Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem egyedül maradtam....

Úgy érzem egyedül maradtam. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most vagyok a 36.hétben, és rettegek hogy szülés után mindent nekem kell csinálnom egyedül.Nekem nincsenek szüleim,tőlük nem tudok segítséget kérni.A párom azt mondta hogy nem vesz ki szabadságot szülés után,és eddig is mindent én csináltam a háztartásban,semmit nem segített."DRÁGA KEDVES" anyósom vesz ki szabit,de előre kikötötte hogy nem azért hogy segítsen, hanem hogy babázzon.. o.O Valaki volt ilyen helyzetben már?Hogyan vészelte át??Előre is köszönöm
2012. aug. 29. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom milyen viszonyban vagy a pároddal, nem tud, vagy nem akar szabadságot kivenni. 5 nap apasági szabadság így is, úgy is jár neki (törvény szerint), az olyan, mintha fizetett szabadságra jönne.

Anyósod ajánlatát én speciel nem fogadnám el, az első hetek arról szólnak, hogy az anyuka és a baba összeszokjanak, senkinek semmi keresnivalója ott, aki "csak" babázni akar. Egy néhány napos/hetes kisbabával nem lehet babázni. Az a segítség, ha főzni tud rátok, hogy azzal ne kelljen bajlódnod, ha fejned kell, akkor pl kifőzni utána a mellszívót, vagy mosni a ruhákat, textilpelust, szóval minden egyéb dologban segíteni, amíg te a babával vagy. Plusz az első 6 hét gyermekágy, nem is biztos, hogy fogsz tudni mozogni annyira, hogy intézd a háztartást.


Én a helyedben rendelnék kaját, hogy főzni ne kelljen, és hadd fusson a háztartás, első a kisbaba (és te).

2012. aug. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Mint anya képes leszel mindenre. Persze, hogy nem könnyű, de meg fogod oldani, mert mást nem tehetsz.

Ha anyósod babázik, már az is egyfajta segítség, legalább többen vagytok ott, így több dolgot is lehet csinálni. De ez valóban nem az első napokra vonatkozik. Akkor a segítség tényleg nem a babázásból kellene, hogy álljon.


Pároddal pedig ülj le beszélni. Nem lehet, hogy ő kijelenti, hogy "asszony dolgozz, neveld a gyereket és főzz". Lehetne veled belátóbb, és legalább az első hetekben segítőkészebb. De ezt csak ti tudjátok megbeszélni.

2012. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 kíváncsicska ***** válasza:
38%
Nem irigyellek :( Mondd meg a párodnak, hogy az 5 nap jár neki (ha el nem törölték mert volt róla szó)szülés után és nem megy el a szabadságából.Anyósoddal meg közölném a helyedben, hogy akkor inkább ne is vegyen ki szabit, mert neked nem arra van szükséged, hogy a gyerekkel legyen hanem egy kis háztartásbeli segítségre.Jó mondjuk én olyan típus vagyok aki nem göndörfalaz.De ezek után el sem tudom képzelni mennyire lesz nehéz dolgod.Fog egyáltalán segíteni a párod a baba körül? Érdekli egyáltalán hogy gyereke születik?Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.
2012. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha egyedül maradtál, hát old meg egyedül. Akit zavar a kupi majd rendet rak, aki éhes főz magának, vagy rendelhettek is. Ne parázz rajta. aki az első időben egyedül van, az később is egyedül lesz. Ki fogod tapasztalni, hogy mit hogyan lehet a legkönnyebben megvalósítani.
2012. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Igen én voltam ilyen helyzetben, nagyon rossz volt.Nem is a fizikai része, hanem az érzelmi dolgok, mert amúgy is ilyenkor hajlamosak vagyunk a depresszióra és ez rátesz egy lapáttal szerintem.

Miért nem akar kivenni szabit a párod?Szülés után minden apukának megjár az 5 nap szabadság, amit nem emlékszem pontosan, hogy az első 3 hónapban lehet kivenni.(ennek pontosan utána kell nézni)

Az én férjem sem vett ki szabit, nem is akart, nagyon rosszul esett, de túléltem valahogy.

Kívánom Neked is, hogy a legkönnyebben és legjobban átvészeld, lehet, hogy akkora boldogság lesz a babád, hogy mindent feledtet veled.Sok boldogságot:)

2012. aug. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,már az is segített egy kicsit hogy tudom nem csak én vagyok/voltam/leszek ilyen helyzetben.Párom akarta hogy megtartsuk ,mivel én 19 vagyok és iskolába jártam amit nem tudok befejezni csak halasztással én nem akartam, de abortuszt meg főképp nem!!!!terhességem elején még boldog volt,híresztelte mindenkinek hogy Apa lesz, de mostanra már nem nagyon érdekli,vagy nem akarja mutatni.Ez lelkileg fáj,de korábban sem mutatott semmi iránt nagy érdeklődést annak ellenére hogy nem így gondolta.Anyósomnak már mondtam hogy legalább egy-másfél hétig hadjon békén a családja,persze jöjjenek megnézni, de ne 100-an,és csak a közeli rokonok.A kupizás lesz a legnagyobb zavaró tényező ha tényleg annyira fájni fog,mert nem bírom elviselni,és muszály lesz megcsinálnom.Az meg ráadás,hogy gyermekotthonban nőttem fel,amit tud a védőnő is, és ebben a városban ahol lakom a "gettósok" a legrosszabbak,tök mindegy hogy milyen okból nevelkedtünk.
2012. aug. 29. 09:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. A párodra szerintem ezek után sem fogsz tudni számítani... Anyósodnak, pedig mondd meg, ha nem akar segíteni, akkor ne is jöjjön!

A nők nagyon erősek, ki fogod bírni.

2012. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Azért jó lesz az anyós segítsége is, nekem is nagy segítség volt hogy anyu átpelenkázta, ringatta, elvitte sétálni, addig tudtam aludni, főzni, takarítani, mivel éjjel 3-4 alkalommal keltem a babához. Jó volt hogy este segített fürdetni...

Az is segítség hidd el, hogy babázik, mert valami addig is lefoglalja a babát, míg dolgod van!


Attól meg hogy nevelő intézetben nőtték fel, ugyan olyan anya, nő vagy mint más, ne érezd magad kevesebbnek a védőnő előtt!


Ne félj, majd bele jössz, minden segítséget fogadj el, az is segítség ha a babára vihyáznak!

2012. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Nincs esetleg a környéken otthonsegítő szervezet vagy komatálas szerveződés? Vagy esetleg egy kedves szomszéd néni, akiben megbízol?
2012. aug. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Igen én is úgy vélem, hogy az is segítség ha más nincs, hogy elmegy az anyósod babázni(megvan azért a "kedves" anyósodról a véleményem). Addig is te tudsz mást csinálni.Biztos, hogy nagyon nehéz lesz.Lehet, hogy sokszor mondod majd azt, hogy feladod és sokszor fogsz sírni.Kívánom, hogy ne így legyen és, hogy könnyen boldogan éld meg ezt az időszakot.Arra gondolj, hogy az eleje a legnehezebb és ahogy nő mindig egyre könnyebb lesz vele.Olyan 4-5 hónapos korától már minden sokkal-sokkal jobb.Elkezd mosolyogni rád és ez ad majd erőt.Boldog gondtalan életet kívánok Nektek!:)
2012. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!