Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl lehet etetni egy anyatejes...

Túl lehet etetni egy anyatejes kisbabát? Védőnőm szerint nem.

Figyelt kérdés

Mostani kisbabám a 3. gyerekem, de most aztán jól össze lettem zavarva. :)


Mindegyiket csak szoptattam, vizet, teát nem kaptak.

Az első 3-4 óránként etettem, nagykönyv szerint.

A másodikat igény szerint szoptattam, de mértem mennyit evett és ha úgy gondoltam, hogy sokat evett akkor nem adtam többet.


A mostani babám haspók, már 5 hetesen 150 ml-t eszik egy ciciből...3 óránként.

Látom rajta, hogy sok neki, bukik, hasa puffadt, zöldet kakil és hasfájós, tekereg.


Védőnőmet kérdeztem, mert 150 ml után is keres, eszi a kezét, ruhán keresztül cuppanna a cicire, de azt mondta, hogy egy csak szoptatott babát nem lehet túl etetni, adjak annyit amennyit kér.


Szerintetek?

Hallgassak a megérzéseimre, vagy inkább a védőnőre?


2011. dec. 14. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
A megérzéseidre hallgass! Normál esetben nem lehet túletetni, de minden baba más - az én fiam is olyan volt, hogy bármikor kínáltam, simán végigette volna a cicit. Te látod, hogy a babád hogy reagál, mire van szüksége - a védőnő csak az átlagot meg a nagykönyv szerintit mondja :)
2011. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megérzéseidre hallgass.

Az enyém is tudtt annyit enni, h utána meg fél nap sírt, bukott, gyötörték a szelek.

2011. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a 2. babám. állandóan cicin lenne, és enne is. ő 2 hetesen 24 óra alatt megette az 1 litert.

na akkor úgy döntöttem, ilyen nincs! nem adtam neki többet, pedig kérte. és nem is a kaját, hanem a cicit.

szerencsére időben kapcsoltam, elkerültem a hasfájást, és órára etette, de nem szigorúan, ha pl. fél órával hamarabb megéhezett, kapott.

így is állandóan cicizne, kapott cumit, kielégítheti a vágyait.


most 6 hós, és nem sokat javult a helyzet amúgy, éjjel még most is vagy 3* felkelt enni.


ja, és ő már a kórházban is ilyen volt miután megszületett, nem hagyott pihenni, folyton cicin akart már ott is lógni. a nagylány meg tök nyugis volt.

2011. dec. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes babát valóban nem lehet túletetni. Ne vedd el tőle! Hadd egyen!
2011. dec. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes babát nem lehet túletetni. Az előfordul, hogy mivel ici- pici a gyomra, a felesleg kijön, de ez is azt igazolja, hogy nem lehet túletetni:). Jól ki van ez találva;)!
2011. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

Elméletben nem lehet túletetni, mert a felesleg visszajön.


És azt azért hozzátenném, hogy a hasproblémákat sem biztos, hogy a túl sok tej okozza! A görcsök, zöld széklet a túl sok ELSŐtej okán is lehet, arra viszont nem a ritkább/rövidebb szoptatás, hanem másfajta szopis gyakorlat a megoldás.

Próbáld ki, hogy tovább hagyod a melleden szopizni, illetve hogy következő alkalommal is az előző mellre rakod rá. Esetleg kezdj mindig azzal a melleddel, amelyikben kevesebb tej van, mert így rögtön a hátsótejhez jut, amivel csökkenhet a hasfájás (ha emiatt van).

Illetve, ha úgy érzed, túl sokat eszik a babád, de ő még szeretne szopni, üss két legyet egy csapásra: add neki ilyenkor azt a melled, amelyik üres(ebb)! Hátha csak komfortszopni szeretne, de ahhoz meg nem kell sok tej.

2011. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat!


Ezt az előtej-hátsótej dolgot mindenképpen kipróbálom, mert azt én is észrevettem, hogy amikor este a "hasfájásra" gyanakszom a keserves sírás miatt és beadom a derekam (30 perc ordítás után) akkor mindig az üresebb cicit adom vissza neki és azon nem tekereg.

Ha a hasa fájna akkor a cicin is tekeregne, nem kellene neki.

El is alszik rajta igaz kell vagy 20 perc :)


Még egyszer köszönöm!

2011. dec. 16. 22:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igenis túl lehet etetni egy anyatejes babát!!!

Én is a védőnőre hallgattam és etettem etettem. Aztán este hívhattam házhoz a gyerekorvost, hogy valami nem stimmel a babánál. És ő mondta, hogy egy pár hetes baba nem tud gondolkodni, nekünk kell helyette gondolkodni, ő csak eszik reflexből. És az én babám hasa is puffadt volt már és mondta a doki, hogy a légzésben is akadályozza . Szóval túl lehet etetni!

2011. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Csak eszik reflexből?

Hááát, ha szószerint veszem, akkor se egészen, mert az evés nem reflexesen megy, még újszülöttkorban sem. A rágás, nyelés, szopás stb. mondjuk igen, de maga az evés iránti késztetés és ennek jelzése azért nem egészen. Igaz, hogy alapszintű ösztönös idegi működés, de (összességében) nem reflexes, annál magasabb szintű.

Bár szerintem a dokid átvitt értelemben mondta, amit; de akkor sem gondolnám, hogy helyesen értette. Az ember akkor eszik, ha valóban éhes, nem "csak úgy".

(És nem kötözködni akarok ám, csak megjegyeztem.)


Az persze már lehet, hogy a baba úgy eszik túl sokat, hogy pl. nagyon vehemensen szopizik és több megy be neki, mint amit hirtelenjében be tud fogadni, meg tud emészteni. Ilyenkor persze lehet bukás, pocakfájás, puffadás, de ez nem a 'túletetéstől' van. És főleg nem az rá a megoldás, amit a legtöbbször javasolnak, hogy ritkítsd a szopizásokat; hanem oda kell figyelni, hogy a baba lehetőleg lassabban, nyugodtabban szopjon, már amennyire sikerül.

2011. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!