mindig, nem is volt más választásunk. Soha semmi bajuk nem volt, 1-2 éves korukig betegek sem voltak egyáltalán.
2014. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
3 hosan alig vittem nehany helyre, max kozert meg bababolt, 1vendegseg. hozza jottek mar 2-3 hetesen is, de alapvetoen burokban tartottam ebben a korban- a ti fogalmaitpk szerint. megse beteges. minden kornak vannak uralkodo nezetei, a mainak az, h mindenkor csapjuk a honunk ala a gyereket es menjunk, mintha mi se tortent volna, kulonben beteges lesz...
2014. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Vidd nyugodtan csak ne hagyd hogy fogdossák meg vigyél törlőkendőt is magaddal.Mondjuk én azért nem hordtam mindig mert mindig cici kellett neki inkább apára hagytam és kikapcsolódtam inkább
2014. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én is sokáig nem vittem sehova, most meg nehezen viseli az utazást, ha megyünk valahová. Mai eszemmel pár hónapos korától vinném.
2014. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mi is vittük mindenhova. Kezdetben (pár hétig) inkább férjem járt bevásárolni, de sétálni kimentünk vele. Másfél hetes volt, amikor muszáj volt elmennem SZTK-ba, vittem magammal, nagyon gyakran szopott, nem hagyhattam senkire.

Párszor volt már beteg, de mindig egy-két nap alatt túl lett rajta.

Utazni nem szeret, szerintem ez nem szoktatás kérdése, az alapján imádnia kéne.

2014. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elfelejtettem írni, 15 hónapos.
2014. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, én biztosan belebetegednék, ha otthon kellene ülnöm hónapokig a babámmal.

Szerencsénkre minden második hétvégén el tudunk utazni, hétközben is van program, nem csak körözünk a házak között és hetekre is le tudunk lépni gyakran. Megőrülnék otthon ülve, de a babámnak is bejön ez a pörgés, vidám és nagyon jól alszik gyakorlatilag bárhol.

Szerintem nem kell annyira félteni őket. A gyereknek nem csak az elé tett játékokból kell az inger szerintem.

2014. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

1 hetesen vittem először sétálni, akkor még nem emberek közé. 3 hetes korától fogadunk látogatókat, akkor még csak a közeli rokonokat, 5 hetes korától mindenhova viszem. Voltunk a munkahelyemen, bevásárolni, utcán. Most 8 hetes és ismerősöknek (egy kézmosás után) simán a kezébe adom. Épp lakásfelújítunk, már nincs por, meg festékszag, simán viszem a házba. Babakocsiban tologatom a leendő szobájában, sétálunk az udvaron, magamra kötöm és ások, kapálok a kertben :D

Nagyon masszív gyerek. Épp most volt széklet bevizsgálva, mert tejallergia miatt csúnya volt a pelus tartalma és mindent ki akart zárni a doktornő és mondták, hogy nemcsak hogy nincs semmi baci a székletben, de nagyon erős a bélflórája is. Szóval szerintem kell nekik a külvilág. Nálam is első gyerek amúgy, de próbálok arra figyelni, hogy ne sterilizáljam agyon. A cumit pl. simán csak lenyalom, ha nem látványosan koszos helyre esett.

2014. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kénytelen vagyok, nincs kire bízni. A nagyobb bevásárlásokat megoldom úgy hogy interneten rendelek, de így is néha muszáj elintézni valamit, vagy boltba menni, nem hagyhatom itthon, még semmi baja sem lett emiatt.
2014. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!