Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül maradtam félek, mit...

Egyedül maradtam félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyosomek nállunk voltak 2 hetet majdnem, hogy megszületett a kicsi. Volt segitsegem, de nekik vissza kellett ma menni vidékre és a párom is estig dolgozik. Anyukám beteg és nem tud atonni hozzam a családom nagy része szinten nem tud jönni. Első babám és nagyon félek h valamit rosszul csinálok és nem is nagyon érték a dolgokhoz. Igazából nem is tudom mit kezdjék egy 2 hetes babaval ha sír. Segitsetek! A szuros megjegyzéseket pedig mindenki tartsa meg magának, mert ez hiányzik most a legkevesbe nekem.

2014. okt. 13. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha sír, meg eteted, megnézed higy kell e pelust cserélni, ringatod kicsit. Amúgy vedonot ha felhívod, segiteni fog.
2014. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha sír, megnézed a pelust, kicseréled, megszoptatod, magadhoz öleled. Kb. ennyi.
2014. okt. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A helyesírásért meg bocsi csak teloról írok és meg van zavarodva.
2014. okt. 13. 08:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló ezzel tisztában vagyok, csak igazából az érdekelne, ha megcsináltam az alapvető dolgokat éstmég azutántis sír, mit tegyek? Hányszor kell minimum büfiznie? Hogyan érdemes fektetnem? Ha fáj a hasa akkor meg főként. Ilyenek aggasztanak nagyon. De köszi a válaszodat egyébként. :)
2014. okt. 13. 08:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma fog jönni, de gondoltam addig megnyugtatom magam. :D
2014. okt. 13. 08:24
 6/10 anonim ***** válasza:
ha azután is sír, akkor felveszed, megnyugtatod :) ha fáj a hasa simogasd a hasát, lefelé mozdulatokkal, esetleg tornáztasd meg, lábait felnyomva a pocakjához, hogy kijöjjön aminek ki kell :) büfiztetés - miden gyerek más, melyiket meddig kell... fiam egymás után rögtön mindig 2 nagyot büfizik és kész... ha sír, megpróbálhatod megint megbüfiztetni hátha nem jött ki minden levegő a pocakjából.. még annyi, ha a pocakja fáj, akkor "kígyózó" mozdulatokat tesz, kepeszt és úgy sír... én hason altatom a fiam, ahogy kihoztuk a kórházból...van aki ezzel nem ért egyet, de ő nagyon jókat alszik így :)
2014. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amíg anyatejen esetleg teán kívül nem adsz neki mást enni, nem bántalmazod és hasonlók, nem teszel rosszat neki.

Néha van úgy, hogy egy kisbaba sír, és nem tudjuk megnyugtatni. Ha mindent kipróbáltál és nem nyugodott meg, vedd ölbe, ringasd, énekelj neki, beszélj hozzá és várj. Fél óra után próbáld ki újra a pocak masszírozás, pelus, tej módszereket, aztán térj vissza a "sajnos nem tudok segíteni, de itt vagyok veled" hozzáálláshoz.

2014. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy abban, miért sír, keress rá a Dunstan bébinyelvre. Youtube-on videót is találsz. Öt alapvető igény, ötféle, jól elkülöníthető sírás. Nekem nagyon hasznos volt!
2014. okt. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg és ne pánikolj! :) A kisbabáddal egy különös szimbiózisban vagytok, a te érzelmeid simán átmennek rá is. Ha te nyugtalan, ideges vagy, halál tuti biztos, hogy akármit csinálsz, ő is az lesz! Mivel még nemrég bújt ki a pocakodból, így elevenen élnek benne az emlékek, hogy milyen volt odabent. Ha evett, aludt, tiszta a pelus, nincs melege, nem fázik és még mindig sír, hiába ringatod, már leszakad a karod, akkor feküdj le hanyatt, vagy csak simán dőlj hátra kényelmesen. Fektesd hasra a babád a mellkasodra. Mivel most hideg van, így nem kell levetkőznötök, a lényeg, hogy a mellkasod hagyd annyira szabadon amennyire tudod és a kis arcát próbáld úgy helyezni hogy hallja a szíved dobogását. Lélegezz nyugodtan, lassan. Közben dúdolhatsz valami kedves dalt és ritmusosan paskolhatod a kis fenekét vagy simizheted a hátát. Az sem kell, hogy teljes csend legyen, nézheted közben a tévét, hallgathatod a rádiót. Ne add fel néhány perc után, mert ha sűrűn változtatod a pozíciót, akkor az csak összezavarja. Az én kicsikéimet egyébként a cici szinte mindig megnyugtatta, de van aki ezt nagyon ellenzi, mondván, ne a cicin cumizzon a gyerek, de az enyémek (2 manó) nem fogadták el a cumit. Nagyon szerettek ölben nézelődni, ha odaálltunk az ablak elé, csak a nap ne süssön közvetlen a szemébe. Ha úgy látod, hogy nagyon tekereg, emelgeti a lábát, próbáld ki, hogy a két kis térdét feltolod a pocakjához és az óramutató járásával megegyezően körözöl velük, vagy a pociját nyomod óvatosan és úgy masszírozod. Ez akkor segít, ha a szelek bántják. Az első gyerekem sosem kellett büfiztetni, ő szerencsére jó technikával szopizott, a másodikat már igen, de sosem számoltam hány büfi jött. Ő viszont iszonyat bukós volt az elején, rengeteg tej jött belőle, volt, hogy fél órával a szopi után feküdt a hátán az ágyon és mint valami gejzír, feltört belőle egy csomó tej. Hirtelen az Ördögűző jutott eszembe a jelenetről, eléggé megijedtem. :) De teljesen rendben volt, felvettem, büfiztettem még, de már nem jött semmi. Azt, hogy melege van, vagy fázik a tarkóján tudod ellenőrizni, a keze lehet jéghideg akkor is, ha minden rendben, mert ők még akaratlanul is ökölbe szorítják a kezüket és kipréselik belőle a vért. Ha a tarkója nagyon meleg, izzadt, akkor vegyél le egy réteg ruhát. Ha hidegnek érzed, akkor takard még be. Van amelyik baba szereti, ha be van pólyálva, bugyolálva, mást kifejezetten zavar, inkább akkor érzi jól magát, ha szabadon kalimpálhat. Ezek mind olyan dolgok, amiket ki kell a saját babádon tapasztalnod, erre (is) való a 6 hét gyermekágyas időszak. Hidd el, hipp-hopp belejössz és kis idő múlva a babád minden rezdülését ismerni fogod! :)


Gratulálok a kisbabádhoz és jó egészséget, sok boldogságot kívánok nektek! :)

2014. okt. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! :)
2014. okt. 13. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!