Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell egy kisbabat etetni?

Hogyan kell egy kisbabat etetni?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kerdes de meg csak most csinaltam ilyet elöször mert 6 hos es probalkozok hozzataplalni amiert kerdezem:mindket kezet eves közben le kell fogni mert különben belenyul a szajaba meg az etelbe, de ha egyik kezemmel lefogom a kezeit akkor egy kezzel hogy etessem ...??konkretan folyik az etel az orraba a nyakaba....tudom nagyon bena vagyok .....
2014. okt. 11. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy béna, csak a gyerek most felfedez. Próbáld meg, hogy adsz a kezébe egy kanalat, amivel játszhat, hátha lefoglalja. A fiunknál néha beválik. Mi nem fogtuk le a kezét, mert abból csak sírás lett. Ezen át kell esni, majd ráun, és akkor majd jöhet prüszkölés. Sajnos az eleje ilyen. A lényeg, hogy ne frissen festett fal mellett és ne feltenivalo ruhában etesd, mást nem tudsz tenni.
2014. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
előszöris nem hinném hogy úgy hajlandó enni, ha lefogod a kezét... Ne legyen előtte az étel, ha nem akarod hogy belenyúljon. Ha a szájába nyúlkál, muszáj leszel megerősíteni az idegeid (ez nekem se megy) és kibírni, hogy maszatolás van. Ültesd etetőszékbe, nálad legyen az étel, ne érje el, te eteted. Ha nem megy neki ügyesen (folyik orrába,nyakába), meg kell még tanulnia vagy nem érett még rá. Légy türelmes, etesd pici kanállal, lassan. Ha már a száját tátja, hogy enni kér, az már félgyőzelem! :)
2014. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Adj rá előkét, hogy az étel nagyja abba folyjon. A kanál a kezébe jó ötlet, nálunk is néha bevált, néha meg inkább azt rágcsálta, és ki kellett venni a szájából, hogy az ételes kanalat bele lehessen tenni. Egyébként én nem fogtam le a kezét, hanem megpróbáltam jól időzíteni.
2014. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a valaszt!csak az a baj hogy igy meg se tudom etetni mert mindenhova megy az etel csak nem a szajaba,...
2014. okt. 11. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: na igen, tényleg jó ötlet, ha játékok adsz közben a kezébe vagy könyvet, magazint ( ha az érdekli), valamit, amivel elvan. Nálunk is horror az etetés, pedig már 1 éves a lányom
2014. okt. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a legnagyobb gyerekemet úgy etettem, mikor kezdtük a hozzátáplálást, hogy egyik kezemmel ráztam neki egy csörgőt, és amíg arra figyelt, a másikkal kanalaztam a szájába az ételt. Aztán az egyik csörgő (úgy tűnik, nem volt valami jó minőség), eltört, és fejbe találta a gyereket. Nem lett szerencsére baja az ijedtségen kívül.
2014. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

most hallottam valahol, hogy hagyni kell a gyereknek felfedezni kézzel is az ételek állagát.

gondolom csak szájjal megvizsgálni a dolgokat nem elég infó. más a nyelvvel és az ajkakkal érezni a trutyit, és más kézzel :)

amúgy nálunk még 17 hósan is megy a kajacsata, a tányérba pacsmagolás, de már akaratoskodás is, mert egyedül akar kanalazni, de persze a haja, az etetőszék, a ruháink, és még a környezet is tiszta dzsuva lesz :) és jönnek a hangyák is mindig :)


szóval ez tök normális :)


még eleinte próbáld azért "ledumálni" őt a kajába való nyulkálásról,vagy éppen a kanálkapkodásról :)


én így etettem a kis zsiványt:


kezemben fogtam mindig a tálkát

a kanálra kevéske ételt szedtem, és ha nyúlt érte, visszahúztam a kezem, hogy ej-ej, nem szabad.

azért ha néha elkapta, és szétkente a pürét (vagy a szájából kiszedte, és úgy maszatolta szét) tartottam magam mellett egy vizes konyharuhát, azzal törölgettem :)

ja,a belebújós előke a király.

mindig legyen etetésnél nálad 3-4 konyharuha, amit aztán dobhatsz a szennyesbe rögtön :)

te se ünneplőbe öltözve etesd. ócska babaruha vagy nagyon tuti előke kell evéshez.


ne fogd nagyon le szegényt :) nem fogja érteni, mi van.


had folyjon. max. napközben is pancsizhattok egyet :)


ha másképp nem megy,akkor öledbe ültetve etesd, vagy pároddal együtt etessétek.


mivel anyatejes, ne stresszelj sokat a hozzátápláláson. én ekkor még csak játszásiból etetgettem, az igazi komolyság 10 hótól kezdődött, de még most, 17 hósan se mindig az igazi az etetés - van, hogy kimarad az ebéd, csúsznak az étkezési időpontok... de szép kerekded és egészséges a gyerekem, van még idő gyakorolni. nem kell sietni, csak nyugi :)

2014. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi utolso hogy pontosan leirtad hogy etetted -most en is kiprobalom....:)
2014. okt. 12. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!