Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg evőeszközzel...

Mikor tanult meg evőeszközzel enni babátok? Az én lányom most lett 18 hónapos, de még inkább a kezével enne. A pohárral is hasonló a helyzet. Iszik, de csak ha mi megdöntjük.

Figyelt kérdés

A pohárral is hasonló a helyzet. Iszik, de csak ha mi megdöntjük.

Itt a környezetünkben már fiatalabb babák is esznek pl. kanállal és kicsit elkeseredtem..


2014. okt. 12. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves koráig evett kézzel, én meg hagytam. Szerintem felesleges 18 hónaposan ezen stresszelni.
2014. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bölcsiben. Kétévesen került be, akkor még nem tudott evőeszközzel enni. Ott pedig látta a többiektől, a csorda szellem működött.
2014. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

15 hónaposan egészen szépen evett kanállal és villával, de ez inkább a kedvétől függött. Most 2,5 éves, és bizony nem egyszer mászik bele kézzel a kajába, mert neki nem kell a villa. Sőt. néha még kéri is, hogy etessem, persze viháncolt hozzá.

Nem biztos, hogy nem tudja, lehet, hogy nem akarja. Bele fog jönni ne aggódj.

A bölcsi sokat használ mindenkitől ezt hallom, mert egymástól is látják, és eltanulják és tanítgatják is nekik.

2014. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

két éves kor után evett szépen a poharat is akkor kezdte használni.

nyugi neki is menni fog :)

2014. okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!
2014. okt. 12. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:
anyukám családi napközijébe még 2,5-3 éves gyerekek is jönnek úgy, hogy nem esznek evőeszközzel.
2014. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiam 17 hónapos korától egyedül iszik pohárból, viszont az evőeszközös evést még csak most gyakorolja több kevesebb sikerrel. 25 hónapos, 1 hónapja jár bölcsibe, azóta.
2014. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
első szülinapján már ivott pohárból egyedül. most 18 hónapos, az evőeszközzel való evés hagy némi kívánnivalót maga után. sokszor leteszi és folytatja kézzel. sztem sok mindnetől függ mikor tanulnak meg önállóan evőeszközzel enni. az első és sztem legfontosabb,h. mennyit adod a kezébe,h. próbálkozzon,akkor is,ha disznóólat csinál. a második pedig,ami nagyon fontos,h. neki van-e motivációja rá. ha nincs,akkor hiába erőlteti az ember.
2014. okt. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!