Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg "nem normális reakció"?

Tényleg "nem normális reakció"?

Figyelt kérdés
Kislányom ma kapta meg a másfél éves oltást. Mivel babakorában 2szer is voltunk vele kórházban több napot, nagyon fél az orvosoktól. A váróban még elvan, de amint átlépnénk a rendelő küszöbét, teli torokból ordít egész addig, amíg ki nem megyünk. Tényleg semmivel nem tudom megnyugtatni. Ez már régóta így van, de az orvos azt mondta, hogy ezzel kezdeni kéne valamit, mert nem normális reakció az ilyen mértékű félelem. Pedig már napokkal előtte elmagyaráztuk neki, hogy szurit kap, stb., de egyszerűen megnyugtathatatlan, azt se akarja engedni, h meghallgassák a mellkasát, sőt, a mérlegre sem tudtuk ráültetni, annyira kifeszített. Tényleg ennyire egyedi a reakciója? Egyébként nagyon mosolygós, kiegyensúlyozott kislány, iszonyú szociális, értelmes.
2014. okt. 13. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont így volt, azt javasolta a dokinő, hogy vegyünk a kislányomnak orvosi táskát eszközökkel és játsszunk vele sokat. Nálunk nagyon bevált.
2014. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

20 hónapos fiam van. Értelmes, mosolygós, szupercuki kisfiú, aki barátkozós is (felnőttekkel is).

De ha tanácsadásra megyünk, akkor kész. Meglátja a dokinénit és elkezd torka szakadtából üvölteni. Múltkor megmérni sem tudták, állva sem, mert a lábán nem állt meg... Mérlegre természetesen ő sem ült rá (mondta is a dokinéni h mérjük le majd a 2 éves státusz előtt otthon). Meghallgatás...toroknézés... Persze!...

Szóval gondolhatod. Tőle zeng az egész épület.

Ja múltkor volt vmi kis ekcéma szerűség a könyökén. Annyi volt az egész, h rövidujjúban , apja ölében bementünk az orvoshoz, ő csak megfogta a könyökét, h megnézze és máris éktelen üvöltés...


Szóval nem, nem egyedi a reakciója! :)

2014. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt kellemetlen orvosi esetünk a fülészeten, onnantól félt egy ideig. Nagyon sokat beszélgettünk erről, sokszor elmondtam, mi miért történik. Ő is vizsgálja az állatait, babáit, meg sokszor volt, hogy az alvós maciját odaadta a doktornőnek, hogy vizsgálja meg. Szerencsére a mi dokink meg is vizsgálja a macit rendszeresen. :)

Egyedül a spatula az, ami miatt nyafi van, de ezt is elmagyaráztam neki (meg a doki is), hogy ha elég nagyra nyitja a száját, akkor nem kell az sem.

2014. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam (most 28 éves vagyok). Utólag belegondolva tök vicces, de akkor kibírhatatlan lehettem. Mesélte anya, hogy suliba felmentést kaptam az oltás alól és magán úton kaptam meg, de úgy is kész tortúra volt. Fogászat detto, anya az ölébe vett és ketten fogtak le az aszisztenssel, pedig akkor már nagyobb voltam, gondolhatod. A gyógyszer beadás, orrspray, szemcsepp ez mind, mind lefogós dolog volt, sőt még a fülbevalómat is hiszti árán tudta anya mindig kicserélni, pedig akkor már felső tagozatos voltam. Párom állandóan kiröhög mikor gyógyszert kell bevegyek, mert még most is szenvedek meg ökledezek és még sorolhatnám. Vérvétel és társai. A legoroszabb egyébként tapasztlatból mondom, ha megbeszéled vele, mert már jó előre felspanolja magát főleg ha nagyobb lesz. Engem tudom, hogy ezzel rontottak el a szüleim, hogy mindig mindent agyon magyaráztak. Persze van amit meg kell beszélni, de nem kell mindent agyon beszélni egy gyerekkel. Főleg ha látja rajtad, hogy babusgatás jár, nagy feneket kerítesz te a dolognak ő se fog másként reagálni, stb, még rá is fog játszani. Szerintem legyél kicsit határozottabb a magyarázkodás helyett.
2014. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!